Od 3 lutego rozpoczynają się zapisy na IV semestr zajęć Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego prowadzonego przez WSIiZ w Rzeszowie. Inicjatywie patronują: Minister Edukacji Narodowej i Narodowy Bank Polski.  Uczestnictwo jest nieodpłatne.

– Do udziału w zajęciach zachęcamy uczniów klas 5 i 6 szkół podstawowych z woj. podkarpackiego. Uczestnictwo jest nieodpłatne. Semestr obejmuje sześć 2-godznnych spotkań. Zajęcia mają charakter interaktywny i realizowane są w formule edutainment. Mali studenci uczą się poprzez zabawę – zachęca Urszula Pasieczna, rzecznik prasowy Wyższej Szkoły Informatyki i Zarzadzania w Rzeszowie.

Podczas zajęć, prowadzonych przez nauczycieli akademickich, dzieci poznają podstawy funkcjonowania gospodarki i zjawiska ekonomiczne, z jakimi spotykają się na co dzień. Na warsztatach odgrywają rozmaite role: kierowników zespołów, negocjatorów, inwestorów giełdowych i specjalistów ds. marketingu. Mali studenci uczą się pracować w grupie, samodzielnie myśleć i planować. Kształcą umiejętności stosowania wiedzy w praktyce.

Liczba miejsc ograniczona

W ramach Uniwersytetu organizowane są również zajęcia dla rodziców, które mają pomóc w wychowaniu ekonomicznym dzieci i kształtowaniu u najmłodszych postaw przedsiębiorczych.

– Zapisy rozpoczną się 3-go lutego i zakończą  16-go. Warto się pospieszyć, bo liczba miejsc jest ograniczona. Pierwsze zajęcia odbędą się 13 marca. Rejestracja i zapisy odbywają się na stronie: www.uniwersytet-dzieciecy.pl/zapisy2 – informuje Pasieczna.

Szczegółowe informacje na temat programu i harmonogramu zajęć oraz miejsca spotkań dostępne będą już wkrótce na stronie: www.uniwersytet-dzieciecy.pl.

Najlepszy student III edycji

Każdy semestr kończy się testem z wiedzy zdobytej podczas zajęć. Finał III edycji Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego był bardzo emocjonujący. Test wyłonił dwóch najlepszych finalistów, którzy uzyskali po 19 pkt. Dogrywka była nieunikniona. Liderzy musieli odpowiedzieć na 3 dodatkowe pytania. Bezkonkurencyjny okazał się Tymoteusz Typrowicz.  Tytuł Najlepszego Studenta III edycji przypadł: Karolinie Krok, Maciejowi Ferencowi i Tymoteuszowi Typrowiczowi. Każdy z nich otrzymał nagrodę Samsung T210 Galaxy Tab 3 7.0 8GB white.  Pozostali studenci otrzymali upominki.

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama