Pikieta Razem: „Przyjmijmy uchodźców. Nie wszyscy Polacy są rasistami” [FOTO]

84
Reklama

– Przez ostatnie dwa lata nauczono nas nienawidzić. Jest alternatywa dla rasistowskich postaw – przekonywali w niedzielę w Rzeszowie działacze partii Razem, która domaga się sprowadzenia do Polski syryjskich uchodźców. Pikietę zakłócili narodowcy.

 

Pikieta w obronie uchodźców, których rząd PiS nie chce przyjąć do Polski, a do czego zobowiązał się w 2015 roku ówczesny rząd PO-PSL, odbyła się przed pomnikiem Adama Mickiewicza. Zorganizowały ją rzeszowskie struktury lewicowej partii Razem. Byli także działacze Komitetu Obrony Demokracji oraz Rebeliantów.

Powiewały flagi Polski, Unii Europejskiej, Razem. Kilkunastoosobową grupę pikietujących tworzyły osoby, które przyjechały także z Łańcuta, Mielca, Jarosławia, Przemyśla, Krosna i Stalowej Woli. Na dwóch transparentach były napisy: „Curie-Skłodowska była emigrantką”, „My także byliśmy uchodźcami”.

Ksenofobiczna propaganda

– Domagamy się od polskiego rządu przyjęcia uchodźców w ramach porozumienia z Unią Europejską. Wszyscy wiemy, jak wygląda dzisiaj sytuacja, jaka jest atmosfera, będąca wynikiem ksenofobicznej, by nie powiedzieć rasistowskiej czasami propagandy rządu i środowisk prawicowych – mówił Paweł Preneta z rzeszowskiego zarządu Razem.

– W tej sytuacji trzeba pokazywać, że to nie jest jedyny głos, że są w Polsce, że są w Rzeszowie osoby, które nie godzą się na to, by odwracać się plecami do ludzi, którzy uciekają przed wojną, śmiercią, głodem, przed ludźmi, którzy są gotowi ginąć na pontonach na Morzu Śródziemnym, by szukać schronienia, a my tych ludzi odpychamy i mówimy, że im pomożemy na miejscu, czego oczywiście nie robimy – dodawał Preneta.

Agnieszka Inter z Razem przypominała, że jeszcze dwa lata temu dwie trzecie Polaków było za przyjęciem do Polski uchodźców.

– Dwa lata temu większość z nas rozumiała, że ludziom uciekającym przed wojną, ludziom głodnym, przerażonym, ryzykującym, trzeba pomóc, bo tak wygląda człowieczeństwo niezależnie od narodowości, wyznania, szerokości geograficznej, że mają naturalny odruch wyciągania ręki do tonących dzieci – mówiła Agnieszka Itner.

TVP „rasistowską szczujnią”

Jej zdaniem „ten naturalny zdrowy odruch w Polakach zabito” a w ciągu ostatnich dwóch lat prym w tym wiodły media prawicowe na czele z TVP. Itner uważa, że to była „nagonka w stylu najbardziej kojarzącym się z latami 30. w Niemczech”.

– Rasistowskie szczucie, odwoływanie się do najbardziej obrzydliwych i do najbardziej prymitywnych instynktów człowieka. Nasze społeczeństwo nauczono nienawidzić. Oczywiście, nie od zera – podkreślała Agnieszka Itner. Według niej, nienawiść, jaka wylewa się z publikacji w prawicowych mediach i z ust części polityków, nie tylko dotyczy uchodźców.

– Zwiększyła się też skala antysemityzmu, czy homofobii. Polakom i Polkom zrobiono wielką krzywdę świadomie i dla wymiernej korzyści przeliczanej na słupki wyborczej złotówki w kieszeni – uważa Itner. Apelowała, by tych, którzy sieją nienawiść wobec uchodźców i odmawiają im pomocy, wymieniać po imieniu i przestać mówić „my”. Działaczka Razem podała konkretne nazwiska.

– Paweł Kukiz, Mariusz Błaszczak, Jarosław Kaczyński, czy Beata Szydło, a także konkretnych dziennikarzy i producentów, jak Jacka Kurskiego [prezes TVP – przyp. red]. Należy zamienić TVP w rasistowską szczujnię, mylących rzeczywistość ze słabym skeczem, albo braci Karnowskich [Jacka i Michała – przyp. red.], którzy w swojej gazecie [tygodnik wSieci – przyp. red.] z pełną świadomością piszą nieprawdę – mówiła Agnieszka Itner.

Uczestnicy pikiety podkreślali, że nienawiść sieją ci, którzy „mają coraz droższe garnitury, coraz więcej władzy” i ci, którzy noszą „opaski z faszystowskimi symbolami, które są szyte z coraz lepszych materiałów”.

– Oni zarabiają na głębokiej demoralizacji społeczeństwa, posługując się kłamstwem, manipulacją, świadomie strasząc i oszukując.

– Dzisiaj bardzo ważne jest by pokazać, że dla nich jest alternatywa, że nie wszyscy dali się nabrać, że w Polsce ciągle istnieją ludzie, którzy mają siłę i potrzebę odkłamania, wyjaśniania i obnażania oszustw, piętnowania osób, które się tego dopuszczają. Trzeba pokazać, że bycie rasistą to świetny zawód i że można być przeciwko rasizmowi. Przyzwoitość w Polsce nie zginęła – podsumowała Agnieszka Itner.

Uchodźcy ludźmi „gorszego sortu”?

Barbara Nykiel z Mielca pytała, dlaczego rząd PiS nie chce podjąć żadnych działań, by pomóc uchodźcom.

– To rząd, który prawo boskie stawia nad prawem powszechnym. To rząd, który wprowadza klauzulę sumienia. Mamy tam Beatę Szydło, której syn niedawno otrzymał święcenia kapłańskie. Mamy również Beatę Kempę [szefową Kancelarii Premiera RP – przyp. red.], która większość czasu spędza w Toruniu u o. Rydzyka modląc się i śpiewając psalmy.

