II Targi Wschodnie. Wystawcy z kilku krajów Europy przyjadą do Rzeszowa

2
Zdjęcie: Materiały prasowe
Reklama

Ponad 70 firm z Polski, Ukrainy i krajów naszego kontynentu weźmie udział w drugiej edycji Targów Wschodnich, które w dniach 13-14 marca odbędą się w G2A Arena CWK w Jasionce koło Rzeszowa.  

Idea Targów Wschodnich nawiązuje do organizowanych w latach 1921–1939 wystaw polskiego i zagranicznego przemysłu. Przedwojenne targi promowały ekspansję gospodarczą i odgrywały doniosłą rolę w międzynarodowym ruchu handlowym. W tym roku w podrzeszowskiej Jasionce zaprezentuje się kilkadziesiąt europejskich firm.

Targi Wschodnie są najważniejszym wydarzeniem towarzyszącym XI Forum Europa – Ukraina. Weźmie w nich udział ponad 70 firm z Polski, Ukrainy oraz krajów naszego kontynentu. Reprezentować oni będą takie branże informatyka i nowe technologie; finanse; ubezpieczenia; budownictwo; motoryzacja i lotnictwo; FMCG; HR, a także turystyka i sport.

Swoje stoiska będą również miały polskie i ukraińskie regiony oraz instytucje. Targi będą okazją nie tylko do prezentacji oferty firm i regionów, ale także do nawiązania współpracy między nimi.

– Targi Wschodnie będą nie tylko możliwością przedstawienia flagowych produktów i regionalnych atrakcji, ale także niepowtarzalną okazją do wymiany doświadczeń – uważa Zygmunt Berdychowski, przewodniczący Rady Programowej Forum Ekonomicznego w Krynicy.

Tegoroczne Targi Wschodnie będą miały charakter otwarty, a wstęp do części wystawienniczej dla odwiedzających gości będzie bezpłatny. Podobnie, jak pierwsza edycja, także i tegoroczna odbędzie się w G2A Arena Centrum Wystawienniczo Kongresowym w podrzeszowskiej Jasionce.

Podczas pierwszej edycji w Targach Wschodnich uczestniczyło 67 wystawców z pięciu krajów Europy: Polski, Ukrainy, Mołdawii, Rumunii i Węgier. Organizatorem Forum Europa – Ukraina jest Fundacja Instytut Studiów Wschodnich, a współorganizatorem – województwo podkarpackie.

Więcej informacji na temat II Targów Wschodnich oraz XI Forum Europa – Ukraina można znaleźć na stronie internetowej www.forum-ekonomiczne.pl.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

2 KOMENTARZE

 1. No właśnie kto na świecie wie gdzie ta Jasionka leży ?
  No cóż tak to jest jak władza gminna dorwała sie z czworaków od wideł i gnoju za biurka i nic nie pojmuje że miasto musi sie rozrastać bo wtedy ma możliwosci finansowe do dalszego działania.

  A co do targów super bo obiekt funkcjonuje tylko jak zwykle wladza Gminna śpi na sianie albo zmęczona leży po dniówce w bruździe – bo gdzie jest odpowiedni parking na 2500-3000 samochodów co ?
  no gdzie z odpowiednim placem utwardzonym/ odpowiednimi wjazdami i wyjazdami nie konfliktowymi

  Bo ja chcę przyjechać na targi i w sposób cywilizowany dojść do obiektu a nie szwendać sie po polu / skakać po rowach z wodą i niebezpiecznie przelatywac po drodze którą śmigają samochody / albo gdzieś przy lesie postawić samochód i maszerować kilometr bo to nie zajęcia taktyczne w terenie –

  ja nie jade na pole wozem drabiniastym w gumowcach
  jest XXI wiek cały czas kwik o nowych technologiach / innowacjiach no to gdzie to jest Władzo gminna co ?

  Gdzie te parkingi cała infrastruktura i bezkolizyjne przejscia nad drogą do Centrum Wystawienniczego – gdzie co robicie no nic nie robicie drepczecie w miejscu i pilnujecie koryta ile to lat bedzie jeszcze trwało.

Comments are closed.