Katarzyna Lubnauer w Rzeszowie: Jeżeli Ferenc wystartuje, poprzemy go w wyborach

21
Fot. Twitter.com / Katarzyna Lubnauer. Szefowa Nowoczesnej na spotkaniu z prezydentem Tadeuszem Ferencem
Reklama

– Rzeszów jest naprawdę innowacyjnym miastem – mówiła w poniedziałek w Rzeszowie Katarzyna Lubnauer, liderka Nowoczesnej. Partia poprze Tadeusza Ferenca, jeżeli ten znów w wyborach będzie walczył o fotel prezydenta miasta. 

Katarzyna Lubnauer przed południem spotkała się z dziennikarzami w siedzibie rzeszowskiej Nowoczesnej przy ul. Jagiellońskiej. Na spotkanie przywiózł ją Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa, który wcześniej obwiózł posłankę po najważniejszych inwestycjach w Rzeszowie. Ferenc pokazywał Lubnauer m.in. nową szkołę podstawową przy ul. Błogosławionej Karoliny. Prezydent chwalił się też, że miastu nie grozi wyludnienie, że dochody Rzeszowa cały czas rosną. 

– Rzeszów jest naprawdę miastem innowacyjnym, bardzo dobrze się rozwija. To, co zobaczyłam, jest imponujące. Szkoła, którą widziałam, jest wyjątkowo nowoczesna, pokazuje, jak mogłyby wyglądać polskie szkoły. Widać, że prezydent Ferenc jest człowiekiem powołanym do tego, by szefować takiemu miastu. Mieszkanie w Rzeszowie jest czystą przyjemnością. Chciałabym, aby inne miasta swoje doświadczenia czerpały z doświadczeń prezydenta Ferenca i Rzeszowa – mówiła Katarzyna Lubnauer. 

Szefowa Nowoczesnej przyjechała do Rzeszowa tylko na chwilę, jej głównym kierunkiem był Przemyśl. Katarzyna Lubnauer mówiła, że jej wizyta na Podkarpaciu ma związek z tegorocznymi wyborami samorządowymi. – Warto postawić na mądrą zmianę, mądry rozwój we wszystkich samorządach – podkreślała posłanka. 

Nowoczesna jest na etapie zawiązywania koalicji m.in. z Platformą Obywatelską w wyborach do sejmików wojewódzkich i tworzenia minimum programowego. Lubnauer zapowiedziała, że w ciągu miesiącach powinny być znane szczegóły takich koalicji w całym kraju. Na niższych szczeblach, m.in. w wyborach do rad miast, o koalicjach decydować będą lokalne struktury poszczególnych partii. 

W przypadku wyborów na prezydenta Rzeszowa, Nowoczesna czeka na decyzję Tadeusza Ferenc, czy będzie on walczył o piątą kadencję. Kilkanaście miesięcy temu ówczesny lider Nowoczesnej zapowiedział, że partia w wyborach na prezydenta wystawi Roberta Homickiego. 

– Wystawimy Roberta Homickiego, gdyby nie startował Tadeusz Ferenc. Jeżeli on będzie startował, to jesteśmy całym ciałem i duszą za prezydentem – nie pozostawiła wątpliwości Anna Skiba, szefowa Nowoczesnej na Podkarpaciu. – Chcemy kontynuować współpracę z Tadeuszem Ferencem. Nie każde miasto ma takie szczęście do prezydenta – dodała Katarzyna Lubnauer.

Liderka „N” mówiła, że nadchodzące wybory samorządowe zdecydują o tym, jak będą wyglądały „nasze lokalne ojczyzny i jak również będzie wyglądała Polska”.

– To ten moment, aby dać odpór PiS. To ten moment, w którym musimy zdecydować, że PiS nie może rozszerzać swojej władzy. Jedna partia rządzi Sejmem, Senatem, prezydentem, zagarnęła również Trybunał Konstytucyjny, sądy, media publiczne. To już za dużo. Najwyższy czas powiedzieć: „Stop”. Nigdy nie jest dobrze, jak jedna partia rządzi wszędzie – uważa Lubnauer. 

Podkarpacie jest jedynym województwem, w którym rządzi PiS. Katarzyna Lubnauer nie wierzy, że po wyborach ten stan się utrzyma, ale liczy na to, że władzę w sejmikach nadal w większości będą miały opozycyjne ugrupowania parlamentarne. 

– Musimy organizować lokalną Polskę tak, by mieszkańcom żyło się jak najlepiej. Polskie miasta powinny być bardziej transparentne, bliżej mieszkańca, komfortowe, smart city. Podkarpacie cały czas należy do tej Polski B. Chcemy to zmieniać. Zależy nam na budowie programów dla regionów przygranicznych – powiedziała Katarzyna Lubnauer. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

21 KOMENTARZE

 1. I w tym momencie dziadek już całkiem stracił moje poparcie, nie ma opcji żebym zagłosowal na niego ponownie, pierwszy raz jak chciał ciapatych PRZYJMOWAĆ! potrzeba nam odświeżenia, młodości, świeżej głowy bez układów biskupio-komendackich
  IGŁA NA PRZEZYDENTA!