– Mamy również prezesów spółek Skarbu Państwa, którzy oddają się w opatrzność boską. Czy oni nie widzą potrzeby pomocy ludziom, którzy uciekają przed śmiercią, terrorem, aby uratować swoje życie? – pytała Barbara Nykiel.

Według uczestników pikiety, rząd Beaty Szydło jest „głuchy” na apele Europy o solidarność i współdziałanie, a w imię politycznych zysków prowadzi narrację pełną ksenofobii, pogardy i nienawiści do uchodźców, siejąc wśród Polaków strach.

Nykiel mówiła, że nacjonaliści, którzy nakręcają spiralę pogardy wobec uchodźców, bardzo często korzystają z pomocy finansowej Unii Europejskiej.

– Wszyscy, którzy dzisiaj odmawiają pomocy uchodźcom z miejsc objętych wojną, pewnie zapominają, albo nie chcą pamiętać, że Polacy również uciekali z kraju w czasie wojny przed śmiercią i cierpieniem – mówiła Barbara Nykiel.

I przywołała dane historyczne, z których wynika, że w czasie drugiej wojny światowej Iran przyjął ponad 100 tys. Polaków, wśród których było ponad 20 tys. polskich dzieci. Nowa Zelandia przyjęła 1000 polskich uchodźców, Indie – 10 tys., Portugalia – 13 tys., a Wielka Brytania – 30 tys.

– Czy obecni uchodźcy są gorsi od setek tysięcy Polaków, którym udzielono schronienia? Czy to ludzie gorszego sortu? – pytała retorycznie Nykiel.

Kto wyciągnie ręce do Ukraińców?

Pikietę zakłóciła kilkuosobowa grupa narodowców. – My wtedy nie gwałciliśmy kobiet. Zobaczcie, co się dzieje na Zachodzie. Proszę nie porównywać tamtych lat do dzisiejszych – krzyczał 28-letni Kamil Rojek z Kolbuszowej, który przyglądał się demonstracji w obronie uchodźców.

– Nie podoba mi się, że ci ludzie chcą przyjmować osoby, które traktują kobiety za gorsze – mówił nam potem 28-latek.

Nie odmawia on prawa do pomocy syryjskim kobietom i dzieciom.

– Ale większość uchodźców to mężczyźni w zdrowym wieku, którzy mogliby walczyć o swój kraj. Oni przyjeżdżają do Europy tylko po to, żeby siedzieć na zasiłku i dostać coś za darmo. Nie popełniajmy błędów innych krajów europejskich. Boję się zmiany kultury, że będzie niebezpiecznie – uważa Kamil.

Z młodymi mężczyznami w ciekawą i pozbawionej agresji dyskusję wdał się starszy mężczyzna, który także przyglądał się niedzielnej pikiecie.

– A co zrobimy, gdy Rosji zamarzy się najazd na Kijów na Ukrainie i Ukraińcy będą uciekać przed wojną do Polski? Kto nam wówczas w Europie pomoże, jeżeli my dzisiaj odmawiamy pomocy uchodźcom? Nie na tym polega solidarność UE – mówił mężczyzna.

marcin.kobialka@rzeszow-news.pl

Reklama

84 KOMENTARZE

 1. zapraszam wszystkich – wykształconych i utytułowanych jak Skłodowska-Curie – uchodźców, szlachetnie urodzonych, dwukrotnych laureatów nagrody Nobla, ateistów (czy też apostatów). Niech choćby byli w połowie tak pracowici i w 1/50 tak zdolni.. do reszty niech dojdą w PL… Tylko, że to najczęściej niewykształcone nieroby…
  Partia RAZEM – strzał w stopę!

 2. Ech wy durne lewaczki! Czekam kiedy w ramach tej swojej idiotycznej logiki i argumentacji – użyjecie przykładu np. Karola Wojtyły, który jako polski imigrant znalazł robotę w Watykanie…

 3. 10 osób stoi pod pomnikiem a wśród nich chłop wyglądający jak Zbigniew Hołdys

  Dość tej propagandy
  „Dość dyktatury kobiet”

 4. Zwracam się do tych,którzy tak zaciekle chcą sprowadzić do naszego kraju osoby,które nie akceptują naszego prawa,naszej kultury no do religij nie powinno się zmuszać więc tutaj może troszkę sobie odpuszczę.Co wy macie w tych łbach że takie myśli jak sprowadzenie do nas tych ludzi wam przychodzą.
  Jeśli byli byście prawdziwymi Polakami to nawet po dopalaczach byście takich rzeczy nie gadali.
  Odnośnie dopalaczy nie wiadomo czy to nie wasza sprawka?
  Przecież pomoc tam na miejscu,czyli w Syrii i krajach o podobnych problemach,to jedyne sensowne rozwiązanie,przecież człowiek obywatel EU musi czuć się bezpiecznie,a nie oglądać się za siebie,prawda?
  Jestem wyrozumiały i dlatego nie będę używał żadnych wulgarnych słów w kierunku was,gdyż mam nadzieję że opamiętacie się,udacie się wszyscy do okulisty na badanie oczu,mam nadzieję że każdemu z was wyjdzie jakiś poważny defekt widzenia,bo tylko to by was usprawiedliwiło w tych działaniach co reprezentujecie,no chyba że jakaś choroba psychiczna,o to z tym będzie gorzej !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Jeśli przejawiałbys chociaz odrobine człowieczeństwa, to nie pisałbys takich rzeczy. Wiekszośc polaków to katolicy, ale słowa Chrystusa maja głęboko w dupie. Wstydźcie się.

     • A jak się ma do tego wcześniejsze: oko za oko, ząb za ząb ?! Trzeba uważać na Biblię jak się ją cytuje, bo to mądra Księga i nie jest łatwa do zrozumienia…..

