Kierowca MPK nie wpuścił pasażerki do autobusu. Ratusz: Niedopuszczalne

67
Zdjęcie: Joanna Bród / Rzeszów News
Reklama

Na minusie 15 stopni. Na ciepły autobus czeka się wówczas, jak na zbawienie. Gdy nadjeżdża punktualnie, na sercu robi się cieplej, ale „zamarza” ono, gdy okazuje się, że autobus zatrzymuje się, kierowca nie wpuszcza pasażera, i jak gdyby nigdy nic, odjeżdża.

Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa, prosi, apeluje, spotyka się, gani, degraduje, a nawet nagradza. I co? I nic, bo kierowcy MPK swój sposób na pracę mają i nie zamierzają tego zmieniać.

I tym razem nie chodzi o to, że autobus ominął przystanek, czy nie poczekał na biegnącego pasażera. Sytuacja była wręcz odwrotna – autobus przyjechał, pasażer na przystanku odpowiednio wcześnie się pojawił, ale nie został zabrany, bo… nie otworzyły się przed nim drzwi automatycznie po wciśnięciu przycisku, a kierowca nie wpadł na to, aby otworzyć je ręcznie.

O takiej sytuacji, do której doszło w czwartek rano, poinformował nas pan Paweł, Czytelnik Rzeszów News.

„Moja siostra czekała na przystanku „Langiewicza Park”. Autobus linii nr 10 przyjechał na przystanek o godz. 7:07 i gdy siostra chciała wejść do środka wciskając wcześniej przycisk do otwarcia drzwi – te się nie otworzyły. Nie znam się na systemie, ale jestem pewien, że kierowca widział ją w lusterku i mógł otworzyć drzwi od siebie.  Po pewnej chwili, jakieś 15 sekund, autobus odjechał” – napisał pan Paweł.

„Denerwuję mnie to, bo nawet jak człowiek przyjdzie i czeka na autobus, to i tak nie ma pewności, czy zostanie do niego wpuszczony. A przecież rano było -15, a przez takich nieuprzejmych, żeby nie powiedzieć gorzej, kierowców, aż szkoda kupować bilet autobusowy, bo może się okazać on bez znaczenia, bo i tak się nie pojedzie” – dodaje.

Maciej Chodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa, całą sytuację komentuje tak: – To niedopuszczalne zachowanie. Kierowca powinien ręcznie otworzyć drzwi i wpuścić pasażera.

Chłodnicki zapowiada, że cała sytuacja zostanie zgłoszona do Zarządu Transportu Miejskiego, gdzie zostanie przejrzany monitoring. Na razie nie wiadomo, czy wobec kierowcy feralnego kursu zostaną wyciągnięte konsekwencje.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

67 KOMENTARZE

 1. W dniu dzisiejszym został przegladniety monitoring z autobusu jak również i przystanku. Rzeszow news mija się z rzeczywistością żeby nie napisać kłamie. Weryfikujcie dokładniej informacje od Nowakow i Kowalskich lub ich nie upiekszajcie żeby kiedyś wasza fantazja nie trafiła na wokande

 2. Pewien osobnik nazywający siebie „Wfista” napisał coś ordynarnego.
  Inny lub ten sam ale używający nazwy „Nick” pisze że „Wolność słowa mamy”.
  Dostosuję się do poziomu obu osobników – za taką wolność słowa, stojąc przed osobą obrażaną, dostalibyście po pysku!
  Ps – wstyd dla tego portalu, że toleruje takie wpisy jak ten „Wfisty”.
  Chcecie znów przepraszać po następnym wyroku sądowym?

 3. Prawda jest taka że jak ma się rękawiczki to trzeba mocnej przycinać przycisk, on działa na dotyk więc nie tyle co go dotknąć,a lekko przekręcić tymi małymi zielonymi kropkami, które pojawiają sie jak kierowca odblokuje drzwi.. Pani wymieniona w artykule mogła wpaść na pomysł aby wcisnąć drugi raz albo ściągnąć rękawiczke.. W tej sytuacji nie ma winnego według mnie.

 4. Takie tematy jako informacja w miescie wojewodzkim, prawie 200’000 mieszkancow?
  Naprawde nie ma o czym dyskutowac?
  To smieszne ze takie tematy musza sie pojawiac tydzien w tydzien.
  Kierowca powinien dostac upomnienie, zrozumiec i patrzec w lusterka nastepnym razem. To sa tak oczywiste rzeczy, co to przedszkole?
  Mam wrazenie ze latwiej jest dyskutowac na taki temat jak faktycznie podjac sie trudnych tematow w miescie.
  A na forum zaangazowanie godne …. miasta wojewodzkiego.
  Ludzie to sa banaly i oczywiste rzeczy!

