Sukces rzeszowskiego judoki – Michała Bartusika. Został Mistrzem Polski Seniorów w Judo 2017 w kategorii wagowej -73 kg. Zawody odbyły się sobotę w Opolu.

24-letni Michał Bartusik w drodze po złoty medal wygrał pięć walk. W pierwszej rundzie spotkał się z Sebastianem Gwoździem z Czarnych Bytom. Rzeszowianin szybko zdobył przewagę punktową i utrzymał ją do końca walki. W kolejnej rundzie zmierzył się z Bartoszem Karasiem z Wisły Kraków, z którym wygrał przez dyskwalifikację przeciwnika za pasywność.

Następnie Michał w ćwierćfinale pokonał w pięknym stylu, rzucając trzy razy obrońcę tytułu – Wiktora Mrówczyńskiego z AZS AWF Katowice. W półfinale rzeszowski judoka zwyciężył przed czasem z Arkadiuszem Kisielewiczem (Gwardia Wrocław), natomiast w finale po pięknym rzucie w dogrywce pokonał Mateusza Garbacza (Żak Kielce).

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

To już czwarty tytuł Mistrza Polski Seniorów Michała Bartusika. Wcześniej trzy razy triumfował w kategorii -66 kg.