Chuligani stadionowi znów dali znać o sobie. Wywołali zadymę w Bykowcach podczas czwartkowego meczu V ligi pomiędzy drużynami Ekoball Sanok- Iskra Przysietnica. Wśród sprawców byli kibole Stali Rzeszów. Policjanci dotychczas nikogo nie zatrzymali.

O zadymie na stadionie w Bykowcach poinformował serwis Podkarpacielive.pl. Około 25 minuty meczu sędzia był zmuszony przerwać spotkanie, gdy na boisko wtargnęli stadionowi chuligani.

„Fani Stali Sanok zostali zaatakowali przez ponad 100-osobową grupę pseudokibiców Karpat Krosno i Stali Rzeszów. Doszło do bójki, a arbiter zmuszony był do przerwania meczu na blisko 10 minut – podało Podkarpacielive.pl. Ostatecznie mecz został dokończony.

Anna Oleniacz z sanockiej policji poinformowała nas, że ich komenda o awanturze została poinformowana po ok. 20 minutach od rozpoczęcia meczu o 16:30. Kibole zaczęli uciekać, gdy usłyszeli zbliżające się na stadion jadące na sygnałach policyjne radiowozy.

– Wybiegli się ze stadionu w kierunku pobliskich łąk i wzniesień – relacjonuje Anna Oleniacz.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Z ustaleń sanockich policjantów wynika, że zamaskowani pseudokibice wdarli się na stadion od strony zarośli i przeskoczyli ogrodzenie stadionu. Chuligani wbiegli za trybuny, gdzie doszło do szamotaniny z normalnymi kibicami. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Policjanci ustalają tożsamość kiboli, ustalają świadków zajścia, zabezpieczają nagrania z zadymy, które trafiły już do internetu a także zapisy z miejskiego monitoringu.