     • A więc jeżeli, WIĘKSZOŚĆ (tak jak napisałeś) do czegoś jest przekonana, to mniejszość się dostosowuje. Zgodnie z regułami demokracji.

     • No właśnie tamże jest jak się ma, musze wkleić żeby dotarło? „Słyszeliście, że powiedziano: Oko za oko i ząb za ząb! A Ja wam powiadam: Nie stawiajcie oporu złemu. Lecz jeśli cię kto uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi!”

     • ZH – nadstaw policzek jak chcesz, ja tam wolałbym nie musieć niczego nikomu nadstawiać, a pomoc syryjczykom potrzeba jest w Syrii, tam gdzie ich dom. Należy im pomóc go odzyskać, kluczowej est tu słowo POMÓC…. nie zrobić to zamiast.

   • Jestem biedny uchodzca z Syria. Nie znam jezyk polski Pisze ze slownikiem. Ja biedny i glodny. Przyjmiesz mnie do siebie do domu? Tylko na kilka tygodnia. Dopoki nie znajde praca w twoja kraj. Adres podaj prosze w komentarze.

    • Marna prowokacja!

     Obstawiam że jesteś lewakiem i liczysz na to że pod Twoim wpisem pojawi się masa „mowy nienawiści” i wtedy napiszesz: „to była prowokacja! tak naprawdę nie jestem uchodźcą (ha, ha, ha – nikt się tego nie spodziewał!) a wy wszyscy zionący nienawistnymi wpisami jesteście marnymi katolikami, bo żaden nie chciał mi pomóc!, nikt nawet nie podał fałszywa adres!”

  • I jeszcze w kwestii „człowiek obywatel EU musi czuć się bezpiecznie,a nie oglądać się za siebie,prawda?”

   Prawda. Jestem za wysiedleniem z EU wszystkich kierowców, bo zabijaja ludzi na drogach. 30 000 osób rocznie w całej Europie.

    • Super. Bedę spał spokojnie wiedząc, że kierowca który spowodował smierć bliskiej mi osoby poniósł karę. To rzeczywiście pomogło.

     • Zdecydowanie spokojniej będziesz spał jak ci „uchodźca” ubogaci kulturowo córkę lub żonę a sąd go uniewinni, bo przecież biedak od miesiąca nie miał seksu i musiał jakoś odreagować!

     • Jak rozumiem jeżeli Twoją żone czy córkę ubogaci porzadny chrzescijan bo od miesiąca nie miał seksu, to bedzie Ci lżej? I potepisz, ale zrozumiesz?

     • @ZH 28 czerwca 2017 00:33 at 00:33

      Cyt: „Jak rozumiem jeżeli Twoją żone czy córkę ubogaci porzadny chrzescijan bo od miesiąca nie miał seksu, to bedzie Ci lżej? I potepisz, ale zrozumiesz?”

      Otóż nie. Nie będzie mi ani lżej ani go nie zrozumiem. Zabiję skurwiela nie pytając jakiego jest wyznania.

     • I właśnie o to mi chodzi, nie ma znaczenia jakiej rasy i jakiego wyznania jest ten kto uczyni krzywdę twoim bliskim. Lepiej dla wszystkich będzie z taka własnie zajadłością zaczniesz walczyc z gwałcicielami, terrorystami, może tez i kierowcami. czyli z REALNYMI zagrozeniami. Bo jak na razie uznałeś że całe zło to muzułmanie I skoro ich nie ma to mozesz spać spokojnie.

     • @ZH 29 czerwca 2017 09:30 at 09:30

      Oczywiście że nie ma znaczenia.
      Szkoda tylko, że na zachodzie jakoś nie potrafią tego skumać i tak się pieprzą z tymi biednymi „uchodźcami”, że zwykli obywatele czują się coraz mniej bezpiecznie u siebie!

      Potrafisz skojarzyć dlaczego w Polsce nie ma stref „no go zone”? Widziałeś gdzieś w PL na jakiejkolwiek pływalni regulaminy z zapisem żeby nie walić konia w jacuzzi i nie molestować kobiet? – zgadnij gdzie i dla kogo takie regulaminy są powywieszane!

      Mam wymieniać kolejne przykłady?

      Przypieprzyłeś się do kierowców (masz chyba z tym jakiś problem? oblałeś ostatnio egzamin na prawko? czy może zostało Ci ono odebrane?) że powodują wypadki. Zgadza się – wypadki drogowe odkąd są samochody były, są i będą wszędzie tam gdzie są drogi, natomiast dziwnym trafem ilość zamachów, gwałtów itd zwiększyła się wszędzie tam gdzie pojawili się muzułmanie.

      Nazywasz mnie i innych rasistą i ksenofobem (nie obrażam się!) bo nie chcę cyt: „po ludzku pomóc innym ludziom tylko dlatego że wyznają inną religie”. A niby dlaczego miałbym pomagać komuś kto ma to w dupie i spier#oli tam gdzie dostanie większy socjal przy pierwszej lepszej okazji? Dlaczego mam utrzymywać młodych, zdrowych facetów którzy zamiast bronić swojej ojczyzny, zostawiają w niej swoje kobiety, dzieci, rodziców i uciekają jak szczury (przepraszam szczury – to było złe porównanie!) na pontonach do Europy?

   • Ale nie zabijają celowo.

    Muzułmanie nie akceptują naszej kultury, mówią to wprost. Są największymi ksenofobami, islam kłóci się z naszym prawodawstwem. To są barbarzyńcy, którzy zniszczą dorobek ostatnich pokoleń.
    Ich trzeba z Europy wysiedlać, całymi milionami, a nie przyjmować.
    Pomagać trzeba na miejscu, TANIEJ WYDAJNIEJ i MĄDRZEJ.

