Ikea otworzyła w Rzeszowie punkt odbioru zamówień [ZDJĘCIA]

19
Reklama

W piątek w Rzeszowie zostanie otworzony czwarty w Polsce i pierwszy na Podkarpaciu punkt odbioru zamówień Ikei. Budowa sklepu stacjonarnego na razie nie wchodzi w grę.

 

W Rzeszowie powstał pierwszy punkt odbioru zamówień Ikei na Podkarpaciu. To już czwarty obok Kalisza, Opola Szczecina, punkt w Polsce, ale – jak mówią przedstawiciele Ikei – rzeszowski jest wyjątkowy. Dlaczego? Bo punkt, który ulokowano Millenium Hall na poziomie 0, na przeciwko Super-Pharm, wyróżnia się specjalną strefą ekspozycyjną i oryginalnym wystrojem. Można tu nie tylko odebrać produkty, wcześniej zamówione przez telefon lub internet, ale też obejrzeć wybrane meble z działów „sypialnia” i „pokój dzienny”.

– Rzeszów jest dużym, dynamicznie rozwijającym się miastem z ogromnym potencjałem, a jego mieszkańcy często robią zakupy w Ikea Kraków. Zdajemy sobie sprawę, że dotarcie do naszego sklepu może być czasochłonne, dlatego postanowiliśmy umożliwić osobom z Podkarpacia kupowanie w Ikea w taki sposób, jaki będzie dla nich najwygodniejszy – mówi Urszula Wilczak, dyrektor Ikea Kraków.

– W Rzeszowie, jako jedynym punkcie, pracują „żółte koszulki”, czyli nasi pracownicy. Pochodzą oni z Rzeszowa i okolic, a więc dobrze znają lokalny rynek i potrzeby klientów – dodaje.

Do dyspozycji klientów w rzeszowskim punkcie będą  m.in. wygodne sofy oraz stół, przy którym można usiąść i napić się bezpłatnej kawy lub herbaty. Pomocą służą wykwalifikowani konsultanci Ikea, którzy wyjaśnią proces zakupu, doradzą, jakie produkty wybrać i jak zaplanować wnętrze.

W rzeszowskim punkcie znajduje się również kącik małego kucharza, gdzie dzieci, które przyjdą z rodzicami mogą w ciekawy sposób spędzić czas, gdy ich opiekunowie planują zakupy. Otwarcie punktu dla klientów zaplanowano na 2 lutego (piątek).

Do punktu odbioru zamówień Ikea będzie można zamówić większość towarów – nie tylko meble, ale też akcesoria czy dodatki z krakowskiego sklepu Ikea. Wyjątek stanowią jedynie szczególnie delikatne produkty, karnisze i systemy rolet, żywe rośliny, orientalne dywany itp. Zamówienie będzie można zrealizować przez internet (www.ikea.pl/internet), telefon (22 275 05 75)  lub w stacjonarnym sklepie Ikea Kraków.

Czas na odbiór produktów w punkcie wynosi maksymalnie trzy dni, chociaż na życzenie klienta można ten czas wydłużyć. Produkty zakupione w sklepie można będzie też zwracać za pośrednictwem rzeszowskiego punktu odbioru. Czas zwrotu wynosi 14 dni od momentu zakupu.

Koszt dostawy do punktu w Millenium Hall to 29 zł bez względu na ilość i wagę produktów. Ikea oferuje też mieszkańcom Rzeszowa usługę transportu mebli z wniesieniem do domu w cenie już od 49 zł.

Punkt odbioru zamówień otwarty będzie od poniedziałku do soboty w godzinach 9:00-21:00 oraz w niedziele w godzinach 10:00-20:00. Dostawy towarów do punktu realizowane są codziennie.

Czy otwarcie punktu dostawy to prosta droga do tego, aby w podrzeszowskiej Świlczy, gdzie Ikea kila lat temu wykupiła działki, powstał sklep stacjonarny?

