Kierująca toyotą potrąciła rowerzystkę na al. Powstańców Warszawy

14
Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie
Reklama

Mandatem została ukarana kierująca toyotą, która w piątek po południu na przejeździe rowerowym przy al. Powstańców Warszawy w Rzeszowie potrąciła rowerzystkę.

Do zdarzenia doszło ok. godz. 15:30 na wysokości kina Helios. – Kierująca toyotą, wyjeżdżając z ulicy Piastów, skręcała w prawo. Nie ustąpiła pierwszeństwa rowerzystce, która jechała od ul. Dąbrowskiego w kierunku al. Rejtana. Doszło do potrącenia rowerzystki – mówią nam policjanci z rzeszowskiej drogówki. 

Na miejsce zdarzenia przyjechała karetka pogotowia, której ekipa opatrzyła rowerzystkę. Na szczęście kobiecie nic poważnego się nie stało. Została zwolniona do domu. Kierującą toyotą policjanci ukarali mandatem. Funkcjonariusze zdarzenie zakwalifikowali jako kolizję. – Nie ma już utrudnień w ruchu – mówią policjanci. 

Obie kobiety były trzeźwe. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

14 KOMENTARZE

 1. Poszkodowaną, lub rodzinę, znajomych, proszę o kontakt.

  Poprowadzę i pomogę uzyskać, jak najwyższe odszkodowanie.

  Tel. 699 557 322

 2. A wczoraj jakiś ciul na mnie trąbił bo zatrzymałem się na zielonej strzałce i ustępowałem rowerzyście pierwszeństwa. Co robi policja drogowa w Rzeszowie? Sadzić mandaty, przyglądać się zachowaniu kierowców i rowerzystów również. Mandaty to dobry sposób na uspokojenie uczestników ruchu. Polskim kierowcom (i rowerzystom) tłumaczenie, pouczanie i edukacja nie pomaga. Mandaty, mandaty i jeszcze raz mandaty.

 3. Tutaj sytuacja jest zagadkowa i mandatem powinien zostać ukarany również INŻYNIER Z MZD. Sama droga jest jednokierunkowa, na co wskazuje częśc oznakowania pionowego, oznakowanie poziome, jej szerokość, oraz szerokość samego przejazdu (Czasem na drogach jednokierunkowych przejazdy są dwukierunkowe), ale od strony z której jechała rowerzystka (przynajmniej na street view) przy ul. Dominikańskiej jest ustawiony znak C13|C16 informujący o początku drogi dla rowerów i chodnika w kierunku zapory. I znak nie jest odwrócony, ponieważ właściwie wskazuje strony ruchu i co ważne jest po prawej stronie . Temat do dyskusji, https://goo.gl/maps/mcoNTR5S3Hy

 4. Kobiety tak jak w Arabii Saudyjskiej powinny mieć zakaz prowadzenia aut. Czy ktoś kiedyś słyszał żeby w tamtym kraju kobita kogoś potrąciła?

  Kobita jedyny kontakt jaki powinna mieć z taką skomplikowaną maszyną jak auto gdy mąż każe jej go umyć. Miejscem kobiety jest kuchnia. Dobry mąż nawet powinien od czasu do czasu (nie za często) pozwolić wyjść małżonce na dwór z wiadrem i gąbką.

 5. na Nowym Mieście od miesięcy ktoś (zakładam że ten sam ćwierćinteligent) wysadza petardy, zatem łamie przepisy prawa Art. 51.
  § 1. Kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny albo wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym, podlega karze aresztu (orzekanej w wymiarze od 5 do 30 dni) , ograniczenia wolności ( trwa 1 miesiąc) albo grzywny (wymierzanej w wysokości od 20 do 5000 złotych)
  niestety policjanci chcąc może dorównać inteligencji tej osoby? nic sobie z tego nie robią, posterunek kosztował krocie, pojazdów im nie brakuje, wszystko za pieniądze podatników, to że nastąpiło wmieszanie między normalnych ludzi jakiejś rynsztokowej hałastry to problem, ale że służby pozostają bierne to już sugeruje że są zbędne i demokratycznie odmawiam przeznaczania moich podatków na nie

 6. Nie jestem pewien w 100% – ale mam wrażenie że obie uczestniczki kolizji powinny zostać ukarane mandatem.
  Kierująca samochodem za nieustąpienie pierwszeństwa dla pieszych/rowerów, a rowerzystka za jazdę „pod prąd”.
  Przepis mówi, że rowerzysta ma korzystać ze ścieżki rowerowej zgodnej z kierunkiem jazdy. Dla tego kierunku w którym jechała, ścieżka jest po drugiej stronie ulicy.
  Rowerzyści, poprawcie mnie jeśli się mylę.

  • Dokładnie tak: „Rowerzysta ma obowiązek korzystać z drogi dla rowerów jeśli jest ona wyznaczona dla kierunku, w którym się porusza (lub zamierza jechać), zaś jako pełnoprawny uczestnik ruchu ma obowiązek jeździć zgodnie z zasadami ruchu prawostronnego” Art. 33 ust 1 PORD

Comments are closed.