 5. Ha, ha, ha. W tych autobusach co pasażer otwiera drzwi kierowca nie może „od siebie” ich otworzyć, jedynie zezwala na otworzenie dzwi.
  A po za tym jest wiele różnych zmiennych, dlaczego nie zadziałal przycisk, np. kierowca nie odblokował otwarcia, pani miała rękawiczki, awaria osprzętu w autobusie…

  • Nieprawda.
   Kierowca ma taką możliwość i nie może np w sytuacji awaryjnej czekać, aż pasażerowie sami sobie otworzą drzwi.
   Poza tym, jak piszesz, jest wiele różnych zmiennych.
   Pozdro.

 6. ja wychodze z mieszkania minutę przed odjazdem autobusu. Idę na przystanek a kierowca autobusu wraz z pasażerami czeka żeby czasami nie odjechać beze mnie.

  • To chyba nazywasz się Hanna Gronkiewicz-Waltz i mieszkasz w województwie mazowieckim w okolicach Warszawy. Takie mam przeczucie

 7. Sprawa jest dość prosta.
  Autobusy posiadające ciepłe przyciski maja monitoring i można to bardzo łatwo zweryfikować.
  Jeżeli kierowca zrobił jak wyżej to dyscyplinarka.
  Jeżeli jest to pomówienie gazetę do sądu;)

   • Jako pracownicy MPK mamy już dość problemów z prezydentem przez takich „kolegów” niech zaczną niektórzy myśleć co robią bo reszta nie ma ochoty się denerwować:(

 8. …a ja panie prezydencie stałam raz i czekałam na autobus i nagle ten podjechał ale z odwrotnej strony. Nie dość że musiałam lecieć przez ulice to musiałam obiec go dookoła, bo z mojej strony nie było żadnych drzwi, na szczeście były z drugiej. Jak już wsiadłam zaskoczona bo myślałam że nie zdąże i szcześliwa że poczekał to ten odjechał w przeciwną stronę.

 9. Kierowcy z MKP sa super wczoraj linia19 godz 6:37 kierowca poczekał i zabrał biegnącego na przystanek. To samo zrobil o 6:39.
  Przestancie szkalowac ludzi

 10. Proponuję, aby szef rzeszowskiego ratusza przyjrzał się pracy innych instytucji i nie stwarzał wrażenia, że rzeszowscy kierowcy MPK to zło konieczne, które musimy znosić. Wszędzie są ludzie i ludziska. A co na przykład z pracą niektórych rzeszowskich komorników, którzy za wysłanie 4 listów liczą sobie koszty komornicze w kwocie ponad 7 tysięcy złotych? Kto dziś dostaje takie pieniądze za taką pracę? No właśnie „wybrańcy Boga”, czyli komornicy, którym wydaje się, że stoją ponad innymi. Oczywiście, jak wszędzie – tu też są ludzie i ludziska. A może Pan Prezydent stanąłby w obronie osób gnębionych przez takich komorników. Tutaj przeciwnik jest trochę mocniejszy niż zwykły kierowca MPK. Nie sztuka walczyć ze słabszym przeciwnikiem, ale podjąć walkę z conajmniej równym sobie. A co dopiero z mocniejszym?

  • Niestety Prezydent nie wyrobi aby wszystkich opi….lać musiał by pracowac tak jak Doktory : przez kilka dni non stop a kiedy by : spal ,srał,jadł,pił,odpoczywał,załatwiał sprawy urzędowe itd.itd.- nie wyrobi

 11. Większość tych kierowców to proste chłopy ze wsi, dla których normy zachowania nie istnieją. Zwolnić dyscyplinarnie i przyjąć młode dziewczyny, było już kilka przykładów że one w odróżnieniu do czerwonego betonu potrafią się zachować a nie tylko narzekać.

