Rowerowe patrole. Policja w Rzeszowie dostanie od ratusza dwa rowery

10
Zdjęcie: Komenda Powiatowa Policji w Mławie
Reklama

Rzeszowscy policjanci będą patrolować miasto nie tylko z samochodów, czy na motocyklach. Ratusz sprezentuje im teraz rowery. 

Na początku lutego Komenda Miejska Policji w Rzeszowie od miasta dostała motocykl Harley-Davidson Road King, który kosztował 68 tys. zł. Teraz ratusz szykuje się do kolejnego zakupu dla miejskich policjantów. Tym razem stawia na rowery.

– W Polsce takie patrole rowerowe już się pojawiają. W Rzeszowie przybywa rowerzystów i ludzi korzystających z terenów rekreacyjnych. Chcemy mieć taki mobilny pojazd – mówi Adam Szeląg, rzecznik rzeszowskiej policji. – Mamy otrzymać dwa rowery. Będą to pierwsze tego typu pojazdy w naszej komendzie – dodaje.

Obecnie załatwiane są formalności związane z zakupem rowerów dla KMP. Nie wiadomo jeszcze, jakiej marki będą jednoślady, w co będą wyposażone, ani kiedy dokładnie mają się pojawić w Rzeszowie. Policjanci mają jednak nadzieję, że stanie się to jak najszybciej.

Rowerowe policyjne patrole będziemy mogli spotkać w miejscach, gdzie policjantom trudno dojechać radiowozami. Na pewno policjantów na jednośladach spotkamy m.in. na rzeszowskich bulwarach. 

W Mławie na Mazowszu, gdzie patrole rowerowe już są od prawie dwóch lat, wyliczono, że w czasie takiego patrolu policjanci mogą pokonać nawet 50 km. 

Z zakupem rowerów policyjnych wiąże się także przygotowanie odpowiedniego umundurowania. Na cieplejsze dni mundur składa się z białej koszulki polo i krótkich czarnych spodenek oraz kasku i sportowych butów. Na chłodniejsze dni policjanci ubierają długie spodnie i kurtki z odblaskami.

Patrole rowerowe rzeszowskiej policji będą pierwszymi na Podkarpaciu. 

(jg)

redakcja@rzeszow-news

Reklama

10 KOMENTARZE

 1. Kurcze to teraz nie będzie się już można wysikać w krzakach? Patrol interwencyjny wszędzie dojedzie cię w każdym miejscu. Trza zamówić dodatkowy pęcherz.

 2. Jeśli to ich skloni do ruszenia czterech liter z auta i wyjdą wreszcie na ulicę – bardzo dobrze, popieram w całej rozciągłości.

 3. dobre na interwencje policji zmotoryzowanej trzeba czekać ok 45 min a jak wyslą patrol rowerowy to chyba z 2,5 h zanim dojadą

 4. Na takie brzuszki to lepiej pobiegać, zresztą dwie sztuki to i tak za mało, panów policjantów z brzuszkami jest znaczniej więcej

 5. To już policji nie stać na zakup 2 rowerów?

  Tylko trzeba kolejne teksty pochwalne jaki to wspaniały ratusz. A czy straż miejska to nie zostanie w rowery wyposażona?

 6. rower to się idzie do sklepu i kupuje. A nie pisze o tym peany…
  a może tak patrole na własnym sprzęcie? jakiś ekwiwalent i tyle…

  • A jak taki patrol na rowerach ma działać? Potrzebna jest chyba druga ekipa, aby tych rowerów pilnować, gdy ci pierwsi będą dokonywać czynności………….. czyli trzeba im kupić przynajmniej 5 rowerów żeby to miało sens. A czas jest teraz najlepszy, bo rowery mają ceny komunijne. Czyli jeszcze do kwoty za rowery dojdzie pokropek, no bo jak tak bez udziału sukienkowych ma się to wszystko odbywać?

Comments are closed.