Brytyjczyk przemycał w żołądku marihuanę. Zatrzymany na lotnisku w Jasionce

13
Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Trzy lata więzienia grozi 49-letni Bryanowi U., obywatelowi Wielkiej Brytanii, który został zatrzymany na lotnisku w Jasionce koło Rzeszowa. Mężczyzna przemycał w żołądku marihuanę. 

Do samego zdarzenia doszło 27 lutego br. 49-letni Bryan U., który na co dzień mieszka w okolicach Krosna, przyleciał do Jasionki z Wielkiej Brytanii. Funkcjonariusze z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie dowiedzieli się, że na pokładzie samolotu jest Brytyjczyk, który może przewozić narkotyki. 

– Mężczyzna został zatrzymany po wyjściu z samolotu na parkingu lotniska – mówi Dominik Miś, szef Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie, która nadzoruje postępowanie w tej sprawie.

Okazało się, że Bryan U. połknął narkotyki. Brytyjczyk został przewieziony do szpitala, gdzie okazało się, że w żołądku miał mały woreczek z marihuaną – 1,3 g. Policjanci przeszukali później mieszkanie 49-latka. Znaleźli jeszcze ponad 4 g marihuany. 

– Mężczyźnie przedstawiono zarzuty przywozu marihuany oraz jej posiadania. Przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia – dodaje prokurator Miś. Za posiadanie marihuany Bryanowi U. grozi kara do lat trzech lat pozbawienia wolności, zaś za przywóz marihuany – grzywna, ograniczenie wolności albo rok pozbawienia wolności.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

13 KOMENTARZE

 1. 1,3 grama ??? to przeciez więcej kosztowało przewiezienie dup tych bałwanów z komendy na lotnisko nie mówiąc już o dniówie jaką podatnik musiał wyłożyć na akcje tych „bohaterów” – to jakaś kpina niech mnie ktoś uszczypnie dziś 1 kwietnia ??

  • Dziś umarł astrofizyk Stephen Hawking’s od „Czarnych dziur”

   Może nasi „fachowcy” też chcieli liznąć wiedzy o tym zjawisku kosmicznym?

   • Oni sobie tam pewnie nawzajem na Jagiellońskiej czarne dziury „liżą” – jak to ująłeś więc chyba im nie trzeba dodatkowych uczestników tych ceremonii xD xD
    A tak poważnie… Grubą rybę im się udało ująć na gorącym uczynku haha rynkowa cena Marii na ulicy jest jakieś 30zł za gram podobno więc za 5g to jakieś 150zł xD już pomijając fakt że raczej na własny użytek to miał bo 5g na handel to tak średnio biorąc pod uwagę samo ryzyko przemytu i tego że można wpaść xd XD xd XD

 2. Mmmm… normalnie Pablo Escobar, dobrze, że nasza dzielna podkarpacka policja wykonała akcję i czynności które zapewnie w kosztorysie zostaną wycenione na około 2500pln po to, żeby zatrzymać typa który miał na własny użytek 5,4g trawki. PANOWIE I PANIE – OWACJA NA STOJĄCO

  A z innej beczki, kiedy panowie się zajmą np kontrolą podrzeszowskich piratów drogowych? A nie czekaj, walka z masowym przemytem ważniejsza, parodia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