Pijany kierowca subaru potrącił pieszego. Policjanci poszukują świadków

5
Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie
Reklama

Około 0,7 promila alkoholu w organizmie miał 48-letni kierowca subaru, który we wtorkowy wieczór potrącił w Rzeszowie 22-letniego pieszego. Policjanci proszą o pomoc świadków wypadku. 

Do wypadku doszło około godz. 23:00. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 48-letni mieszkaniec Rzeszowa, który kierował subaru, jechał ul. Krzyżanowskiego w kierunku al. Armii Krajowej.

– W rejonie oznakowanego przejścia dla pieszych potrącił mężczyznę. Pieszy, 22-letni mieszkaniec Jarosławia, przechodził przez jezdnię z prawej strony na lewą patrząc w kierunku jazdy samochodu – poinformował Adam Szeląg, rzecznik rzeszowskiej policji. 

22-latek doznał poważnych obrażeń ciała. Został przewieziony do szpitala. Jak się okazało, kierowca subaru był nietrzeźwy, badanie wykazało, że w organizmie miał ok. 0,7 prom. alkoholu. Od pieszego pobrano krew do badania. Policjanci zatrzymali kierowcy subaru prawo jazdy.  

Komenda Miejska Policji w Rzeszowie poszukuje świadków wypadku. Można się kontaktować z policjantami Referatu ds. Wykroczeń i Przestępstw w Ruchu Drogowym KMP przy ul. Jagiellońskiej 11, pokój nr 6, tel. 17 858 3451, 858 3452, albo z dyżurnym KMP w Rzeszowie, tel. 17 858 3310 lub 997.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

5 KOMENTARZE

    • Pieszy zawsze jest winny, nawet jak wchodzi na zielonym to jest idiotą, bo nie wie, że kierowcy nie zatrzymują sie na tzw. zielonej strzałce. LOL

      • Otóż dokładnie tak, bo na drodze trzeba myśleć za innych. Strzałki lewe, prawe, proste, nieistotne jakie. Pieszy wchodząc na przejście przecina ruch ciężkich pojazdów. Choćby nie wiem jakie miał pierwszeństwo, to w tym starciu przegra. Dopóki myślenie nie będzie obowiązywało wszystkich stron, dopóty będą potrącenia. Wystarczy tylko obrócić głowę w obie strony, czy ten wysiłek jest wart utraty życia?

  1. Ta ulica nie jest specjalnie bezpieczna. Fatalna nawierzchnia, ciemno, niezbyt logiczne skrzyżowanie z Paderewskiego bodajże, do tego jakis debil notorycznie parkuje przy chodniku obok pasa do skretu w prawo, jadac w kierunku Armii Krajowej, utrudniajac tym samym przejazd. Ale fakt, jazdy po pijaku nie usprawiedliwia nikt i nic, nigdy.

Comments are closed.