Jasionka przyjazna fotografom. Kolejne otwory spotterskie na lotnisku

10
Reklama

Dobra wiadomość dla miłośników fotografowania samolotów. W ogrodzeniu portu lotniczego w Jasionce koło Rzeszowa powstały kolejne otwory spotterskie tzw. lens hole.

 

O kolejnych otworach spotterskich poinformował nas Grzegorz Więcek z rzeszowskiej grupy EPRZ Spotters.

„Wszystkich otworów tzw. lens holes jest siedem. Dzięki temu rozwiązaniu można fotografować samoloty na drodze startowej bez konieczności noszenia ze sobą drabinki, czy podestów. Tego typu rozwiązania dla fotografów można spotkać na lotnisku w Mielcu, Warszawie, Bydgoszczy oraz na całym świecie, m.in. na lotnisku w Zurichu” – napisał Grzegorz Więcek.

„Cenimy sobie współpracę z lokalnymi pasjonatami lotnictwa” – napisali na Facebooku przedstawiciele lotniska w Jasionce. 

W otworach spotterskich można umieszczać obiektywy aparatów i bez utrudnień wykonywać zdjęcia. Koniec z siatką, koniec z niebezpiecznym wspinaniem ponad ogrodzenie. Lens holes instaluje się w ogrodzeniach lotnisk, aby pasjonaci lotnictwa mogli swobodnie fotografować.

Otwory spotterskie mają średnicę umożliwiającą włożenie do środka większości standardowych obiektywów fotograficznych. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

10 KOMENTARZE

  1. Szkoda że trzeba tam iść przez krzaki około 1 km od najbliższej drogi od strony zaczernia na około lotniska gdzie większość ludzi nie wie jak się tam dostać
    Górka spotterska to by było coś!

  2. Dobrze byłoby wybudować takie szałasy, jak w Bieszczadach się buduje do obserwowania niedźwiedzi. Jak przyjdzie bidnym fotografom czekać cały dzień aż jakiś samolot wyląduje w Jasionce to mogą zmarznąć. Cóż… w Lublinie trzy tanie linie linie w Rzeszowie jedna. Trudno się dziwić że Lublin się rozwija a rze zwija.

    • Jak uruchomią Pendolino 3 razy dziennie do WAWy to Jasionka leży i kwiczy… 3 godziny 55 minut z centrum miasta do centrum po znacznie niższej cenie. Cisza podczas jazdy. Brak kolejek do ochrony, brak obmacywania i traktowania jak terrorysty…

Comments are closed.