  • Jesteś zboczony z tymi młodymi dziewczętami – pewnie siedzisz na przednim siedzeniu, ślinisz się , głupkowato zagajasz – sam popatrz na swoje buty – co tam wystaje – słoma to jest – zresztą to nic złego być ze wsi (żeby było jasne)

   • Jeden czerwony już ujada.
    Informuję Pana „Pasażera” (na bank to jeden z tych chamowatych Kierowców co im wiecznie wszystko nie pasuje), że nie korzystam z MPK. Informacja o tym że z kobietami-kierowcami nie ma żadnych problemów jeżeli chodzi o ich kulturę w stosunku do pasażerów pochodzi bezpośrednio z MPK/ZTM.
    Pozostały komentarz nt inwektywów wydaje się zbędny – szczerze wątpię aby taki cham i prostak cokolwiek z tego zrozumiał!

  • Co do czerwonego betonu, to się w pełni zgadzam, na taczki do do widzenia – zaczynamy od góry.

  • No nawet jak są ze Wsi to jakieś obycie chyba mają –
   jest XXI wiek a nie głębokie średniowiecze no Oni już dawno temu opuścili czworaki choć i tam chyba kultura ze dworu szlacheckiego do nich dochodziła
   – ostatecznie chyba też cuś liznęli z czasów : wicie- rozumicie a pozatym Naczelnik Kowalska niech im codziennie robi pranie mózgu na temat : ogłady / kultury i zachowania
   myślę że zaskoczą a jak nie no to sprawa prosta na Bazie chyba brama szeroko otwarta i jak opr.ratuszowy nie pomaga to fora ze dwora.

  • A jakie normy zachowania mają miastowe chłopy? Widzę to codziennie, nie dorastają do pięt facetom że wsi.

   • Racja bo te niby ” miastowe chłopy ” to z kąd się w tym mieście znalazły co ?
    Jak są nie okrzesane no to sprawa chyba jasna to właśnie potomkowiw tych co sie wyprowadzili z czworaków ,potem lumpel proletariat a teraz co ?
    No i nie dziwota że Pani widzi tych nieuków bez
    Savoir- vivre – prosze szukać dalej a Oni może się podciągną w obyciu

 12. Takie artykuły podburzają tylko pasażera przeciwko kierowcy i niestety też na odwrót. Bo np dlaczego kochanym rzeszowianom sugerujecie że wszyscy kierowcy są źli, a prezydent nie może sobie z nimi poradzić. Już niepierwszy raz takie pomówiena które mają określone konsekwencje. Wspaniała gazeto najpierw niech wyjaśni to ZTM z kierowcą, niech stwierdza fakt, niech mu dowalą lub nagrodzą, a wy potem to opiszcie… Możecie wybić się na coś więcej niż poziom denny.

 13. Nie domyślacie się dlaczego drzwi zostały zablokowane ? Ja wiem drzwi od autobusu zablokował radny z Radomia on nazwisku Kultys. On wszystko blokuje żadna inwestycja nie przejdzie bo wszystkie inwestycje blokuje Kultys z partii o nazwie PiS

 14. Was wszystkich chyba po…..ło z tym MPK, jeszcze pilnujcie żeby kierowca nie puścił sobie baka i nie zanieczyścił powietrza w autobusie. Najpierw natworzą durnych regulaminów, autobusów z drzwiami otwieranymi przez pasażera, a później winni są wyłącznie kierowcy. Zamontujcie szklane kule w każdym autobusie, aby kierowca widział czy właśnie biegnie spóźniony pasażer, czy ktoś wcisnął przycisk a drzwi mu się nie otworzyły, a może wydawało się, że mu się że wcisnął. Nie jestem w żaden sposób związany z MPK. Moja diagnoza brzmi: dziadek z ratusza ma fobie na punkcie MPK. A cobyście powiedzieli, gdyby autobus w ogóle nie przyjechał z powodu mrozów, jak wczoraj w PKS, a następny za 1,5 godz. Pewnie wina kierowcy że mu nie odpalił, w takim przypadku wg rzeszowskiego ratusza kierowca powinien zapewne gołymi rekami przepychać autobus od przystanku do przystanku.

  • Co do tego że nie przyjechał ten autobus to oczywiscie wina kierownika bazy dawniej jak pamiętam nie takie mrozy były : byli „magicy ” i przepalali samochody co jakis czas całą noc jak kierowcy przyszli do pracy rano wszystkie paliły –
   zawsze jest rozwiązanie tylko trzeba odpowiedniej osoby aby podejmowała w danym momencie właściwe decyzje a z tym dzisiaj jest problem

 15. Nic nie zamarza… Ta młoda „dama” z rozumem kury zapewne miała założone RĘKAWICZKI i nawet jak przycisk był aktywny tzn. świecił się na zielono, to nie reagował, tylko dlaczego o tym ani słowa… w regulaminie, żeby zdjąć rękawiczkę naciskając przycisk. Im więcej techniki – tym więcej problemów. Tadeo i tak przyczepi się – chociaż jestem pewny, że winna jest ta młoda oferma.Ostatnio widziałem jak taki stary dziad walił lagą po tym przycisku, aż mnie korciło, żeby go zj…ać, ale wsiadł. Ludzie są jacyś dziwni.