    Polacy w Czasie II Wojny Światowej byli sojusznikami Brytyjczyków i Francuzów, dlatego przyjęto nas okresowo w Persji (Iranie), Indiach i Nowej Zelandii. Jako sojusznicy wywiązaliśmy się ze wszystkich zobowiązań, a do UK przybyliśmy na wyraźne zaproszenie rządu brytyjskiego by WALCZYĆ z NIEMCAMI. Za co ZAPŁACILIŚMY polskim złotem. Za co później nas zdradzono. Jesteśmy Europejczykami i emigrowaliśmy w obrębie naszej kultury. Nie głosimy konieczności zniszczenia kultury europejskiej.

    STOP IDIOTYZMOWI. Muzułmanie w Europie = eskalacja napięcia i konfliktów. Przecież niebawem faszyści urosną w siłę, bo nikt o zdrowym rozsądku tu muzułmanów i innych kolorowych nie chce. Muzułmanie się nigdy nie dostosują i nie zasymilują. Generują jedynie koszty i przejadają owoce pracy całej reszty.
    Polska nie ma wobec tych ludzi żadnych zobowiązań. Jako jedni z nielicznych graniczymy z państwem w stanie wojny.

    • Jakie znaczenie ma celowość zabijania? Kierowcy zabijają przypadkowo i bez zamiaru. Powiedz to rodzinom ofiar.

     A w kwestii zgodności religii z ustawodastwem w Polsce, to nie wiem czy wiesz, ale religia katolicka z tymże ustawodastwem też sie w wielu kwestiach nie zgadza.

     • Jakie ma znaczenie?

      Naprawdę nie czujesz różnicy pomiędzy wypadkiem drogowym a sytuacją w której ktoś celowo wjeżdża ciężarówką w tłum ludzi???

     • Czuję. A Ty nie czujesz różnicy w skali zagrożenia? Nie rozumiesz że nawet we Francji prawdopodobieństwo wypadku jest kilkaset razy wieksze?

      Jest oczywistym że zamachy z jakimi mamy do czynienia sa godne potepienia, ale nie sa one wcale domena muzułmanów, zabijaja tez bialy, zabijaja chrzescijanie. Rozumiem oczywiscie mechanizm, że prostemu człowiekowi duzo prościej jest zdefiniowac wroga w ten sposób. Nie bez powodu Kurkski powiedział, że ciemny lud wszystko kupi.

     • Oczywiście, mamy rozdział państwa od Kościoła i niech tak pozostanie. Mamy wystarczająco wielu swoich ekstremistów religijnych, wystarczy. Tak samo jak rodzimych analfabetów i prymitywów. Z tym, że oni nie planują zniszczenia naszej cywilizacji, podobnie jak kierowcy.

      Kierowcy są do funkcjonowania naszego świata niezbędni, muzułmanie NIE. Poza tym, kierowcy w większości przestrzegają przepisy o ruchu drogowym, płacą składki, oraz wysokie podatki, bo na siebie zarabiają. Muzułmanie i przybysze z innych kontynentów nie. Generują jedynie koszty i przejadają owoce pracy, w tym właśnie kierowców.

      Wniosek: kierowcy są potrzebni, muzułmanie nie.

      Kierowca powodujący niezamierzony wypadek, powoduje wypadek drogowy. Zamachowiec rozjeżdżający celowo ludzi, z czystej nienawiści, na tle religijnym i kulturowym to zwykły morderca z premedytacją.
      Chcesz pracować na utrzymanie prymitywów z innej planety? Proszę bardzo, pakuj manele i leć, przyjmą Cię z należytą atencją i zrozumieniem :)))
      Ja nie mam ochoty.

     • OK. Zamachowiec rozjezdżajacy celowo ludzi, z czystej nienawiści, na tle kulturowym to zwykły morderca z premedytacja. Z tym moge sie zgodzić. pozostaje dodać jeszcze, że nie tak dawno taki właśnie morderca wjechał w wychodzacych z meczetu muzułmanów. W związku z tym założenie, że tylko muzułmanie modruja jest czystym rasizmem. To nie wyznawana religia czyni mordercę.

      W innej kwestii juz pracuję na utrzymanie prymitywów z innej planety. Ty również.

     • O tym piszę: ściąganie na siłę muzułmanów powoduje eskalację konfliktu.
      Jakiś Walijczyk wjechał w grupę ludzi wychodzących z meczetu. I mnie to wcale nie dziwi. Niebawem ktoś podpali meczet, wysadzi blok zamieszkały przez muzułmanów. Bojówka narodowców zacznie strzelać z karabinów maszynowych, do pokładających się na chodnikach wyznawców Allaha. A potem już z górki, zamieszki w dzielnicach muzułmańskich. „Odwetowe” szlachtowanie niewiernych. Pacyfikacje całych dzielnic, przez policję i wojsko, z użyciem ciężkiego sprzętu. Marsze z pochodniami… itd. Stan wyjątkowy w połowie krajów UE, recesja w gospodarce. Odpływ kapitału do Azji.
      Widocznie tego Ci tak bardzo brakuje.

   • A jak będziesz spał wiedząc, że obok masz zabójcę nie baczącego na nic ? Lubisz żyć w niebezpieczeństwie ? Twoja sprawa, lecz nie zmuszaj do tego innych swoimi poglądami i Pismem św. Religia jest osobistą sprawą każdego z osobna, jej interpretacja również. Żałosny jesteś.

    • Widzisz, nie mam pewnosci ze nie spie obok bezlitosnego zabojcy juz teraz. jak do tej pory mielismy w Polsce dwie (na szczescie) nieudane proby zaachow terrorystycznych. I obie byly planowane wcale nie przez muzulmanow. Radykalizm i terroryzm wcale nie jest wymyslem islamu, 30-40 lat temu w Europie ginelo w zamachach terrorystycznych wiecej ludzi niz obecnie, a sprawcami wcale nie byli muzulmanie, tylko chrzescijanie.

