„47” – nowa linia MPK. Autobusem dojedziesz na nowy plac targowy

6
Zdjęcie: Tomasz Modras / Rzeszów News
Reklama

Od 1 września zostanie uruchomiona nowa linia MPK w Rzeszowie. „47” będzie woziła pasażerów na targowisko przy ul. Dworaka, na które właśnie przenoszą się kupcy z ul. Dołowej.

Od 1 września zakupy będziemy robić już nie na targowisku przy popularnej ul. Dołowej, a w nowym miejscu – przy ul. Dworaka, która znajduje się  przy pierwszym fragmencie Wisłokostrady.

W związku z tym Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie uruchomi nową linię 47.

Trasa autobusu przebiegać będzie z pętli przy ul. Mikołajczyka przez Ofiar Katynia, Wyzwolenia, Okulickiego, Krakowską, Piłsudskiego do ul. Dworaka i z powrotem po tej samej trasie.

Dwanaście par kursów wykonywanych będzie średnio co godzinę we wszystkie dni tygodnia w godzinach od ok. 5.35 do ok. 17.00 (z pętli przy ul. Mikołajczyka) i od ok. 5.55 do ok. 17.20 (z ul. Dworaka).

Z „47” będzie można korzystać już od 1 września.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

6 KOMENTARZE

  1. Czy dublowanie „19” ma sens?
    Trzeba było stworzyć coś nowego, co da przy okazji jakieś nowe połączenie, a ludziom dojeżdżającym na bazar pozwoli się przesiadać na często kursujące linie: 0,13,18,19 (co raczej sugeruje trasę przez Rejtana/Most Zamkowy/Cieplińskiego lub Dąbrowskiego.
    Ewentualnie z połączeniem przez Wiiadukt Śląski z ul. Wyspiańskiego (stary bazar) przez Wita Stwosza do Krakowskiej Południe, Mikołajczyka i Ofiar Katynia. Kurs co pół godziny jeśli to ma mieć w ogóle sens.

  2. Dają nową linie a autobusy nr 6 jeżdżą w szczycie co pół godziny. A nr 19 co 10 minut gdzie sprawiedliwość? Na osiedle Przybyszówka jeździ jeden autobus a na Baranówkę kilka, a o osiedlu Bł.Karoliny to się nawet nie wypowiadam. Najpierw zadbajcie o miejsca gdzie ten autobus jest potrzebny. Korona by nie spadła mieszkańcom Bł Karoliny jak zamiast 5 autobusów mieli 4. Bo np można by puścić 27 na Ustrzycką. Bo 27 i 2 jeżdżą praktycznie tą samą trasa od pomnika.

  3. Do mieszkańców ul. Budziwojskiej najpierw chcieliście przyłączenia do Rzeszowa ,później zablokowaliście obwodnicę „Południową” to teraz dymajcie pieszo bądź rowerem a nie proście się o dodatkową linie miejską !!

  4. Dajcie jakiś autobus na Budziwój np.50 bo jest wolna linia.Mogła by być od ul. Jana Pawła II dalej by jechała przez ul.Senatorską pózniej ul. Porąbki i by wyjechała na ul.Budziwojską skręciła w prawo i prosto na Budziwojska Pętla . Dobrze by było dla mieszkańców. Bardzo prosimy my mieszkańcy Budziwoja.Jechała by przez Osiedle Budziwój.

Comments are closed.