Andrzej Duda laureatem „Srebrnych Ust”? Występ na UR hitem internetu [VIDEO]

11
Zdjęcie: Youtube.com / Prezydent.pl
Reklama

„Totalny bełkot i kompromitacja” – to jeden z komentarzy do wystąpienia Andrzeja Dudy podczas ubiegłorocznego Kongresu „Młodzi 590” na Uniwersytecie Rzeszowskim. Prezydent RP został nominowany do plebiscytu „Srebrne Usta 2017”, organizowanego przez radiową „Trójkę”.

Nagranie z wystąpienia Andrzeja Dudy jest hitem internetu. Trudno się dziwić, to po prostu trzeba zobaczyć. 

– Ja państwu powiem, że ja pracuję cały czas, naprawdę. Ja się cały czas czegoś uczę. Bez przerwy. Ja się uczę w mieszkaniu, ja się uczę w samochodzie, kiedy jadę, ja się uczę w samolocie, kiedy lecę. Ja się cały czas czegoś uczę. Jak się nie uczę tego, co mam powiedzieć, to się uczę tego, co będę chciał kiedyś powiedzieć i wydaje mi się, że warto. Więc w związku z tym czytam jakąś książkę. Jeżeli nie, to siedzę i uczę się języka, nowe słówka. Cały czas się czegoś uczę. Bo uważam, że to jest jedyna droga do tego, żeby cały czas trzymać się na wysokim „C” – mówił Andrzej Duda.

 

Te słowa prezydent RP wypowiedział podczas II Kongresu Liderów II Rzeczypospolitej „Młodzi 590”, który w dniach 16-17 listopada 2017 roku odbył się na Uniwersytecie Rzeszowskim. Andrzej Duda spotkał się wówczas ze studentami i opowiadał im, jak zostać liderem. 

– Do bycia liderem w znaczeniu politycznym, społecznym czy gospodarczym trzeba mieć charyzmę, trzeba ciągnąć za sobą innych, mieć tę moc prowadzenia – mówił podczas Kongresu „Młodzi 590” prezydent RP. 

Przemówienie Andrzeja Dudy jest teraz przedmiotem kpin i żartów. Radiowa „Trójka” prezydenta nominowała do plebiscytu „Srebrne Usta 2017”, w którym słuchacze wybierają niebanalne wypowiedzi polskich polityków. Został on zainicjowany w 1992 roku przez dziennikarkę „Trójki” – Beatę Michniewicz. 

O tytuł „Srebrne Usta 2017” walczy 10 polityków. Oprócz Andrzeja Dudy, są także: Bartosz Arłukowicz (PO), Joachim Brudziński (PiS), Jarosław Kaczyński (PiS), Władysław Kosiniak-Kamysz (PSL), Paweł Kukiz (Ruch Kukiz’15), Sławomir Neumann (PO), Ryszard Petru (Nowoczesna), Marek Suski (PiS), Witold Waszczykowski (PiS).

Głosowanie trwało na stronie internetowej „Trójki” od 8 do 27 marca. Zwycięzcę 22. edycji plebiscytu poznamy 5 kwietnia.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

11 KOMENTARZE

 1. Widziałem większe kompromitacje. Choć trudno to nazwać kompromitacją. Jeśli prawdą jest co Duda powiedział, to raczej trzeba go naśladować i „ciągle się uczyć”. W tramwaju, samolocie, samochodzie, na kanapie, oglądając tv. Czytając ten portal, pisząc ten komentarz. Oby więcej takich kompromitacji. Może trochę autopromocyjnie te słowa prezydenta brzmią, ale właśnie na tym może polegać to liderowanie. Wracam do uczenie się słówek 😉

 2. No tak Lider ! pełną gębą. Szkoda tylko że wyciągnęli go z szafy do parafowania dokumentów. Błysną dwa razy mając własne zdanie i to tylko w obawie o drugą kadencje. Mam nadzieje że każdy oceni tego Pana przed kolejnymi wyborami. Gimnazjalista!!

  • Michałku gimnazjalisto:
   Odmiana „błysnąć”
   Czas przeszły
   on błysnął
   ona błysnęła
   ono błysnęło
   Zapamiętaj bo egzamin oblejesz.

Comments are closed.