Asseco Resovia pewnie pokonała u siebie Transfer Bydgoszcz w sobotnim meczu 10. kolejki PlusLigi.

[Not a valid template]

Rzeszowianie wygrali 3-0 (25:18,25:22, 25:20). Świetna gra w obronie oraz skuteczna na kontrach zdecydowały, że Asseco Resovia pewnie wygrała pierwsza partię do 18. Bydgoszczanie mieli ogromne problemy z kończeniem własnych akcji w ataku.

W drugiej połowie goście spisali się znacznie lepiej, a wiodąca postacią w ich drużynie był Cupković. Jednak to nie wystarczyło, by wygrać decydującą o wyniku końcówkę seta. W trzecim Asseco Resovia cały czas kontrolowała mecz.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

MVP został Jochen Schöps, który zdobył najwięcej punktów dla gospodarzy – 20. Buszek – 13, Holmes – 9, Nowakowski – 8. Asseco Resovia miała 58-procentową skuteczność w ataku. Największą Schöps – 58 proc.  Przyjęcie zagrywki: poz. 60%/exc. 22 proc. Z bloków Resovia zdobyła 7 punktów, z zagrywki – 2 (Holmes, Nowakowski).

Resovia kontynuuje zwycięską passę w PlusLidze. Odniosła 10. z rzędu zwycięstwo, pozostając niepokonaną drużyną. Rzeszowianie zostali liderem PlusLigi (29 pkt.). Będą nim przynajmniej do niedzieli podczas której PGE Skra Bełchatów podejmuje Trefl Gdańsk. Bełchatowianie także są drużyną, która nie przegrała w PlusLidze.