     „Religia jest osobistą sprawą każdego z osobna, jej interpretacja również”. Ty nawet nie rozumiesz, ze piszac to sam sobie zaprzeczasz. Skoro religia nie ma znaczenia, to czemu sie tak czepiasz tych muzulmanow?

     I na koniec, ja nikogo nie zmuszam. Miej sobie wlasne poglady, ale skoro juz je wyrazasz w miejscu publicznym, rob to z kultura- to po pierwsze, a po drugie – spodziewaj sie ze ktos o odmiennych pogladach wyrazi swoje zdanie, wiec przygotuj sie na to, zeby nie zaprzeczac samemu sobie w jednym poscie.

     • Zabawne jak ktos nie mając nic do powiedzenia postanawia ubrać to w słowa. Chociaż raczej wole popisac z ludźmi, którzy potrafia choc spróbowac uargumentowac swoje poglady.

     • Muzułmanie niczego wartościowego do naszej kultury nie wnoszą. NICZEGO. Z jakiego powodu mamy ich tu zapraszać? Jakie z tego powodu osiągniemy zyski? Żadne, jedynie wysokie koszty i problemy z pomrukującą, roszczeniową, mnożącą się dziczą, która nie ma nawet zamiaru się asymilować i przyjeżdża tu by zaprowadzać swoje porządki. W praktyce oznacza to zamach na naszą cywilizację.

      Tak jak piszesz, mamy wystarczająco wielu własnych przestępców i agresywnych Europejczyków. Wystarczy. Nie potrzeba nam na dokładkę milionów wrogich nam najeźdźców.

      Nie akceptujesz praw człowieka, wolności słowa, naszej kultury, ubioru, muzyki, literatury, zwyczajów, tolerancji, nie możesz tu mieszkać! Nie po to Europa przechodziła przez wieki wojen religijnych, pogromów, rewolucji, obozów koncentracyjnych i tortur, by do tego wracać. Zapracowaliśmy na swoją wolność i dobrobyt i chcemy ich strzec.
      Australia nie wpuszcza imigrantów, a Japonia mocno ogranicza wpływy islamu. W praktyce jest on tam niemalże nielegalny. I tak powinno być w Europie. Zakaz budowy meczetów, delegalizacja islamu. Zero zasiłków. Deportacje nielegalnych imigrantów spoza Europy. Zachęta do wyjazdu, już tutaj osiadłych. Za odprawą i odszkodowaniem, za pozostawiony majątek. Z pieniędzmi, przyjmą ich w państwach muzułmańskich z otwartymi rękoma.

    • Oceniasz wszystkich muzułmanów po grupce cwaniaczków, których przyciagnął francuski czy niemiecki socjal. Bazujac na tej samej ocenie moznaby powiedziec, że nikomu niepotrzebni i nic nie wnoszacy Polacy polecieli po brytyjski socjal, i nic tam nie wnoszą. Ja mówię o prawdziwych ofiarach wojny, wojny która w sporej mierze jest wina naszej zachodniej cywilizacji, bo to my spowodowalismy arabską wiosnę. Miedzy innymi.

     Inna rzecz, że cywilizacja arabska kwitła (i bez niej nie byłoby takiego zachodu jaki znamy), kiedy my cofalismy sie w rozwoju cywilizacyjnym przez kilkaset lat. Na ale przeciez nasza religia jest tolerancyjna i każe wszystkich kochać.

     Muzułamanie to tacy sami ludzie jak my, maja taki sam odsetek idiotów jak my, taki sam odsetek geniuszy i taki sam odsetek ekstremistów.

     • Muzułmanie mają swój kontynent. To nie jest ten islam co dajmy na to w X wieku.
      Polacy są EUROPEJCZYKAMI, nie rozumiesz prostych rzeczy? Polacy są legalnymi imigrantami, obywatelami UE. Wpłacają znacznie więcej do budżetu UK, niż z niego otrzymują.
      Polacy się asymilują. UK ma wobec nas zobowiązania. Ich firmy są u nas od 1989 roku. Bez Polaków i Czechów, przegraliby bitwę o Anglię. Nie mam tu na myśli wyłącznie pilotów, ale nasz wywiad, który dostarczył nawet do 70% najważniejszych informacji z obszaru Europy.

      Ja jestem człowiekiem niewierzącym i mam do tego w Europie prawo, w państwach muzułmańskich takiego prawa nie masz.

      Arabska wiosna, zgadzam się, to konflikt w interesie mocarstw i światowego kapitału, ale co nam do tego? Sami jesteśmy zachodnią kolonią i montownią, eksportującą siłę roboczą, w tym fachową.

      Ofiary wojny, nie mają pieniędzy dla przemytników i włoskiej mafii. Ofiary wojny żyją w obozach dla uchodźców, w Libanie, Turcji. I tam trzeba im pomagać.

      Skoro muzułmanie to tacy sami ludzie jak Europejczycy, wymień proszę muzułmańskich naukowców, filozofów, muzyków, pisarzy, dramaturgów itd. Tylko nie Awicennę 🙂
      Zaproś muzułmanina na piwo, koncert rockowy czy jazzowy, albo spróbuj się umówić z jego córką na disco. Zobaczysz jacy to tacy sami ludzie.
      Ich nie można tu wpuszczać, pod żadnym pretekstem. Po co? Na co? Nasza cywilizacja zostawiła ich daleko w tyle.
      Im trzeba zorganizować Europę, na miarę ich możliwości i potrzeb w Afryce. I tutaj pole do popisu ma UE i Bruksela. Multi kulti to niewypał, utopia i zagłada kontynentu.

