Na rzeszowskich Olszynkach wycinają drzewa. Ratusz: Były zgniłe i chore

5
Zdjęcie: Facebook.com / Rada Miasta Rzeszowa
Reklama

„Na Olszynkach drwale wycinają drzewa” – napisał jeden z internautów na Facebooku Rady Miasta Rzeszowa. Klony podobno były chore i zagrażały życiu rowerzystów. 

Na bulwarach na wysokości „Przystani na Lato” od strony ścieżki rowerowej w piątek wycinano drzewa. Uwagę na to zwrócił jeden z internautów facebookowej grupy Rady Miasta Rzeszowa. W sieci od razu zawrzało.

„Małymi kroczkami sprzedadzą wszystko, co tam jest i wytną wszystko w pień” – komentują internauci.

Okazało się, że piątkowymi „ofiarami” piły były kilkudziesięcioletnie trzy klony, które stały na działce należącej do prywatnego właściciela. Drzewa były częściowo zgniłe i chore. Ponadto, przechylały się w stronę ścieżki rowerowej.

– Ze względu na to, że drzewa były chore oraz z uwagi na bezpieczeństwo została wydana decyzja, aby drzewa usunąć – wyjaśnia Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. – W miejscu wyciętych drzew, zostaną posadzone nowe – dodaje.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

5 KOMENTARZE

    • pan Burak- tekst, jak z Barei…-„A gdyby tam było przedszkole przyszłości”… Wszyscy wiemy o co chodzi- o deweloperów, którzy chcą to zabuduje betonem na amen. W mieście niszczone są wszystkie tereny zielone, już takie „akcje” były np. na pl. Wolności”, gdzie niejaki Podkulski, gdy chciał zbudować galerię, to „nieznani sprawcy” podlali kwasem drzewa…Wszystko, żeby ominąć przepisy. Park Sybiraków na Baranówce też chcą zabudować.
      Pan prezydent też jest stary i schorowany, więc i jego też chyba trzeba usunąć…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