Czy ludzie LGBT mieszkają w małych miastach? Dzisiaj spotkanie w Rzeszowie

12
Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Czy w polskich mniejszych miastach i wsiach są w ogóle ludzie LGBT? Jak im się żyje, co robią, jak spędzają czas? Jak się kontaktują ze sobą? Na te i wiele innych pytań dziś 30 listopada wieczorem w Rzeszowskim Inkubatorze Kultury odpowie Magdalena Dropek z Fundacji Równości i redaktorka portal QUEER.PL.

Spotkanie z Magdą Dropek rozpocznie się o godz. 19:00 w budynku Estrady Rzeszowskiej przy ul. Jagiellońskiej 24. Organizatorami spotkania jest rzeszowska grupa Amnesty International. Tematem przewodnim wydarzenia będzie życia osób LGBT w mniejszych miejscowościach.

Magdalena Dropek będzie się starała odpowiedzieć na pytania: czy w polskich mniejszych miastach i wsiach są w ogóle ludzie LGBT, jak im się żyje, co robią, jak spędzają czas, jak się kontaktują ze sobą, czy tworzą swoje własne społeczności, czy dotyka ich dyskryminacja, czy instytucje mają wiedzę i narzędzia do reagowania na homofobię, czy ludzie LGBT mają gdzie się zwrócić o pomoc. 

Organizatorzy wydarzenia szukają odpowiedzi na te pytania nieprzypadkowo, ponieważ gdy je zadawali często słyszeli w odpowiedzi: „Ten problem nie dotyczy naszego miasta”, „LGBT w naszym mieście nie widać, to oznacza, że ich pewnie nie ma”.

Temat ludzi LGBT również nie jest podejmowany przypadkowo przez Fundację Równość.org.pl, ponieważ w latach 2014-2015 właśnie jej członkowie realizowali projekt „Dyskryminujący/Dyskryminowani. LGBT w Małopolsce”. Jego celem było monitorowanie praw człowieka i zwiększenie poziomu wiedzy w zakresie przeciwdziałania dyskryminacji ze względu na orientację seksualną i tożsamość płciową oraz wypracowanie standardów reagowania na dyskryminację, przede wszystkim w środowisku lokalnym.

Pierwszymi miastami, w których działała Fundacja, były: Tarnów, Oświęcim, Nowy Sącz i Wadowice. W latach 2016-2017 działania Fundacji przeniosły się również na teren Olkusza, Kielc i Rzeszowa.

Jak działają członkowie Fundacji? „Rozmawiamy z ludźmi, spotykamy się na pokazach filmowych, wyjściach integracyjnych i przede wszystkim słuchamy” –  piszą o swojej działalności.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

12 KOMENTARZE

 1. Drogie osoby o skłonnościach homoseksualnych! Wyjaśnijmy sobie jedno: każdemu należy się szacunek z racji tego, że wszyscy jesteśmy ludźmi. Każdy z nas ma szansę wnieść coś dobrego do społeczeństwa. Każdy z nas ma w sobie potencjał i zdolności, które mogą przynieść pożytek nam samym i ogółowi. Nikogo nigdy nie powinno się obrażać i gnoić, bo to mu nie pomoże. Ale to nie oznacza, że ja personalnie mam się zgadzać na wszystko, że wszystko ma mi się podobać i że wszelkie przywileje należą się wszystkim grupom społecznym – tylko dlatego, że one ich chcą. Dlatego otwarcie powiem – bo wierzę w szczerość – że promocję skłonności homoseksualnych postrzegam jako społeczną manipulację na skalę ogólnoświatową. Szanuję Was jako osoby, ale nie akceptuję takich praktyk ani tym bardziej nachalnego ukazywania ich jako naturalnych oraz dobrych dla całych społeczeństw (tym bardziej – wpierania tego dzieciom).

 2. Ty „Lepszy-gorszy” czy jak Cie tam zwał – Ty masz pojęcie o znaczeniu polityki globalnej? Lecz się, bo nic Ci już nie zostało. Idź być frustratem gdzie indziej i nie zaglądaj innym do łóżka. Twoje nikogo nie obchodzi.

  • Nadal się mylisz. Nie zaglądam nikomu do łóżka – może sam masz takie fantazje? Nie może mi się nie podobać, że ktoś nadmiernie eksponuje swoje łóżko? Swoje odstępstwa od normy?
   Większość ludzi ma takie zdanie jak ja, więc jak to się ma do twierdzenia „nikogo to nie obchodzi”? 😀
   Heheh jak zwykle zero logiki – niczym Anna Zawadzka… sztuczna palma… 😀

   No ale z ciebie to przynajmniej rodzina jest dumna że chodzisz na takie spotkania – tylko na twoim „ślubie” to chyba nie ze szczęścia będą płakać ;P

 3. Sam jesteś chory psychicznie i ograniczony. Pewnie co niedzielę do kościółka chodzisz i się modlisz, a jesteś totalnym wykolejeńcem społecznym, zacofanym i niedouczonym impotentem. Myślisz, że wywyższając siebie, uczynisz ten świat lepszy? To Cię uświadomię – będzie on lepszy bez Twoich poglądów i nijakiej osobowości. Jak Ci się nie podoba, to siedź w domu w swoich czterech ścianach – dla innych będzie lepiej.

  • W którym momencie się wywyższam? Też jestem pojebany w różnych kwestiach więc staram się z tym walczyć, ulepszać siebie zamiast iść na łatwiznę, akceptować kłamstwo i szkodzić sobie i innym w około.

   Człowieku – nie mam pretensji jeśli lubisz mieć stolec pod napletkiem ale nie serwuj tego innym, nie chwal się tym. Widząc jak ktoś publicznie wydłubuje i zjada szpiki z nosa nie bierze cię obrzydzenie?
   Zdecydowana większość ludzi jest normalna – nie wmówisz że czarne jest białe.

   Organizujecie spęd żeby zarobić na chorobie i głupocie – zupełnie jak wciskanie kołder i garnków emerytom.

  • „Sam jesteś chory psychicznie i ograniczony”
   Łeeeee! On mnie opluł i zabrał mi łopatkę! Sam jesteś głupi!!! MAAMOOO!!!

 4. Przed wjazdem do TVN przysłuchiwałam się temu, jak pewna wycieczka zagranicznych turystów oglądała palmę. I wycieczka turystów zagranicznych była bardzo zdziwiona, że ta palma jest sztuczna i osoba wyjaśniała, że ta palma jest sztuczna, a nie naturalna. Prawdopodobnie część z tej, z osób, które odwiedzają Polskę, uważa palmę za naturalną. W Polsce pewnie niektórzy też uważają palmę w rondzie, na rondzie de Gaulle’a w Warszawie za naturalną. Ja uważam, że polskie prawo… polskie prawo, polskie prawo powinno… polskie prawo powinno dać możliwość dokonywania wyboru…

 5. Ale co wspólnego ma inkubator kultury z chorymi psychicznie ludźmi?!
  Kto sponsoruje ten festiwal dziwolągów? Służby niemieckie czy rosyjskie?

   • „Pajacu”, bo interesuje mnie globalna polityka i świat wpływów zamiast całowanie się z innym facetem lub spożywanie jego ejakulatu?

    Zagubieni zwyrodnialcy i chorzy psychicznie – zamiast was leczyć tylko podburzają i kontrolują, zdajcie sobie sprawę ile kasy zarabiają na was ci agenci spod szyldów przeróżnych fundacji, podczas gdy wasz stan się tylko pogarsza.

Comments are closed.