  • Zdrowy, myślący człowiek to zauważy, że na większość rękawiczek przyciski nie reagują, więc taki wpis w regulaminie jest niepotrzebny.

  • No właśnie może byc i o wodzie i ściekach
   No woda z kranu ciecze i spłuczka działa jeszcze nic nie zamarzło – nie ma kogo opi…lać a i mrozy podobno odpuszczają to i zaczną zalew odmulać czy nie ?

 16. Że też za moich czasów szkolnych nie było gazetki, do której można byłoby lecieć z pretensjami do MPK xD

 17. Przyciski zamarzają przy niskich temperaturach to samo tyczy się biletomatów, które nie reagują na dotyk szczególnie jeżeli ktoś używa grubych rękawiczek. RATUSZ ma jakieś zboczenie na punkcie przycisków montujac je przy sygnalizacji, teraz w autobusach, wkrótce każde drzwi do kibla będą na przycisk. Wykorzystywanie technologi przeciwko obywatelom, oraz brak działań informujących oczekujących pasażerów sprawa że technologia ta jest zawodna, niezrozumiała i stresująca. Należy wywiesić plakaty z instrukcją czym jest ten obsrany przycisk i jak go używać. Nie wszyscy pasażerowie mają wypełni zdrowe zmysły postrzegania świata. Ja mam w domu jeden przycisk do spuszczania wody w kiblu i działa prawidłowo, czasem RTM robi mi kompleksowy serwis.

 18. Pewnie ta idiotka nawet nie wcisla tylko debilka mysala że sezamie otwórz sie takie typiary teraz chodzą skapcone z przebitego kondona zrobione

   • Prawda o dzisiejszych małolatach jest bolesna, co? Niestety, taki mamy kraj, jakie młodzieży wychowanie, a raczej hodowane…

    • Najbardziej bolesne jest to, że ten „innowacyjny” portal toleruje takie wpisy.
     Takie coś powinno być błyskawicznie usuwane!

    • Racja swego czasu widziałem film na You Tube jak redaktor przepytywał takie osoby na ulicy na temat geografi : gdzie szczecin/kraków/ pytał o sąsiadów za granicą itd itp.oczywiscie mial ślepą mape
     Normalnie czarna rozpacz – totalne matolstwo poziom intelektualny pantofelka- pełny debilizm.
     Dlatego się nie dziwię że przycisków w autobusach nie umieją naciskać
     : Katastrofa Totalna

 19. Mogło być różnie, jak trwało to 15 sekund to może ta kobieta czekała aż kierowca wyjdzie i wciśnie za nią ten guzik włości ja jak do taksowki. Powinien ktoś przeglądać nagranie z autobusu i ocenić. Należy wpajać dobre zasady postępowania.

 20. Jak dla przykładu nie wywali się kilku chamów to takie artykuły i gra w kotka i myszkę będzie trwała w nieskończoność

  • I co z tego że prezydent będzie chciał co tu wiele gadać ukarać winnego, dać przykład innym żeby tak nie robili jak zaraz Kultys z pisu w mediach będzie psuł wizerunek prezydenta. Dobrze ktoś tu napisał. Może gdyby sam zmarzł jak ta dziewczyna to by zaczął myśleć. Ale to jest Kultys to się wymyka logice.

 21. Słyszałem że w Rzeszowie ratusz reaktywuje UOP. Teraz będzie się nazywać: Urząd Ochrony Pasażera. Prawda to ?

  • Dlaczego nie
   Taka instytucja opłacana z gaży Rajców moze być-
   Szybko by reagowała na konkretne sytuacje :
   tak z jednej strony ( wina szofera) oraz powinna i zdrugiej strony( wina pasażera) – faktycznie była by to innowacja