  • Żeby iść na GŁOSOWANIE TO PO PIERWSZE TRZEBA BYĆ PEŁNOLETNIM A Z TYCH STEKU BZDUR KTÓRE NAPISAŁEŚ ŚMIEM TWIERDZIĆ ZE JESTEŚ DZIECIAKIEM Z MLEKIEM POD NOSEM, po drugie zanim coś napiszesz to się do edukuj , prezydent podpisał się pod listem większości prezydentów miast w kraju dotyczącym pomocy w przyjęciu uchodźców chrześcijańskich z Syrii.

 2. Naczelnik ma świadomość że przez kilka lat dochodziło do wielu przekrętów i nieprawidłowości m.i.n przy przejmowaniu gruntów miejskich w centrum miasta, przejmowaniu i skupowaniu roszczeń od byłych właścicieli działek. Na tych przekrętach skorzystali przy pomocy urzędników miejskich znajomi inwestorzy i deweloperzy. Najwięcej szczególnie skorzystał skazany prawomocnym wyrokiem karny były milicjanta spod Jasła oraz jego rodzina.Gdyby nie zmiany w prokuraturze apelacyjnej i innych urzędach kontrolny U.S czy Izba skarbowa czy KNF nic by nie wyszło, bo było by dawno pozamiatane.Trzeba wiedzieć kiedy powiedzieć stop a nie iść na zwarcie,bo będzie iskrzyć.

 3. Panie Prezydencie – Proszę Pana pomimo Pana wieku i zmęczenia o kandydowanie na następną kadencje. Może w następnej kadencji uda się Panu wskazać godnego następcę. Wiem, że ciężko jest coś robić jak byle pisuar rzuca kłody pod nogi i blokuje wszystkie inwencje w myśl zasady „na złość mamie odmrożę sobie uszy”, ale z zapyziałego grajdołka utworzył Pan ładne miasto. Niektórzy zarzucają Panu chamskość w obyciu, ale jak niektórych (zwłaszcza jak biorą za to pieniążki) pogoni się do roboty dla dobra mieszkańców to tylko dowodzi zaangażowanie i troskę dla dobra ogółu.

 4. Prezydent nie potrzebuje poparcia NOWOCZESNEJ, to Nowoczesna potrzebuje Ferenca. i tak ludzie będą na Pana głosować..tylko później panie Lubnaer będzie się chwalila że w Rzeszowie wygrali.. Ferenc Tak!!! Sprzedawczyki z Niemiec czyli Nowoczesna Nie!!!!!!!

  • Jaka masakra chłopie , schowaj się pod stół. To że zareklamował prezydent miasto i pokazał wykonane inwestycje to jest źle . To że nowoczesna chce go popierać to raczej dobrze , zresztą oni sami chcć Ferenc ich nie prosił.

 5. Przyjechała liderka Nowoczesnej sprawdzić co obiecał ,,Petronisz,, naczelnikowi miasta.Ten specjalista niby ekonomi od ,,6 królów,,też kilka tygodni temu przyjechał wspierać Tow.PZPR i po tej wizycie wyleciał po tych rozmowach ,,za burtę,, statku który tonie z napisem,,Nowoczesna,,.

 6. Odnoszę wrażenie że tutaj liczą sie interesy polityczne, a nie interesy obywateli. Zawieram koalicje nie dlatego żeby obywatelom było lepiej tylko że sama nie mam szans i pomysłu więc lepiej podpiąć się do kogoś z pewnym sukcesem, oraz przede wszystkim żeby dokopać konkurentom. Żałosna ta polska polityka, zamiast rozmawiać o problemach mieszkańców i rozwiązaniach to rozmawia o tym ja dopchać się do władzy, oraz podpiąć się do czyjegoś sukcesu.

 7. „Szefowa Nowoczesnej przyjechała do Rzeszowa tylko na chwilę” ale wiedziała co ma powiedzieć: „Rzeszów jest naprawdę miastem innowacyjnym, bardzo dobrze się rozwija. To, co zobaczyłam, jest imponujące. (…) Widać, że prezydent Ferenc jest człowiekiem powołanym do tego, by szefować takiemu miastu. Mieszkanie w Rzeszowie jest czystą przyjemnością”

  Jak ci się tak tutaj podoba to rzuć karierę w warszawce i zamieszkaj w „stolicy innowacji”

 8. Oświadczam że jeżeli nowoczesna wspiera Pana Tadzia to jak rozpoczynam wśród znajomych kampanie anty Ferenc. Rzeszów jest miastem katolickim nowoczesna wypad

  • rzeszów jest miastem katolickim?
   no tak, biskup rządzi ferencem, wojewodą, komendantem policji, wszyscy kłaniają mu się w pas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