7. rocznica katastrofy smoleńskiej. Transparent na wiadukcie

9
Zdjęcie: Pan Kuba / Czytelnik Rzeszów News
Reklama

„Drabinka nie będzie cokołem!” – to treść transparentu, jaki w niedzielę wieczorem w Rzeszowie wywieszono na wiadukcie przy al. Batalionów Chłopskich.

Informacje o niecodziennym transparencie przesłał nam pan Kuba, Czytelnik Rzeszów News, od którego dostaliśmy również zdjęcia. Przez chwilę zastanawialiśmy się, do czego nawiązuje to hasło. Pan Kuba szybko je rozszyfrował.

„Myślę, że hasło nawiązuje do rocznicy smoleńskiej, próby budowania kultu Kaczyńskiego, utrwalenia jego władzy. Drabinka to stały, wyśmiewany w internecie, atrybut Kaczyńskiego na smoleńskich miesięcznicach. Używa go, jako podestu podczas przemówień” – przypomina pan Kuba.

Moment wywieszenia transparentu nie jest przypadkowy. W poniedziałek 10 kwietnia mija 7. rocznica katastrofy smoleńskiej, w której zginęło 96 osób, w tym prezydent RP Lech Kaczyński wraz z małżonką.

Autor transparentu jest nieznany. 

Rocznicę katastrofy smoleńskiej w poniedziałek w Rzeszowie uczci SLD. Wiesław Buż, szef tej partii na Podkarpaciu, zapowiedział, że o godz. 17:30 w ogrodzie SLD przy ul. Ks. Jałowego, gdzie znajduje się wojewódzka siedziba partii, zostanie posadzony brzozowy zagajnik.

„Pomnik pamięci”, który będzie rósł na wieczną chwałę ofiar tego tragicznego wydarzenia” – wyjaśnia Buż.  

Zdjęcie: Pan Kuba / Czytelnik Rzeszów News
Zdjęcie: Pan Kuba / Czytelnik Rzeszów News

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

9 KOMENTARZE

 1. Nie było o czym pisać to trzeba było prześcieradło poświęcić.
  Który to „dziennikarz” z Fejk-News teraz śpi na sienniku?

 2. „Rocznicę katastrofy smoleńskiej w poniedziałek w Rzeszowie uczci SLD. Wiesław Buż, szef tej partii na Podkarpaciu, zapowiedział, że o godz. 17:30 w ogrodzie SLD przy ul. Ks. Jałowego, gdzie znajduje się wojewódzka siedziba partii, zostanie posadzony brzozowy zagajnik”
  Rocznica dnia w którym zginęły najważniejsze osoby w Polsce.
  Rozumiem, że nie wszyscy będą dziś czcić ich pamięć. Wolny wybór.
  Ale nie mogę zrozumieć tego, że nawet w tym dniu niektórzy ludzie nie potrafią przynajmniej zamilknąć. Świadczy to delikatnie mówiąc o ich małości.
  Na temat redaktora z taką ochotą rozpowszechniającego te sensacyjne informacje nic nie napiszę.

 3. Komentujących prosimy o odrobinę cierpliwości. Lewactwo przegrywa na wszystkich frontach. Tylko ostatnie dni to m.in.
  – ustawa o zamknięciu uniwersytetu Sorosa na Węgrzech
  – przywrócenie nauki patriotycznej w Japonii
  – afera pedofilska w Norwegii, gdzie przy okazji okazało się że zabiera się rodzicom tysiące dzieci rocznie pod byle pretekstem by dać je w ręce „związków jednopłciowych”
  – zamach w stolicy Szwecji pozbawiający lewaków reszty złudzeń co do multikulti

  Także przyjdzie pora i na kodziarzy

 4. Warto byłoby tego Pana Kubę przesłuchać. Tak pięknie zinterpretował napis i takie fachowe zdjęcia przyslal z niedzieli wieczór zaraz po wywieszeniu.

 5. A wykonał to pewnie jakiś stażysta KOD news, albo inne wyborczej
  szmata wisiał 5 minut i akurat wy ją zauważyliście
  żałosna prowokacja

Comments are closed.