Plac Śreniawitów ma być równy, jak stolnica już pod koniec wakacji

3
Zdjęcie: Inwestycje-Rzeszow.pl
Reklama

Zapowiadany remont Placu Śreniawitów w Rzeszowie wciąż nie może się rozpocząć. Miasto po raz drugi szuka wykonawcy robót. Liczy, że zdąży je zrealizować przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego.

Pierwszy przetarg na modernizację Placu Śreniawitów unieważniono, ponieważ złożono dwie oferty, które w znaczący sposób przekroczyły kwotę, która ratusz zamierzał wydać na inwestycję – 1 mln zł. Oferta Strabagu wyniosła ponad 2 mln zł a Miejskiego Przedsiębiorstwa Dróg i Mostów z Rzeszowa – 2,3 mln zł.

Dlatego rzeszowski magistrat ponownie szuka wykonawcy. Tym razem zainteresowane firmy mogą zgłaszać swoje oferty do 28 lipca.

– Prace planujemy rozpocząć pod koniec wakacji. Roboty potrwają około 1,5 tygodnia, więc uda nam się je zrealizować przed rozpoczęciem roku szkolnego – zapewnia Andrzej Świder, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie.  Pod warunkiem, że drugi przetarg uda się rozstrzygnąć w nowym terminie.

Nawierzchnia Placu Śreniawitów ma zostać sfrezowana, następnie ma być  na nią nałożone trzy warstwy asfaltu wraz z siatką wzmacniającą tzw. geosiatką.

Plac Śreniawitów jest węzłem komunikacyjnym w centrum miasta, z którego kierowcy jeżdżą w kierunku Mostu Zamkowego, ulic Hetmańskiej i Dąbrowskiego. Przez plac codziennie przejeżdża ok. 30 tysięcy kierowców.

Przejazd przez Plac Śreniawitów przypomina dzisiaj jazdę po muldach. W nawierzchni jest pełno kolein z powodu słabego podłoża. Drogowcy twierdzą, że specjalna siatka, którą założą na warstwy asfaltu, powinna rozwiązać problem.

Na czas robót ruch nie będzie zamknięty. Aby zminimalizować utrudnienia, prace będą prowadzone od godz. 18:00 do 6:00.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

3 KOMENTARZE

  1. Jeżeli coś ma być zrobione dobrze to musi kosztować. Magistrat szuka jelenia który zrobi to za połowę ceny, efekt końcowy będzie wyglądał jak zwykle tzn. ktoś od**** fuszerke i za 2 lata będą jeszcze raz remontować.

  2. Nie powiem… Zajebisty pomyśl z tym aby roboty były prowadzone w nocy. Kazda ruchliwa ulica powinna byc w takim systemie remontowana żeby nie korkować miasta

Comments are closed.