W Rzeszowie będzie drugi etap bezpłatnych szczepień przeciwko grypie

4
Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Tegoroczny program szczepień przeciwko grypie cieszył się dużym zainteresowaniem rzeszowian. Zapasy szczepionek zostały wyczerpane, ale 14 listopada ruszy drugi etap szczepień.

Bezpłatnie będą mogli zaszczepić się mieszkańcy Rzeszowa, którzy ukończyli 50. rok życia (zameldowani na pobyt stały lub czasowy), pensjonariusze domów pomocy społecznej i zakładów opiekuńczo-leczniczych – bez względu na wiek, a także osoby przewlekle chore i cierpiące na niedobór odporności (w różnym wieku).

Pacjenci z tych dwóch ostatnich grup powinni przedstawić zaświadczenie od lekarza prowadzącego. 

Szczepienia ruszą 14 listopada (wtorek), a potrwają do 15 grudnia, lub do wyczerpania zapasów (250 szczepionek). Na razie nie wiadomo jeszcze, w jakich placówkach będzie można się zaszczepić. Wynik konkursu na przeprowadzenie szczepień będzie ogłoszony 13 listopada.

Pierwszy etap szczepień trwał od 18 września. Cieszył się on dużym zainteresowaniem rzeszowian – w ciągu miesiąca zaszczepiło się ok. 5000 osób i zapasy się wyczerpały. Na ten program przeznaczono 240 tys. zł z budżetu miasta. Nowy program szczepień będzie kosztował miasto 12 tys. zł.  

(mo)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

4 KOMENTARZE

  1. Na żadną grypę się nigdy nie szczepię, w wojsku 17 lat temu mnie zaszczepili, ale gdybym miał wiedzę to bym wyraził kategoryczny sprzeciw.
    I żadne grypy, przeziębienia, zatrucia, mnie nie chwytają, czosnek i duzo witaminy C zwalczy wszystko, niektórzy dodają że jeszcze srebro.
    Polecam wykłady pani prof Doroty Majewskiej.

      • Otóż to, „Za darmo nie dostaniesz nic ładnego” jak pisał poeta Andrzej Bursa. Niestety, Panie maniek – te szczepienia nie będą za darmo….

Comments are closed.