25. Rzeszowskie Juwenalia. W czwartek barwny korowód, będą utrudnienia w ruchu

19
Zdjęcie: Urszula Chrobak / Rzeszów News
Reklama

W najbliższy czwartek rozpoczyna się koncertowa część 25. Rzeszowskich Juwenaliów. Studenci przejdą w kolorowym korowodzie. Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami w ruchu.

Wielki Finał Koncertowy 25. Rzeszowskich Juwenaliów potrwa trzy dni – do soboty (10-12 maja). Na scenie głównej miasteczka akademickiego Politechniki Rzeszowskiej odbędzie się w tych dniach 13 koncertów. Listę artystów i dokładną rozpiskę godzinową koncertów możecie sprawdzić TUTAJ

Koncerty, tradycyjnie, poprzedzi barwny korowód studentów, którzy w czwartek o godz. 15:00 spotkają się na Rynku. O 16:35 studenci otrzymają symboliczny klucz do bram miasta od władz Rzeszowa. Korowód w kierunku ulic Poznańskiej i Akademickiej wyruszy z Rynku o 17:00.

Uczestnicy korowodu będą szli ulicami Matejki i Grunwaldzką, które zostaną całkowicie zamknięte. Następnie studenci przejdą ulicami Piłsudskiego, (al. Piłsudskiego od skrzyżowania z ul. Grunwaldzką do ronda Dmowskiego oraz samo rondo będą w czasie przemarszu całkowicie zamknięte dla ruchu), Cieplińskiego, Lisa Kuli, pl. Śreniawitów, Dąbrowskiego do ulicy Poznańskiej i Akademickiej. 

– Ulice te będą częściowo wyłączone z ruchu. Uczestnicy będą poruszać się prawym pasem ruchu (buspas) – poinformował Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, która spodziewa się, że przemarsz studentów powinien się zakończyć ok. 18:30. Na trasie studenckiego pochodu policjanci będą blokować skrzyżowania bezpośrednio przed korowodem, a po jego przejściu sukcesywnie przywracać ruch.

Policjanci apelują o ostrożność i wyrozumiałość.

Organizatorami 25. Rzeszowskich Juwenaliów są trzy rzeszowskie uczelnie: Politechnika Rzeszowska, WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa oraz Wyższa Szkoła Zarządzania i Informatyki.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

19 KOMENTARZE

 1. Koszmar jakiś. Ja nie zabraniam studentom bawić się i miło spędzać czasu, ale są chyba jakieś granice?
  Wczoraj próbowałam dojechać z jednego końca miasta na drugi i był to nie lada wyczyn…
  Ludzie z pracy wracają, często spieszą się na autobus czy pociąg, a tu takie coś i to w godzinach szczytu???
  Niech sobie korowód zrobią koło 12, kiedy reszta społeczeństwa w pracy siedzi, a nie jak chce się do domu dostać :/

 2. Jestem już wiele lat po studiach. Za moich czasów nie było korowodów (a szkoda). Obserwując studenckie korowody jestem dumna z pomysłowości, kreatywności, poczucia humoru, odwagi i otwartości młodych ludzi. Takiego poczucia humoru i dystansu życzyłabym tym niezadowolonym. To jest Wasze Święto i macie wtedy prawo się bawić, napić się, tańczyć i słuchać muzyki (nawet głośno). Więc bawcie się dobrze, ale z klasą. Niech żyje młodość, a jak ta młodość mija, to niech żyje poczucie humoru i zdrowy dystans do świata. Bądźmy otwarci i wyrozumiali. Przykro czytać komentarze, które z takim jadem atakują studentów, ich święto i dobrą zabawę. Piszę to, mimo iż też nie jestem najszczęśliwsza, że ulice są zamknięte i muzyka głośna do późnych godzin. Ale jestem wyrozumiała i cierpliwa :), bo tez byłam kiedyś młoda i studiowałam.

  • A niech sobie będą korowody, tańce i swawole. Ale kosztem wielu kierowców podróżujących w upale ? Niech robią korowód na 3 maja, Kościuszki, Rynek. A potem podstawić autobusy i zawieść na koncerty w miasteczku.
   Ciekawe co rozumiesz mówiąc „dobrą zabawę”. Bo na pewno nie idzie ona w parze z kulturą słowa i czynu jaką prezentują studenci.

  • Żałować że przez 5 lat człowiek „dorobił się”, masy przyjaciół, kochającej żony i dzieci, domu, samochodu. Czyli innymi słowy normalnego życia o którym studenci nie myślą, bo wolą dalej zachowywać jak gimnazjaliści na wycieczce szkolnej.

 3. Przez tą sodome i gomore albo jak ktoś woli smród, bród i ubóstwo ma być paraliż głównego skrzyżowania w mieście ? To jakaś kpina. Mamy XXI wiek, a władze i prawo pozwala tym przyszłym pracownikom maca i kasjerkom na publiczne chlanie, ćpanie i ruchanie.

    • Kto tak pracuje jak wół? Butelki zbierasz ? Trzeba się było uczyć koleś a nie płaczesz teraz. Niektórzy to by chcieli żeby nas wszystkich młodych zamknięto w klatkach i kazano się uczyć tylko. Zero życia prywatnego. Bądź dumny Januszu że w Rzeszowie są takie uczelnie i takie juwenalia które są znane w dużej części naszego kraju.

     • A po co marnować 5 lat na studia jak można od razu po liceum zarabiać kilka tysięcy złotych miesięcznie ?
      Tak znane z usług studentek zarabiających na te studia…

  • @?
   To nie żadna pielgrzymka, to święto studentów, więc – podobnie jak katolicy w „boże ciało” – teraz studenci mają swoje przywileje
   Mamy XXI wiek, a wielu chciałoby aby władza zabraniała bawić się młodzieży.

   • Młodzieży? Toż to stare byki i łanie którzy zamiast wziąć się do roboty wolą wiecznie pić i się ku**ić kosztem innych, deprawując prawdziwą młodzież i dzieci.

    • Widzę, że dzielnie „pracujesz” cały dzień siedzisz i odpisujesz na forum, także na pewno nie będą bawić Twoim kosztem.

     • Kto powiedział że trzeba pracować codziennie? Chodzi o to że blokowanie ulic jest bez sensu. Przecież całe to towarzystwo może się spotkać w miasteczku politechniki. Po co dzieci i młodzież mają oglądać pijanych i nierzadko naćpanych „mózgów” przyszłej Polski?

    • Kto tu kogo deprawuje człowieku? Fajną miałeś młodość typie. Juwenalia to świeto studentów. Czyli ludzi młodych. weź się za robote a nie wypisujesz głupoty

   • Dokładnie tak. Mają tyle do powiedzenia b człowiek się leszka chce napić… sam pewnie jak na działke pojedzie w niedziele do „szfagra” to go wynoszą na rekach ale teraz bedzie pisał bo internet to można poszaleć…

Comments are closed.