Ciężarówka uderzyła w bariery ochronne. Koniec utrudnień na drodze ekspresowej S19

4
Zdjęcie: Pan Kamil / Czytelnik Rzeszów News
Reklama

Po godz. 19:00 zakończyły się utrudnienia na drodze ekspresowej S19, gdzie we wtorek po południu w podrzeszowskiej Świlczy kierowca ciężarówki uderzył w bariery ochronne.

O zdarzeniu, do którego doszło przed godz. 13:00, poinformował nas pan Kamil, Czytelnik Rzeszów News. „S19 zablokowana w kierunku Barwinka, zjazd zaraz z A4 przed zjazdem na Świlczę” – napisał.

Podkarpacka policja poinformowała, że kierowca ciężarówki, w której doszło do uszkodzenia opony, uderzył w bariery ochronne. Przez kilka godzin zablokowane były dwa pasy ruchu w kierunku A4.

– Kierowca renault został przewieziony do szpitala na badania. Kierowcy nic poważnego się nie stało. Doznał ogólnych potłuczeń. Zdarzenie zakwalifikowaliśmy jako kolizję – mówi Tomasz Drzał z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. 

Utrudnienia w ruchu zakończyły się po 19:00. 

Ciężarówka uderzyła w bariery ochronne. Koniec utrudnień na drodze ekspresowej S19
Zdjęcie: Pan Kamil / Czytelnik Rzeszów News

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

4 KOMENTARZE

  • OK moze nie za jasno sie wyrazilem. Mam wrazenie ze skutki zdarzen za czesto decyduja o tym jakie poniesie konsekwencje kierujacy. Jest tego pelni przykladow, nie tak dawno ktos skosil w rzeszowie przystanek i dostal mandat… Teoretycznie gdyby ktos na tym przystanku siedzial to moglby nie zyc i bylby proces a nawet wiezienie. Czesciej odbierac prawo jazdy, to jest moje zdanie.

 1. „Od opinii lekarzy zależy, czy zdarzenie zakwalifikujemy jako kolizję”
  Glupi przepis. Jak moga skutki zdarzenia decydowac o tym jakie beda konsekwencje.
  O tym pownni decydowac policjanci na miejscu. Jak jest brawura to odbierac prawko, jak blad techniczny to mandat. Po co do tego lekarz?
  Wypadniesz autem, rozwalisz kilka znakow, przystanek i co tam jeszcze i obedzie sie mandatem 300zl…
  Bo co to nie bylo grozne zdarzenie? trzeba kogos zabic?

  • Są ranni – wypadek, nie ma rannych – kolizja. Chodzi tylko o taką kwalifikację zdarzenia, nie ma tu mowy o konsekwencjach. Kolizję można zakończyć mandatem, wypadek kończy się w sądzie i o to się rozchodzi, nawet jak to nie była jego wina to jak spędzi więcej niż 7 dni w szpitalu to sprawę musi zakończyć sąd. A za kolizję policjanci mają pełne prawo zatrzymać prawo jazdy i skierować wniosek do sądu i często z tego korzystają, zwłaszcza w przypadkach takich jak opisałeś i nie musi być rannych aby taki delikwent dostał zakaz prowadzenia pojazdów.

Comments are closed.