Malowanie pasów na placu Śreniawitów w godzinach szczytu. „To kpina”

13
Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News
Reklama

Kierowcy wściekli na rzeszowskich drogowców, którzy w piątek w godzinach szczytu zaczęli malować pasy na placu Śreniawitów w Rzeszowie. – To szukanie dziury w całym – odpowiadają drogowcy. 

„Godzina 15:00, piątek, nowo oddany plac Śreniawitów w kierunku centrum, miejsce gdzie krzyżuje się ruch z Dąbrowskiego, Hetmańskiej i cały ruch z Mostu Zamkowego, droga zwężona do jednego pasa. Stolica innowacji. Służby miejskie malują pasy. Kpina” – napisał do nas w piątkowe popołudnie pan Michał, Czytelnik Rzeszów News.

„Ja rozumiem długi weekend, rozumiem, że prezydent Ferenc cieszy się z korków, ale po co to robić w piątek w godzinach szczytu?” – pyta pan Michał.

Od kilku tygodni kierowcy przez plac Śreniwiatów jeżdżą po równym asfalcie. Był on modernizowany w długi majowy weekend. W Miejskim Zarządzie Dróg w Rzeszowie słyszymy, że skargi kierowców na prowadzone obecnie prace są przesadzone.

– Kiedy mamy je robić? W poniedziałek? Teraz mamy długi weekend. Ruch w Rzeszowie zmniejszył się o 30 proc. Jest mniej samochodów. Malowanie pasów jest konieczne. Przy modernizacji skrzyżowania pasy wcześniej były pomalowane prowizorycznie, położono cienką warstwę farby. Nie można było wtedy dać grubszej, bo asfalt był świeży. Szybko by się wówczas zniszczył. Teraz nawierzchnia odparowała z substancji smolistych. Można już nanieść stabilną powłokę malarską – słyszymy w MZD. 

Malowanie pasów na placu Śreniawitów ma się zakończyć w weekend. Nie może było prac prowadzić poza godzinami szczytu? – Niech kierowcy nie szukają dziury w całym – odpowiadają drogowcy. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

13 KOMENTARZE

 1. Dlaczego zawsze u nas z tym jest problem? A za granicą malują wieczorami kiedy ruch jest znikomy. Można, da się, to czemu nikt u nas nie potrafi tego zorganizować?

 2. chyba to specjalnie robią żeby wkurzyć kierowców, bo wczoraj na moście zastępczym między rzeszowem a tyczynem też po 15 zrobili ruch wahadłowy

 3. Substancji smolistych????? Hahahaha regularny debil. Jeżeli ktoś taki pracuje w MZD to radze skierować go na badania psychiatryczne albo… poprostu na studia. Bo pewnie skończył licencjat z socjologii

 4. To ja się zapytam gdzie podziały się oznaczenia 1+2 na Buspasach?
  Większość ulic odmalowana ale zapomnieli? A może już nie można 1+2 jeździć?

 5. Czy Rzeszów News chociaż sprawdził tą informację? Czy jak napisze że ufo wylądowało w Rzeszowie to też od razu zrobicie sensacje? Jechałem osobiście o 14 i nie wiedziałem większych utrudnień, dzisiaj wiele osób ma wolne i jak każdy widzi ruch jest sporo mniejszy. O 15:45 jak wracałem to już nikogo nie widziałem na skrzyżowaniu. Także wasze wypisy, że zaczęli o 15 są bzdurą…

  • Standard-standardem ale ciul z tym wybieraniem jak jest praktycznie Dwuch oficjalnych kandydatów : czy bedą kolejni tacy konkretni z odpowiednimi półkulami mózgowymi ja nie widze mo może mógłby wystartowac jakiś ” czarny kot ” O !
   O może On był by konkretnym kandydatem : co ?

Comments are closed.