– Aktualnie, ze względu na nasycenie rynku, taka inwestycja nie jest planowana – wyjaśnia Grzegorz Bochenek, kierownik marketingu w sklepie Ikea Kraków. Szwedzka firma nie ma również w planach póki co sprzedaży działek w Świlczy.

Z okazji otwarcia punktu dla pierwszych klientów przygotowano specjalne zestawy upominkowe. W dniach 2-4 lutego na placu wydarzeniowym Millenium Hall odbywać będą się warsztaty i animacje dla dzieci. Najmłodszych na pewno zainteresują zajęcia plastyczne, podczas których własnoręcznie wykonają szwedzkie koniki z Dalarna, zakładki do książek z pudełek Ikea czy biżuterię z koralików, będących w asortymencie szwedzkiej sieci.

Ponadto będzie można zrobić sobie zdjęcie z pluszakiem Ikea w fotobudce, zagrać w gry „Ikea lattojo” czy posłuchać bajek szwedzkiego autora Ulfa Starka. Wszystkie wydarzenia są bezpłatne i odbywają się w godz. 11:00-19:00.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

19 KOMENTARZE

 1. A mi Ikea kojarzy się ze śniadaniami, na które to wiele lat temu kuzynka z Niemiec chodziła praktycznie co rano.

 2. W Krasnem malutkie firmy rodzinne produkujące meble a jest icj kilkanaście dostały cios w plecy ze strony Rzeszowa.

  Zamiast promować lokalne firmy z Krasnego Rzeszów wybrał Ikea!

 3. Nie czaję ludzi którzy sie podniecają jak slyszą słowo ikea, taka sama tandeta tylko droższa co w innych sklepach. Ale co trzeba jechać do Krakowa najlepiej passatem w kombi co by się mebelki zmieściły.

  • Ciężko zaprzeczyć.., ale np. w dniu otwarcia pierwszego w Polsce McDonaldsa (Warszawa) ustanowiony został rekord świata w liczbie transakcji – dokonano ich 13 300. Pół roku później w Katowicach rekord ten został pobity – dokonano 13 600 zamówień.

   … więc nie tylko Rzeszów, ale spora część kraju „mentalnie jest wioską”.

 4. Szkoda, że tylko punkt odbioru a nie sklep stachonarny. Cóż, trzeba będzie dakej jeździć do Krakowa i w tym mieście zostawiać swoje pieniądze 😀

 5. Wszedłem na ich stronę www.

  Może ze 20 lat ta konkretna marka robiła wrażenie na biednych wychowanych na szarzyźnie Polakach.
  Ale dziś gdy sklepy pełne?
  Mają drogą tandetę. Bez cudowania z zamawianiem, odbieraniem jadę do sklepu meblowego w Rzeszowie i kupuję i taniej i lepszej klasy meble i nie czekam 2 doby. Ta firma to może kiedyś robiła wrażenie w PRLu ale dzisiaj to tylko drogi szrot.

 6. Przypominam, że założyciel tej firmy był faszystą. Natomiast po ogłoszeniu bojkotu jego firmy przez szwedzką branżę meblarską prowadził interesy z komunistycznymi władzami Polski – dorobił się m.in. na wyzysku polskich robotników.

 7. Szczerze mówiąc koszty dostawy są skrojone tak, żeby czasem ktoś nie wpadł na pomysł zamówienia czegoś drobnego, bo to nadal będzie lepiej, taniej i wygodniej zamówić z dostawą kurierem od pośredników w portali aukcyjnych… Ewentualnie pojechać samodzielnie na większe zakupy do Krakowa.

 8. Skoro nie chcą otworzyć u nas sklepu to nie widzę sensu kupować u nich cokolwiek. Konkurencja w tej branży jest spora, a Ikea nie słynie ani z jakości ani z jakiegoś wyszukanego wzornictwa, a i cenowo chociaż jest tania to nie najtańsza.

Comments are closed.