W obronie uchodźców. W sobotę kontrdemonstracja wobec nacjonalistów

15
Zdjęcie: Pixabay
Reklama

– Stańmy w milczeniu i dajmy nasze wsparcie – apeluje Kuba Karyś, lider podkarpackiego Komitetu Obrony Demokracji. Zachęca do udziału w sobotniej kontrdemonstracji na Rynku w Rzeszowie, popierającej przyjmowanie uchodźców.

W sobotę o godz. 14:00 na Rynku rozpocznie się demonstracja organizowana przez nacjonalistów z Młodzieży Wszechpolskiej, Obozu Narodowo-Radykalnego i Narodowego Rzeszowa.

Skrajnie prawicowcy skrzykują się po tym, jak Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa, poparł deklarację migracyjną 11 prezydentów polskich miast i ogłosił, że Rzeszów chętnie przyjmie syryjskich uchodźców. Oczywiście, to tylko deklaracja, bo zgodę na przyjęcie osób uciekających przed wojną w Syrii musi najpierw wyrazić rząd PiS, który konsekwentnie tego odmawia.

Ale sama deklaracja Ferenca wywołała oburzenie w szeregach nacjonalistów, w środę wystawili prezydentowi Rzeszowa „akt zgonu politycznego” a w sobotę będą demonstrować pod hasłami „Stop dla islamizacji Polski” i „Nie dla przymusowej relokacji” .

Kontrdemonstrację wobec nacjonalistów organizuje także podkarpacki Komitet Obrony Narodowej.

„TAK DLA POMOCY OFIAROM WOJNY W SYRII!!! Wszyscy, całymi rodzinami musimy być na rzeszowskim Rynku w sobotę o 14:00 i pokazać nasze poparcie dla tolerancji, otwartości, dla prezydenta Ferenca. WARTO BYĆ PRZYZWOITYM. Stańmy w milczeniu i dajmy nasze wsparcie. WSZYSCY!” – apeluje Kuba Karyś, lider KOD-u na Podkarpaciu.

Deklaracja Tadeusza Ferenca spowodowała, że także inne partie próbują zyskać na antyuchodźczej nucie. Rzeszowski okręg partii Wolność Janusza Korwin-Mikke zgłosił do Rady Miasta wniosek o przeprowadzenie wśród mieszkańców referendum w sprawie przyjmowania uchodźców w Rzeszowie. Podobne kroki zapowiedzieli podkarpaccy politycy Ruchu Kukiz’15

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

15 KOMENTARZE

 1. Towarzysz, członek PZPR,uzyskał kilka mieszkań i lokali które zapisał córce to jak taka ma wolę niech je odda uchodzcom i sierotom z Aleppo.Może nawet chodzić do ratusza w turbanie albo w galabii ale decydować za mieszkanców miast nie ma prawa.Stop przekraczaniu uprawnień przez urzednika opłacanego z naszych podatków.

 2. Dobrze ktoś skomentował pytanie Wielowieyskiej na TT: przed kim ma nas bronić wojsko amerykańskie? Przede wszystkim przed wami.. Wasza obecność, to tak jakby putlerek czy makrela mieli swoją armię w Polsce. I dobrze powiedział Cejrowski o waszej obecności: „Won! Wszyscy won!” – można dodać – hen za Don.. Te wszystkie antypolskie indywidua, finansowane z niekontrolowanych źródeł, świadomie sieją destrukcję i niepokój. Konieczna jest repolonizacja polskojęzycznych obcych mediów.

 3. Tak się historii koło kręci,
  że najpierw są inteligenci,
  co mają szczytne ideały
  i przeobrazić świat chcą cały.
  Miłością płonąc do abstraktów,
  najbardziej nienawidzą faktów,
  fakty teoriom bowiem przeczą,
  a to jest karygodną rzeczą.

 4. To ten KOD jeszcze żyje? Cała Polska śmieje się z tych cyrkowych obrońców „demokracji”, SB-cy i UB-cy ciągle ramie w ramię?

 5. „Ale sama deklaracja Ferenca wywołała oburzenie w szeregach nacjonalistów” nie tylko nacjonalistów a większości zwykłych nieidentyfikujących się z żadnym ruchem osób … proszę nie wrzucać wszystkich do jednego wora na zasadzie nie chce imigrantów to jesteś nacjonalistą !

 6. Od kiedy zdrowy rozsądek nazywany jest nacjonalizmem?

  Jeżeli Ci ludzie chcieliby być w Polsce to by do niej przyjechali bo granica jest otwarta, ale najwidoczniej nikt nie chce tutaj być. Więc dlaczego mamy ich do tego zmuszać? To Ferenc jest faszystą bo on chce imigrantów i niemcy ich dostarczą, jak w sklepie! Ludzie nie są towarem! Ludzie otwórzcie oczy!

  STOP FASZYZMOWI FERENCA!

 7. Gnojkom pracować się nie chce, to do kodu się zapisują i ludzi wkurzają. A wziąć się za prawdziwą robotę jeden z drugim, jak normalny człowiek , to na głupotę czasu nie będzie! W głowach od dobrobytu, na mamusi garnuszku się przewraca.

 8. Wypełnijcie deklaracje, że przyjmiecie uchodźców pod swój dach bezczelni kodziarze i uszanujcie w końcu głos większości, który jasno mówi o tym, że nie ma miejsca dla ISLAMU!!!!!

  Dlaczego nie chcecie przyjąć Polaków z kresów, w pierwszej kolejności swoich rodaków?

  Pytanie do portalu rzeszów-news: Dlaczego na zdjęcie główne ustawiacie zdjęcia biednych dziewczynek, a nie ludzi (90% mężczyzn), którzy faktycznie emigrują do Europy?

  Wasz portal już dawno zszedł na psy, ale szkoda „strzępić ryj”…

Comments are closed.