 5. I cała małostkowość i infantylizm Podkarpacia właśnie z Was wszystkich wypływa. Nie potraficie nic zrobić, oprócz wyzwisk i gróźb. Wasza retoryka opiera się na wyrażeniach typu: ścierwo, lewacy, komuchy.
  Czy Wy, dobrzy Polacy i patrioci, znacie jeszcze jakieś inne słowa?
  Ja też nie jestem za przyjmowaniem uchodźców z Syrii, ale jak patrzę na Waszą mowę nienawiści, to mi się chce wymiotować. A Panu siedzącemu w Paryżu i tyrającemu po budowach proponuję powrót do ukochanej ojczyzny. Po co ma zarabiać tam brudne, lewackie pieniądze? Przecież może Pan brać te czyste, patriotyczne, polskie. Z królami i orzełkiem. Może mniej obłudy proszę Pana. Bo krzyczeć każdy z Was potrafi. A jak jesteście tacy odważni w internecie, wyjdźcie na ulice, podajcie imiona i nazwiska i skandujcie swoje hasła. Czego się boicie?

  • Przeciez napisałem ze wracam. I napisałem ze na czarno robię. I napisałem kto tutaj zwija lewackie pieniadze i to nie jestem ja. Tak kieruje mną często nienawiść jak widzę takie żałosne sytuacje jak ta opisana w tym artykule. Pan jestes pewnie jednym z tych co myśli za granica to pieniadze. Otóż nie. Wracam do Polski zarabiać te z Orzelkami. Skończymy sie rządy lewusow to mogę wrócić. Więcej szerokiego myślenia proszę Pana. A co do podawania imion i nazwisk to nie widzę potrzeby krzyczeć swoje nazwisko na ulicy. No bezsens

 6. Wara z mojego pięknego miasta lewackie scierwo.mysle ze 95 Polaków jest przeciw a pozostale 5 to osoby bez zdania i te wielce tolerancyjne. Tępe dzidy nic nie wiedza o zyciu. Mieszkam w Paryżu i tyram tu jak wol po budowach na czarno i nikt mi nie pomaga. Brudasy siedzą w barach całymi dniami i pija piwka i kawki z socjali. We Wrześniu wracam do Pl bo lewacki Macaron nie chce wschodniej Europy u siebie…woli terrorystów z syrii. Pieprznijcie sie w leb lewackie lemingi. Zerznelo by ja 6 arabusow na ulicy to zmienila by poglądy. Gardzę takim scierwem

 7. Pani Itner, wielu ludzi w ogóle nie ogląda TV, ale podróżując widzą jak zmieniają się Francja, Niemcy, Szwecja. Proszę pojechać na wakacjach do Paryża, Malmo i zobaczyć na własne oczy. Potem będzie Pani wiedzieć dlaczego ludzie chcą ochronić siebie i swoje rodziny. Proszę uszanować większość. Na tym polega demokracja.

 8. Sama propaganda. Autor opisał się jakby przez miasto przeszło 100 tyś zwolenników przyjmowania imigrantów. A tutaj właśnie widać jak wygląda sytuacja. 10 osób chce przyjmować potencjalnych terrorystów, a 100 tyś jest przeciwnych. Polacy nie dadzą się nabrać. Także autorze artykuły daruj sobie cieciu.

  • Panie sjs, jaka propaganda? Podobno było o tym w głównym wydaniu wiadomości i w samym BBC! Podobno na skutek jej demonstracji Polacy przejrzeli na oczy i już są ZA przyjmowaniem „uchodźców”!!! 😉

   • Kilkanaście osób z całego województwa? Hahaha rzeczywiście wszyscy polacy są za ściąganiem do polski tych darmozjadów…
    Śmiech na sali
    A Komitet Obrony Demokracji tak broni tej demokracji że ZA NIC ma zdanie WIĘKSZOŚCI obywateli w tej sprawie?
    Lewacka logika 😉

    • Lewacka logika polega jeszcze na tym, że nawet jeżeli większość ma inne zdanie, to tę większość trzeba zmusić do siedzenia cicho, nazywając inaczej myślących rasistami, nazistami, etc.

     • Logika? Co Ty wiesz o logice? Jak wiekszość ma inne zdanie, to wiekszość ma inne zdanie. Nikt jej do niczego nie zmusza. A mniejszość ma takie same prawa, może więc manifestowac swoje poglady.

      W drugiej kwestii jak nielubisz islamskich terrorystów, to nie lubisz islamnskich terrorystów. Jak nie lubisz wszystkich muzułmanów, bo zdarzaja sie wsród nich terroryści – to jestes rasista. Tyle – to wynika z definicji tego słowa.

     • Do Jaś 26 czerwca 2017 15:51 at 15:51

      Cyt.: „Całkiem jak byś cytował założenia programowe pisu.”

      W taki razie krótkie pytanie:

      kto to powiedział: „Domagamy się od polskiego rządu przyjęcia uchodźców w ramach porozumienia z Unią Europejską. Wszyscy wiemy, jak wygląda dzisiaj sytuacja, jaka jest atmosfera, będąca wynikiem ksenofobicznej, by nie powiedzieć rasistowskiej czasami propagandy rządu i środowisk prawicowych”

      Pisowiec czy lewak?

      Jak zwykle odwracacie kota ogonem. Jak większość ludzi w Polsce nie chce mieć w swoim kraju syfu z którym już nie radzą sobie Niemcy i Francuzi, to są nazywani ksenofobami i rasistami. Taka to wasza logika.

     • Bardzo prosta jest ta logika, nie wiem czego tu nie rozumiesz. „Jak większość ludzi w Polsce nie chce mieć w swoim kraju syfu” i nie chce po ludzku pomóc innym ludziom tylko dlatego że wyznają inną religie – to SĄ ksenofobami i rasistami.

      To że jest to wiekszość chce nie powoduje, że to przestaje byc ksenofobia i rasizmem.

