Grzegorz Schetyna w Rzeszowie: „Podkarpacie potrzebuje nowego początku”

17
Zdjęcie: Tomasz Modras / Rzeszów News
Reklama

Podkarpacka Platforma Obywatelska ma trzy nowe koła – w Rzeszowie, Mielcu i Stalowej Woli. Ich powstanie ogłoszono w obecności lidera partii Grzegorza Schetyny.

Schetyna przyjechał w środę po południu do Rzeszowa. Towarzyszył mu Sławomir Neumann, przewodniczący klubu parlamentarnego PO, a także podkarpaccy liderzy partii, m.in. poseł Zdzisław Gawlik i europosłanka Elżbieta Łukacijewska. 

Za Grzegorzem Schetyną ustawiła się kilkuosobowa grupa młodych osób, wchodzących w skład trzech nowych kół, które PO utworzyła na Podkarpaciu: w Rzeszowie, Stalowej Woli i Mielcu. Łącznie 20 osób. To głównie studenci. 

– Otwieramy się na wszystkie środowiska. Zapraszamy tych, którzy w Platformie byli, z różnych powodów z niej odeszli. Zapraszamy tych, którzy stali obok polityki. U nas jest miejsce dla każdego – mówił Zdzisław Gawlik, szef podkarpackiej PO. 

Platforma w regionie ma ponad 2 tysiące członków. – Nowi ludzie, to nowa energia – cieszy się Sławomir Neumann. 

Zdjęcie: Materiały podkarpackiej Platformy Obywatelskiej

Grzegorz Schetyna mówił o wyborach samorządowych, które odbędą się jesienią 2018 roku. Lider PO chce, by powstała zjednoczona opozycja, która wystawi wspólnych kandydatów na poziomie sejmików wojewódzkich i będzie wspierała kandydatów na prezydentów i burmistrzów. 

–  Na naszych barkach będzie spoczywał wysiłek zbudowania sensownej, racjonalnej koalicji dla Podkarpacia – mówił Schetyna. Już wiadomo, że w tej chwili w zjednoczonej opozycji w wyborach do sejmików nie będzie PSL. Platforma o wspólnej koalicji rozmawia m.in. z Nowoczesną, ale także z ugrupowaniami pozaparlamentarnymi. 

Schetyna: Rzeszów jest perłą

– Podkarpacie potrzebuje nowego początku, dobrego zaangażowania w te wybory, wydobycia potencjału z poszczególnych miast. Rzeszów jest perłą, miastem sukcesu, bardzo dobrze się zmienia, wykorzystuje swoją szanse, ale zależy nam na całym regionie. Chcemy mieć jak najlepsze listy w wyborach samorządowych, by osiągnąć dobre wyniki – zapewniał Grzegorz Schetyna. 

Wciąż nie wiadomo, na kogo PO ostatecznie postawi w wyborach na prezydenta Rzeszowa. Nieoficjalnym kandydatem jest Zdzisław Gawlik, ale wszystko zależy od tego, czy wystartuje Tadeusz Ferenc. Schetyna miał się z nim spotkać w środę wieczorem.

– Chcemy wiedzieć, jakie on ma plany – twierdzi szef PO. – Mamy bardzo dobre relacje z prezydentem Ferencem, życzymy mu sukcesów i zwycięstwa – dodaje. Jeżeli Ferenc wystartuje, to Platforma prawdopodobnie go poprze, podobnie ma zrobić Nowoczesna. 

Według naszych nieoficjalnych informacji, Tadeusz Ferenc na spotkaniu z Grzegorzem Schetyną nie dał mu jednoznacznej odpowiedzi, czy po raz piąty będzie walczył o fotel prezydenta Rzeszowa. 

Jak układanie list wyborczych będzie wyglądało na poziomie województwa, jeszcze nie wiadomo, bo PO czeka na ostateczny kształt ordynacji wyborczej przy której PiS majstruje. – Na pewno będziemy budować szeroką koalicję AntyPiS pomiędzy PiS a PSL – zapowiedział Grzegorz Schetyna.  

Przypilnują wyborów 

Sławomir Neumann poinformował w Rzeszowie, że zarząd krajowy PO w środę podjął uchwałę o utworzeniu Obywatelskiego Ruchu Wolnych Wyborów, który ma zadbać o to, by wyniki przyszłorocznych wyborów samorządowych nie zostały przez PiS sfałszowane. Taki Ruch ma działać m.in. na Podkarpaciu.

– W każdej komisji obwodowej chcemy powołać mężów zaufania. PiS manipuluje ordynacją wyborczą i próbuje wprowadzić zapisy, które mogą ułatwić fałszowanie wyników wyborów – uważa Sławomir Neumann. 

Zapowiedział również, że Platforma dowiezie do lokali wyborczych osoby niepełnosprawne po tym, jak PiS planuje zlikwidować możliwość głosowania korespondencyjnego. – Dowieziemy wszystkich, niezależnie od ich poglądów politycznych – zapewnia Neumann. 

