Lucyna Podhalicz została nowym wicewojewodą podkarpackim

3
Fot. Podkarpacki Urząd Marszałkowski. Na zdjęciu Ewa Leniart i Lucyna Podhalicz
Reklama

Premier RP Mateusz Morawiecki powołał Lucynę Podhalicz na stanowisko wicewojewody podkarpackiego. 

Morawiecki powołał Podhalicz na stanowisko wicewojewody na wniosek Ewy Leniart (PiS), wojewody podkarpackiego. Wakat na stołku wicewojewody był kilkutygodniowy po tym, gdy z tej funkcji zrezygnował Piotr Pilch, który 29 stycznia został nowym członkiem zarządu województwa podkarpackiego.

Wśród następców Pilcha był wymieniany m.in. Maciej Karasiński, były podkarpacki kurator oświaty. Ostatecznie to stanowisko dostała Lucyna Podhalicz z Przemyśla, jedna z najbardziej zaufanych w regionie osób Marka Kuchcińskiego, marszałka Sejmu i lidera podkarpackiego PiS.  

Lucyna Podhalicz jest absolwentką socjologii (Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska w Przemyślu, Uniwersytet Rzeszowski) oraz Studium Literacko-Artystycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego. Realizuje podyplomowe studia menedżerskie w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Podhalicz w latach 2014-2016 była dyrektorem Obwodu Lecznictwa Kolejowego SP ZOZ w Przemyślu. Od 2016 do 2018 r. pełniła funkcję zastępcy dyrektora ds. organizacji lecznictwa otwartego i rozwoju Szpitala Wojewódzkiego im. św. Ojca Pio w Przemyślu.

W latach 2006-2010 Podhalicz była radną Rady Miejskiej w Przemyślu, natomiast od 2014 r. jest radną, wiceprzewodniczącą i przewodniczącą Rady Miejskiej w Przemyślu.

Lucyna Podhalicz jest mężatką, ma dwóch synów.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

3 KOMENTARZE

  1. Już jedna zatrudniała swoje psiapsiółki, teraz następna to robi. Dla tej pierwszej źle się to skończyło.
    Leniartowa zatrudniła sobie wsparcie w hamowaniu rozwoju Rzeszowa, bo sama już nie daje rady…

  2. No to zaczyna się chyba wypełniać scenariusz jak z filmu ,,Seksmisja,,. Kobiety na Podkarpaciu przejmują pełną kontrolę w najważniejszych urzędach,co to się nie porobiło.Może i na prezydenta miasta Rzeszowa lokalne partie wystawią jakieś aktywne,menadżerki po światowych uczelniach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