Plaza Rzeszów uruchomi bezpłatną stację ładowania elektrycznych pojazdów

1
Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Rzeszowskie Centrum Handlowe Plaza zainstaluje stacje do ładowania samochodów elektrycznych. Klienci podczas zakupów będą mogli bezpłatnie doładować swoje auto.

Stacja do ładowania samochodów elektrycznych uruchomiona zostanie w pierwszej połowie października.

– Mamy już przygotowane i wydzielone miejsce, w którym będzie znajdować się dwustanowiskowa stacja. To drugie piętro naszego wielopoziomowego parkingu. Czekamy tylko na dostawę zakupionego urządzenia do ładowania. Nasza stacja pozwoli na szybkie ładowanie jednocześnie dwóch pojazdów. Jednak jeśli okaże się, że zapotrzebowanie jest większe, będziemy rozważać rozszerzenie naszej propozycji dla klientów stawiających na ekologię – tłumaczy Katarzyna Szewerniak, manager ds. marketingu CH Plaza Rzeszów.

Stacja do ładowania samochodów elektrycznych dostępna będzie dla klientów Plazy w godzinach otwarcia Centrum.

– To będzie duże udogodnienie dla naszych klientów posiadających takie pojazdy. W Rzeszowie stają się one coraz popularniejsze i jest już ponad 100 właścicieli aut elektrycznych lub hybrydowych. Chcemy, aby takie osoby w trakcie zakupów mogły doładować swoje auto i spokojnie udać się w dalszą podróż. Oczywiście dla klientów Plazy ładowanie będzie bezpłatne – zaznacza Katarzyna Szewerniak.

Niedawno informowaliśmy o tym, że stacja ładowania elektrycznych pojazdów powstała przy centrum Millenium Hall. Uruchomiła ją firma Greenway Infrastructure Poland, ale to właśnie Plaza jest pierwszym centrum handlowym w Rzeszowie, które zdecydowało się samodzielnie zainstalować stacje do ładowania samochodów elektrycznych.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

1 KOMENTARZ

  1. Och daremny trud! Dzisiaj homonty nie potrafią uszanować miejsc wyłączonych z ruchu białymi pasami gdzie parkują do woli. Homonty nie potrafią też uszanować nawet miejsca dla cieżarnych więc i w miejscu do ładowania będą parkować traktując jak miejsce priorytetowe dla nich. Ostanio widziałem trzy panie, które zaparkowały na miejscu dla kobiet o widocznej ciąży. Uśmiechnięte wysiadły i nic nie wskazywało, że któraś z nich jest w ciąży. Jedynym aż kłującym w oczy atrybutem były ich grube doopy. Wysiadły zabrały swoje torby i jedyna okoliczność łagodząca to to, że poszły na siłownię. Ty samym choćby pomalowali asfalt na zielono przy tych stacjach to i tak homonty zaparkują bo pomyślą, że to dla nich bo np. z Zielonki przyjechali.

Comments are closed.