Ostateczny termin wyborów samorządowych nie jest jeszcze znany. Najczęściej wymieniana jest data 11 listopada. Grzegorz Schetyna uważa, że jest ona fatalna. – To jedyna rzecz, z którą się zgadzam z Kaczyńskim – stwierdził. – 11 listopada powinniśmy się skupić na celebrowaniu 100-lecia odzyskania niepodległości – dodał lider PO. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

17 KOMENTARZE

 1. He he co takie mordy skrzywione maja ci kombinatorzy? Ten pierwszy chyba dostał skrzywienia po korozyjnego, a ten w tle zaraził sie tym samym syfem podczas stosunku

 2. No racja Podkarpacie potrzebuje nowego porządku aby tą całą zgnilizne co sie rozpleniła jak wszy od 1945 roku raz na zawsze wypalić mieczem i ogniem do samego spodu i jeszcze głębiej – aby było tak jak było za wielkiej Lechi ; O!

 3. To nie Podkarpacie potrzebuje, to ty cos potrzebujesz dlatego tu przyjechałeś. Jednak odradzam wszystkim zawieranie przyjazni z partia aferzystów.

 4. Wspólne listy z Nowoczesną? Nie jest to ani mądre ani słuszne. Nowoczesna prawie nie ma struktur, ludzi, programu ani nic czym może zabłysnąć, nie jest to parter dla Po.

 5. PiS manipuluje ordynacją wyborczą i próbuje wprowadzić zapisy, które mogą ułatwić fałszowanie wyników wyborów – uważa Sławomir Neumann.

  Przecież Pis chce aby w każdych komitetach wyborczych znajdowały się kamery które mają rejestrować przebieg całego dnia i przeźroczyste urny więc w jaki sposób ma byś coś fałszowane , palnij się człowieku w łeb.
  Tak naprawdę pis nie musi nic robić bo i tak wygra wysoko a platfusy ledwo co do sejmu sie dostaną.

 6. Tak tak „shetyna” Rzeszów to perełka ,szkoda tylko że w dupie go mieliście będąc przy korycie. W dodatku mają czelność tutaj przyjeżdżać , powinni go jajkami obrzucić jak te osoby które rzucali w samochody posłów Pis . Żałosna partyja P”0″ chwyta się dziurawego koła ratunkowego bo ludzie przejrzeli na oczy i widzą ze tym aferzystom nie zależało na kraju . Na pohybel z nimi …

 7. Grzegorz przyjezdza na Podkarpacie…, w Zachodniopomorskim jest mu wstyd sie POkazac, bo ksiaze Gawel, architekt zachodniopomorskiego ukladu sporo narozrabial. Rzeszowianie nie sa tak naiwni i nie poddaja sie PO-wskiej propagandzie i im mafijnym ukladom.
  POgonmy ta mafie PO-wska, zostawmy ich z jednocyfrowym poparciem!!!

 8. Ja gdy włączyłem tę stronę tutaj to zawołałem swoje dzieci i wprost im powiedziałem –
  Patrzcie dzieci tak wygląda zdrajca Polski, niemiecki pachołek.

 9. Grzegorz w Rzeszowie! Nie może być! POpirdułki tak kiepsko przędą, że łapią się Polski C,D czy E! Widać po zdjęciach że jedynie dziennikarze dopisali. Tak byłby Schetyna stał zam, z kierowcą i woźna z kluczami do tej piwnicy. Porażka i śmiech na sali z POpierdułek

 10. Fakty są następujące: PiS ma większość w parlamencie, dlatego może przeprowadzić reformę sądownictwa wg własnego projektu. Co więcej – prawdopodobnie (i paradoksalnie) największą ofiarą mechanizmu podporządkowania sądów większości parlamentarnej i ministrowi sprawiedliwości będzie… sam PiS po utracie władzy. Ale to przyszłość. Teraz sytuację zaognia zachowanie opozycji ze Schetyną na czele. Jeśli dziś „ObywateleRP”, KOD i inni sympatycy PO będą próbowali przejąć budynek Sejmu i dokonać „zamachu lipcowego”, to Schetyna powinien utracić immunitet i usłyszeć zarzuty karne.

 11. Jedna blondynka chyba już wypadła z tej ,,totalnej opozycji,, bo swoim zachowaniem załatwiła służbę zdrowia na Podkarpaciu.Można sprawdzić jak głosowała za zmniejszeniem ,,agorytmu, do wyceny procedur dla podkarpackich szpitali.Druga chyba sponsoruje ten portal rzeszowski bo suszy swoje jedynki już na pierwszej stronie.A kilka miesięcy temu w czasie debaty w europarlamencie chyba chciała aby droga S-19 Via Carpatia została skierowana nie przez Rzeszów ale przez Lwów na Południe Europy. Niech lepiej wraca do Cisnej bo szkolenie językowe na Malcie nic jej chyba nie dało.

 12. Podkarpacie potrzebuje „Nowego Porządku Świata” to hyba raczej miał na myśli ten reptilianin w ludzkiej skórze zwany tez zydomasonem lub politykiem.

Comments are closed.