   Ale przeciez Naczelnik Pani Kowalska jak umie robić operatywki na budowie dworca podmiejskiego to i codziennie na zasadzie ; Łopatologi powinna tym Panom Szoferom no tym niekumatym kłaść do łba – co i jak ponadto powinna im instrukcje opracować co i jak się mają zachowywac i jak postępowac – chyba proste
   tj.taką kantyczke przewodnią tj.jak mają piloci w samolotach i taki ” pilot” w autobusie w mieście innowacji rano przed opuszczeniem bazy ” jedzie” strona po stronie za 2 miesiące opanuje i nie bedzie problemów

   A Namiestnik w Ratuszu araz jego podwładni zajmą się czym innym bo mróz sie kończy a robota musi sie robic a roboty w mieście jest sporo zamiast po raz kolejny rano w poniedziałek robic opr. Panom Szoferom

  • Brawo dziod znowu będzie jechol ogladac kamery oby sie nie zapienil jak będzie ogladol najlepiej niech se w haupie zrobi podgląd na autobusy na rzeszow i sraczki bedzie dostawol faja nsssss

 22. Przycisk otwierania drzwi dotykamy, gdy świeci na zielono. Podstawowa elementarna informacja- zielone:włączone. czerwone:wyłączone i nie działa. Nagonka na kierowców trwa. Dzisiaj przesiadałam się z jednego autobusu na drugi na ul. Powstańców Warszawy ok. godz. 8:00. Kierowca autobusu „0” nr 830 poczekał i otworzył drzwi,mimo iż miał już wyjeżdżać z zatoczki. Może zakończyć już tą nagonkę i dać ludziom spokojnie pracować.

 23. Te darmozjady robią to specjalnie, jeżeli wykopie się na zieloną trawkę kilku na raz to inni wreszcie przestaną traktować pasażera jak zło konieczne , bo do ku.. nędzy to oni w pewnym sensie ich utrzymują.
  Ale widzę że zawsze jakiś kretyn się znajdzie który będzie pseudo kierowców usprawiedliwiał do momentu dopóki sam nie zostanie w podobny sposób potraktowany.

  • No racja- autobusy są po to aby wozić pasażerów i wszystkie inne kwiki są nie na miejscu : że to że tamto że sramto i tyle w temacie

 24. juz bym wolał chodzic pieszo w -15stoni niz jezdzic mpkami czy innymi pkaesami , predkosc max 10km/h,wkuriwanie kierowcow , wymuszanie z zatoczek itd itd

  • Potrzymać na mrozie a potem ścisnąć drzwiami i tak wystającego w pół wieźdz przez miasto przy zapuszczonym w radio hitem-

   Lato, lato wszędzie. Zwariowało oszało moje serce lato lato wszędzie. A ty dziewcze zaraz wpadniesz w moje serce…

  • Tak, taaaak… Na pewno ci młodzi uczynni pełni empati kierowcy nie marzą o innej pracy jak praca w reżimowym MPK pod dyktaturą Tadeusza I Łaskawego. Każdy myślący młody człowiek widząc co się dzieje w tej firmie, tam nie będzie pracował

   • Jeżeli reżimowy mpk nie pasuje dziadałydze to może odejść do konkurencji nikt go nie trzyma. Jeżeli dany kierowca sumiennie wywiązuje ze swojego obowiązku to nie musi się obawiać niczego .

    • Byle do emerytury panie kolego 😉 parę lat i jak się nie poprawi albo miasto nie kupi autobusów bez kierowcy to będziecie na wrotkach jeździć

 25. Jakoś nie chce mi się wierzyć, że zrobił to specjalnie. Patrząc na to, jaka jest nagonka na kierowców, w większości Bogu ducha winnych, to mało prawdopodobne, żeby postąpił w opisany przez czytelnika sposób.

  • Norma na końcówce trasy nr.12 w Budziwoju.
   Kierowca ma przerwę na tej mini zajezdni obok tej drewnianej św. figury i czekasz na zewnątrz jak złoto na ławce mimo że autobus stoi obok kilka-kilkanaście minut. I to nie było raz dwa ani trzy. Pół roku wykańczałem niedaleko dom klientowi i taka jest norma. A były i przypadki i więcej niż -15

   Niestety są ludzie, ludziska i kierowcy rzeszowskich mpeków.

   • Ciekawe czy Ty byś chciał żeby ten klient któremu wykanczales dom stał nad Tobą cały czas patrząc Ci na ręce, a w przerwie zaglądał do kanapek. Pomyśl zanim coś napiszesz, albo lepiej nie myśl i nic nie pisz 🙁 Tak będzie lepiej dla wszystkich

Comments are closed.