    • Bzdury piszesz. Nie ma znaczenia ilu jest tych ludzi którzy popieraja przyjmowanie uchodźców. Istotą demokracji nie jest to że robi sie to co chce większość, istota demokracji jest to że nawet jak jesteś mniejszością to możesz wyrażac swoje poglądy. I oni to robią.

     To twoja logika jest bolszewicka, bo chciałbyś wykopać wszystkich którzy myślą inaczej.

     • Szczerze? Wiekszość to powinna zacząć myślec. Sama!

      Bo jak na razie udowadnia tylko twierdzenie, że powinnismy jeść gówno, bo miliardy much nie moga sie mylić.

     • @ZH 28 czerwca 2017 00:42 at 00:42

      Cyt: „Szczerze? Wiekszość to powinna zacząć myślec. Sama!
      Bo jak na razie udowadnia tylko twierdzenie, że powinnismy jeść gówno, bo miliardy much nie moga sie mylić.”

      I większość myśli sama: obserwuje co się wyrabia u Niemców, we Francji i mówi „NIE!”. Natomiast garstka lewaków prosi się chyba o to żeby i u nas było jak tam.

      Co do jedzenia gówna – nawet jeśli miliard ludzi zacznie jeść gówno od jutra, to pomimo że nie próbowałem i nie wiem jak ono smakuje (więc w sumie nie powinienem się odzywać, żeby kogoś przypadkiem nie urazić!) to ja się gówna nie złapię, bo najzwyczajniej czuję odrazę!

 9. To ma być grupa reprezentatywna poglądy większości czy karierowicze z lewackich ugrupowań.Oni są za młodzi nie pamiętają czasów PRL, nie dostali w dupę i pała jak dostawali inni w stanie wojennym.Chcą być solidarni to niech zgłoszą że chcą w domu zameldować uchodzców.

 10. Ska Keller, niemiecka współprzewodnicząca grupy Zielonych w Parlamencie Europejskim, zaproponowała, by do państw Europy Wschodniej przymusowo przesiedlać większe społeczności uchodźców. Na przykład całe wioski z Syrii. Celnie sprawę skomentował prof. Stanisław Żerko: „Niemcy od dawna widzieli na wschodzie Europy dogodne tereny pod osadnictwo, ale raczej dla siebie, nie dla muzułmanów”. Czyżby nowa wersja „Generalplan Ost”?

  W wywiadzie dla „Neue Osnabrücker Zeitung” Ska Keller (która w Parlamencie Europejskim pełni funkcję współprzewodnicząca grupy Zielonych) stwierdziła, że Europejczycy „ze Wschodu” powinni zostać zmuszeni do przyjmowania uchodźców – i to całych społeczności. Dlaczego całych społeczności? Otóż Keller twierdzi, że skoro Syryjczycy nie chcą np. osiedlać się na Łotwie indywidualnie, to trzeba im umożliwić przesiedlenie wraz z ich całą społecznością – czyli np. wioską.

  Nie wiem jak państwu, ale mi pomysł Ska Keller skojarzył się automatycznie z Generalplan Ost (kto nie wie o co chodzi, tego odsyłam do Wikipedii). Podobne skojarzenie miał prof. Stanisław Żerko, który na twitterze celnie zauważył: „Niemcy od dawna widzieli na wschodzie Europy dogodne tereny pod osadnictwo, ale raczej dla siebie, nie dla muzułmanów”.

  Źródło: „Größere Flüchtlingsgruppen in Osteuropa ansiedeln” (deutschlandfunk.de)
  Źródło: Stanisław Żerko (Twitter.com)

 11. Skoro do tych pikietujących nic nie dochodzi to może niech pojadą do sąsiada niemieckiego i wypytają ludzi jak ich życie się zmieniło na gorsze po wpuszczeniu uchodźców. policja niemiecka nie reaguje już na zgłoszenia o gwałtach , te państwo zupełnie sobie nie radzi z ogarnięciem ich . W jaki sposób weryfikują ich dane osobowe – a w taki jaki sami powiedzą . To jest normalne … Co chwile ataki , burdy , wybuchy …tego ci pikietujący chcą w Polsce ???

 12. Oni powiadają , trzeba pomów uchodźcom , a ku…. kto nam pomoże – ile rodzin polskich żyje w biedzie ,nie maja własnych mieszkań , ile Polaków sowieci wywieźli na syberie – niech unia DA KASĘ ABY TYCH LUDZI SPROWADZIĆ , a nie chcą nam wcisnąć na siłę darmozjadów ekonomicznych.Gdzie chcą tych ludzi ulokować , w namiotach !!! Z jednej takiej rodziny może powstać 6-8 dzieci jak każdy dostanie po 500+ przyjmując 7 tys ile rząd po się zobowiązał to polska zostanie bankrutem.
  Polska przez stulecia zostawała napadana , ile wojen ten kraj przetrwał i nikt tutaj nie mówił nawet o tym aby nam pomóc , sami sobie radziliśmy .

 13. Kilkanaście osób z kilku miast, swoją liczebnością potwierdzili głupotę z jaką przyjechali, Polacy nie chcą tych emigrantów i nie chcą Razem, jak też Nowoczesnej i PełO.

 14. Tym ludziom popie.. się w głowach. To że Polacy nie chcą uchodźców po tym co widza co wyprawiają w Niemczech, , Szwecji, Anglii, Francji to oznacza że są rasistami ??? Polacy mają prawo czuć się zagrożeni, chcą czuć się bezpiecznie to jest złe rasistowskie ???
  Ci z partii razem i im podobni musieli sowite pieniądze od kogoś wsiąść za wygadywanie tych bzdur.

  • Polacy dali sie zwariować (głównie) PiSowskiej propagandize. Problem uchodźców ma zasłaniac inne problem. I zasłania. Uchodźcy nie są żadnym zagrożeniem, to wiekszość dała sie otumanić.

