Absolwenci WSIiZ najszybciej znajdują pracę

6
Reklama

Ministerialne badanie losów absolwentów polskich uczelni wskazuje jednoznacznie, że kończący Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie najkrócej spośród absolwentów wszystkich uczelni podkarpackich, szukają pierwszej pracy. Po niektórych kierunkach jest to mniej niż miesiąc.

Co cieszy jeszcze bardziej, absolwenci z kilku kierunków WSIiZ w porównaniu z absolwentami pozostałych uczelni z regionu otrzymują najwyższe zarobki. Najwięcej zarabiają ci, którzy ukończyli studia z Administracji (I stopnia), Informatyki (I stopnia), Logistyki (I stopnia), Kosmetologii (I stopnia), Dziennikarstwa i komunikacji społecznej (II stopnia), Ekonomii (II stopnia). W przypadku pozostałych kierunków absolwenci WSIiZ są w regionalnej czołówce. Przykładowo w swojej pierwszej pracy absolwenci WSIiZ na kierunku Logistyka otrzymują średnio 3118.51 zł.

Dołącz do zadowolonych studentów

W ostatnich dwóch latach Zespół ds. Badań Edukacyjnych przeprowadził badania, z których wynika, że ponad 80% absolwentów uznało, że WSIiZ spełniła ich oczekiwania, z którymi rozpoczynali naukę. Ponadto, trzech na czterech absolwentów wskazało, że gdyby miało ponownie podjąć decyzję o wyborze uczelni, to znów wybrałoby WSIiZ.

Oznaką zadowolenia ze studiów i z uczelni jest również chęć polecenia jej znajomym. Badania wykazały, że prawie 80% absolwentów poleciłoby znajomym studia we WSIiZ. Studenci chwalą szczególnie organizację studiów, możliwość korzystania z atrakcyjnych praktyk i staży, a także fakt, że mogą łączyć studia z pracą zawodową. Dużym atutem studiów są też według nich przyjaźnie nastawieni wykładowcy, na których pomoc i wsparcie mogą liczyć na każdym etapie nauki.

Złóż dokumenty

Rekrutacja we WSIiZ trwa. Szczegółowe informacje o zasadach rekrutacji oraz ofercie edukacyjnej można znaleźć w serwisie dla kandydatów na studia: kandydaci.wsiz.rzeszow.pl 

Reklama

6 KOMENTARZE

 1. Czasami chęć pozostawienia krytycznego komentarza wygrywa ze zdrowym rozsądkiem. Ważne żeby dosrać. Brawo Bartek i Lukasz znakomicie się w tej roli odnajdujecie, tylko narażacie się na śmieszność, bo każdy kto przeczytał tekst ze zrozumieniem, zauważył że jest tam jasno napisane „najkrócej szukają pracy”.

  • Ptysiu slodki,
   Tytuł przekazuje „Absolwenci WSIiZ najszybciej znajdują pracę”. Treść przekazuje, że oni jej po prostu zaczynają szukać.
   Ech a może to faktycznie ja nie umiem czytać 🙁

  • Szanowny Grzegorzu, zanim zaczniesz zarzucać innym śmieszność, zapoznaj się z poniższymi cytatami:

   W ustawie o ochronie konkurencji i konsumentów czytamy:
   art. 16 ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji
   „1. Czynem nieuczciwej konkurencji w zakresie reklamy jest w szczególności:
   (…)
   4) wypowiedź, która, zachęcając do nabywania towarów lub usług, sprawia wrażenie neutralnej informacji;”

   Art. 12. Ustawy o prawie prasowym:
   „Dziennikarzowi nie wolno prowadzić ukrytej działalności reklamowej wiążącej się z uzyskaniem korzyści majątkowej bądź osobistej od osoby lub jednostki organizacyjnej zainteresowanej reklamą.”

   „art. 36 ust. 3. Ogłoszenia i reklamy muszą być oznaczone w sposób nie budzący wątpliwości, iż nie stanowią one materiału redakcyjnego.”

   Umieszczony tutaj artykuł nie podaje żadnych źródeł (czyżby jedynym źródłem był dział reklamy WSiIZ?). W sposób otwarty promuje jedną prywatną (komercyjną!) uczelnię.
   Jeśli już macie publikować takie rankingi to rzetelny portal wspomniałby o innych uczelniach z regionu umieszczonym w tym rankingu. Szkoda, bo rzeszow-news jest skądinąd całkiem dobrym regionalnym portalem informacyjny; niestety artykuły takie jak ten zdecydowanie obniżają jego wartość merytoryczną.
   Pozdrawiam,
   (jak się domyślam, ten komentarz również zostanie usunięty przed moderację)

Comments are closed.