Motocykliści pod lupą policjantów. W czwartek na drogach akcja „Motocykl”

4
Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News
Reklama

Stan techniczny pojazdów, trzeźwość kierujących oraz prędkość, z jaką się poruszają motocykliści sprawdzają w czwartek podkarpaccy policjanci. Na drogach trwa akcja „Motocykl”. 

Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie w czwartek przypomniała o trwającym sezonie motocyklowym. Na drogach pojawia się coraz więcej jednośladów. 

– Nie wszyscy jednak przestrzegają przepisów i kierują się rozwagą, stąd więcej wypadków z udziałem motocyklistów. W zderzeniu z samochodem mają znacznie mniejsze szanse, by wyjść z tego bez obrażeń – twierdzi Dominika Kopeć z KWP w Rzeszowie. 

Dlatego w czwartek od rana policjanci rozpoczęli akcję „Motocykl”. – Funkcjonariusze przede wszystkim będą kontrolować stan techniczny motocykli, trzeźwość kierujących, nie będzie też pobłażliwości dla jeżdżących niebezpiecznie – zapowiada Dominika Kopeć. 

Policja apeluje do motocyklistów o bezpieczną i rozważną jazdę, unikanie ryzykownych manewrów, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz stosowanie się do zasady ograniczonego zaufania wobec innych użytkowników dróg.

– Natomiast kierowcom samochodów przypominamy, że motocykliści to równorzędni uczestnicy ruchu. Na drogach nie powinno dochodzić do rywalizacji – mówi Dominika Kpeć.

Policyjna akcja „Motocykl” na podkarpackich drogach potrwa do godz. 22:00.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

4 KOMENTARZE

 1. Do tych dafcuf organuf powinno się szczelać! kiedyś taki koazk mi mojom skode zarysował, jechałem przepisowo przez wieś 40 km/h bo jest ograniczenie do 50 i wyrósł mi jak spot ziemji !! Szleńcy! Wyeliminować ze społeczeństwa !!

  • Masz rację, geniusze wybrali dzień gdzie nie spotkają nikogo.
   Ale akcja się obędzie, statystyki w górę.
   Każda pogodna sobota i droga w Bieszczady – tam można łapać do wyboru i koloru, za co sobie tylko wymarzą.
   A to wyprzedzanie na trzeciego, wyprzedzanie na podwójnej ciągłej, przekroczenie prędkości i co sobie jeszcze wymyślą.
   Ale nie w deszczowy czwartek!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