   Nawet jezeli załozymy, ze w całej Europie ginie w zamachach terrorystycznych 100 osób rocznie, to jest to nic w porównaniu z innymi zagrożeniami. Prosty przykład, rocznie na drogach Europy ginie około 30000 ludzi w wypadkach samochodowych, a nikt nie chce wysiedlaś z Europy kierowców? I nikt nie drzy ze strachu puszczając dziecko do szkoły?

   • Ale palancie nie drżę ze strachu puszczając dziecko, czy sama idąc na koncert, mecz, czy inną dużą imprezę organizowaną np. na wolnym powietrzu. Musisz, chyba,jeszcze dorosnąć i zrozumieć co się dzieje na świecie i przede wszystkim w Europie. Strasznie naiwnym człowieczkiem jesteś.

    • Myslisz, ze inwektywami zwiekszysz prawdziwosc swojej wypowiedzi? Wygladza na to ze nie rozumiesz kilku prostych zdan, a piszesz mi ze ja musze dorosnac i zrozumiec.

     Sprobuje prosciej. Prawdopodobienstwo ze zginiesz w wypadku samochodowym idac na koncert jest 300(!) razy wieksze niz ze zginiesz w zamachu na tym koncercie. Czy na pewno boisz sie tego, czego powinienes sie bac?

 15. Niektórzy piszą, że jak chcą „uchodźców”, to niech ich sobie wezmą do własnych domów, ale…przecie nie będą ich trzymać pod kluczem, tylko wyjdą na miasto, wieś, zatem pojawia się pytanie ile kobiet w tym czasie zgwałcą, czy też „ubogacą kulturowo”, ile dokonają pobić, morderstw, a może nawet eksplozji?
  Wariatom nie można pozwolić na wariacje i eksperymenty, bo żyjemy tuż obok siebie. 0 imigrantów! Wielu Polaków potrzebuje pomocy – ot choćby Ci z Kresów!

 16. Na zdjęciach jest 9 osób.
  Razem z Rzeszowem pochodzą z 7 miast Podkarpacia.
  Są działaczami przynajmniej 3 partii.
  Pan Marcin napisał na ich temat tak obszerny artykuł.
  Panie redaktorze, od pana pisania nie przybędzie zwolenników lewactwa, ale liczba ich przeciwników wzrośnie.
  W sumie robi pan dobrą robotę.

  • Bo Pan Marcin pewnie sam tam, wśród nich był albo fotki robił 🙂

   Natomiast Prenecie (celowo bez Pan) proponuję żeby sobie wziął kilku zdrowych, młodych „uchodźców” do chaty i zapoznał ich ze swoją kobietą (żoną, dziewczyną) i córką (jeżeli takowe posiada) i pozwolił im ubogacić je kulturowo. Na pewno wszyscy będą zadowoleni, łącznie z Bogu-ducha-winnymi kozami z okolicy.

 17. Lewactwo to choroba umysłowa , za dużo alko i ćpania pederaści dlatego nabawiacie się tej choroby . Razem to szczegolny przypadek bo to zwykle komuchy , taka partia powinna byc zdelegalizowana to czerwone gówno nic dla Polski dobrego nigdy nue zrobiło

  • Bedzie jeszcze czas że za takie rasistowskie i faszystowskie teksty, ludzie beda trafiac tam gdzie ich miejsce, czyli za kratki. Tak sie składa że dzisiaj zapadł w polsce wyrok za taka mowe nienawiści, bo głupia traba myslała ze w sieci jest sie całkowicie anonimowym.

 18. Tylko baran głupi baran chce tego co dzieje sie w europie,czy wy pikietujacy debile macie klapki na oczach chcecie uchodzcow to sobie wezcie ich do domu,zadeklarujcie ze wezmiecie po jednej rodzinie i tyle,rozmawiam ze znajomymi ktorzy sa rozwiani po swiecie i wszyscy na wakacje przyjezdzaja do polski bo beda tu bezpieczni i bronmy tego ile sie da a wy barany chcecie zamachow w polsce niewyksztalcenie debile tyle powiem!!!

 19. Super, jestem dumny 🙂 „kilkunasto osobowa grupa” 🙂 teraz tylko pozbierac od nich dowodziki i przywiesc im do domow po jedej syryjskiej rodzince.

 20. Przyjmijmy teoretycznie że ich przyjmujemy. Co miesiąc trzeba dać im pieniądze na rachunki, jedzenie i mieszkanie! A skąd pieniądze? Bogate państwa żyjące z ropy Arabia Saudyjska, Bahrajn, Katar ,Kuwejt Zjednoczone Emiraty Arabskie nie przyjęli ani jednego w obawie o zamachy. A tu ci lewak wyjdzie na ulice i morde drze żeby przyjmować 🙂

  Głupi lewacy nim zaczniecie drzeć mordę przeczytać i zamilknąć:

  http://natemat.pl/153449,arabowie-do-arabii-dlaczego-bogacze-z-zatoki-perskiej-nie-przyjma-uchodzcow-ktorzy-zalewaja-europe

  • Przeczytałem. Skoro mają zalew roboli z Nepalu, to po co im syryjczycy? Co w tym widzisz dziwnego? Zresztą portale czy gazety o nazwie typu „do rzeczy”, „do dupy” czy „na temat”, już po głupiej nazwie widać, że nic mądrego do powiedzenia nie mają.

   • A ty co mądrego masz do powiedzenia? Jeszcze mniej 😉
    …i nie każdy kto ma inne poglądy od twoich musi być od razu wyborcą PiS…
    Jednak w kwestii przyjmowania tych łowców socjalu mają rację tak samo duda dobrze mówi za każdym razem ze ci ludzie sami nie chcą tutaj przyjezdzac bo państwo polskie nie oferuje im tego co mogą dostac w Niemczech, Francji i innych zachodnich bogatszych krajach.

Comments are closed.