Donosy na radnego Sławomira Gołąba, bo chciał bronić pomnika Czynu Rewolucyjnego

18
Zdjęcie: Piotr Woroniec jr / Rzeszów News
Reklama

Donos do dyrekcji szkoły i włamanie na Facebooka – tak zwolennicy wyburzenia pomnika Czynu Rewolucyjnego zaatakowali radnego Rozwoju Rzeszowa Sławomira Gołąba, który wpadł na pomysł odkupienia monumentu od oo. Bernardynów.

Sławomir Gołąb stał się ofiarą zwolenników wyburzenia pomnika. Okazało się, że do dyrekcji II Liceum Ogólnokształcącego, w którym radny na co dzień pracuje, przyszedł anonim z interwencją, że jest to niegodne, aby nauczyciel tak szanowanej szkoły angażował się w obronę pomnika i zwracał się w tej sprawie do zakonników.

Ponadto, ktoś również włamał się na Facebooka radnego i w jego imieniu publikował filmy pornograficzne. – Stanowczo protestuję przeciwko takiej formie walki. Nie boję się niczego – byłem na morzu, przeżyłem sztorm, ale proszę o walkę z otwartą przyłbicą, na argumenty w otwartej rozmowie – mówił podczas wtorkowej sesji powiedział Sławomir Gołąb.

– Poniżenie, deprecjonowanie wśród uczniów – inaczej się takiej sprawy powinno załatwiać. Sprawa trafiła już na policję. Śledztwo trwa – dodaje.

Gołąba wsparł również Konrad Fijołek (Rozwój Rzeszowa). – Dołączam się do apelu, aby wszystkie środowiska panowały nad swoimi działaniami i atmosferą działalności publicznej. Nigdy tak nie było, choć dyskusje były gorące na różne tematy przez ostatnie 20 lat – mówił Fijołek.

Radny Grzegorz Koryl z PiS również zaproponował, aby miasto wsparło Sławomira Gołąba. 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

18 KOMENTARZE

 1. Tragedia..hipokryzja katolików pełną gębą. Wasze dni są policzone. Wymrzecie jak dinozaury i to już niedługo. Za obecny stan rzeczy należą sie jednak podziękowania dla Ferenca. To jego podpis przypieczętował to, ze pomnik jest w rękach tych starych chłopów w sukienkach. DZIEKUJEMY I PAMIETAMY PANIE FERENC!!!!!!

  • Nie jego podpis tylko jego poprzednika (A.Szlachty) . T.Ferenc od początku chce ratować ten pomnik i dzięki mu za to 😉 . I gdyby Szlachta nie dorobił małego herbu na szczycie (tzw.łechtaczki) to pomnik byłby już zabytkiem i stał by w spokoju. Odwalcie się wreszcie od tego pomnika i zajmijcie się czymś pożytecznym.

   • Ferenc jest prezydentem Rzeszowa od 2002 roku, a pomnik został oddany w lipcu 2006, więc nie zwalaj wszystkiego na Szlachtę (fakt, była to inicjatywa prawicowych radnych tuż przed wyborami samorządowymi, jednak Ferenc jako prezydent miasta podpisał się pod tym, natomiast Szlachta w 2005 roku dostał się do sejmu z listy PiS, więc nie wchodził wówczas w skład rzeszowskiego samorządu).

 2. A na tego facebooka pewnie sam prezes się włamał, razem z kotem. Biedna wielka C, zasłużona dla Rzeszowa i całej Polski, jak mogli… tragedia

  • Może twój władca. Ja nie mam władcy a że jest wizytówką to się zgadza. Może brzydką ale rozpoznawalną w całym kraju i tego zmieniać się nie powinno.

  • Wcale nie mają w dupie zakłamany i obłudny hipokryto. To ze ci jakiś sprany łeb w kościele z ambony nakładł glupot do głowy to jest tylko i wyłącznie twój problem.

  • Mieszkańcy? Uważasz, że masz prawo wypowiadać się w ich imieniu?! Na pewno NIE. Jestem Rzeszowianinem 30 + i nie zgadzam się na wyburzenie pomnika.

 3. Szkoda gadać bo zawsze najwięcej do powiedzenia mają wieśniaczki z poza Rzeszowa. Większość Rzeszowian chce żeby pomnik został bo stał się wizytówką miasta, a wy zajmujcie się swoimi wsiami i kościołami a nie naszym miastem.

 4. Włamanie na profil FB – można traktować jako żart.
  Donos? Kapusie jak w PRL-u, istny czyn rewolucyjny zasługujący na pomnik wielkiej p*zdy.

 5. Proste: faszystowsko-katolickie prawdziwe polactwo w akcji. Przy wsparciu sukienkowej mafii i wierchuszki PiSZPR. Niech Was odosobniony przypadek radnego Koryla nie zmyli (notabene chwała mu za wsparcie inicjatywy wykupu Wielkiej od „łojczulków sukienkowych”).

  WOLNA POLSKA – TYLKO LAICKA!! KSIĘŻA NA KSIĘŻYC, A POLSKA DLA POLAKÓW!

 6. „Radny Grzegorz Koryl z PiS również zaproponował, aby miasto wsparło Sławomira Gołąba.”

  Jestem za! Niemniej radny musi pogodzić się z faktem że osobnicy o takiej mentalności nigdy nie walczą z otwartą przyłbicą a argumentów po prostu nie mają!

Comments are closed.