Od poniedziałku utrudnienia na al. Sikorskiego. Będzie ruch wahadłowy

7
Zdjęcie: Tomasz Modras / Rzeszów News
Reklama

Kolejny etap przebudowy al. Sikorskiego w Rzeszowie. W poniedziałek rozpoczną się roboty bitumiczne. Do piątku będzie obowiązywał ruch wahadłowy.

Przebudową 2-kilometrowego odcinka al. Sikorskiego – od ul. Malowniczej do granic Rzeszowa w stronę Tyczyna (do mostu na rzecz Strug) – zajmuje się firma Skanska. Jej przedstawicielka Iwona Stolarczyk poinformowała nas o kolejnych utrudnieniach w ruchu w związku z wykonywanymi pracami.

Od poniedziałku (3 lipca) do piątku (7 lipca) na modernizowanym odcinku będą prowadzone roboty bitumiczne. Chodzi o profilowanie istniejącej jezdni masą mineralno-bitumiczną. Na czas robót zostanie wprowadzony ruch wahadłowy.

– Apelujemy o szczególną uwagę i ostrożność oraz o stosowanie się do tymczasowo obowiązującej organizacji ruchu – poinformowała Iwona Stolarczyk z firmy Skanska.

Na pozostałych odcinkach remontowanej al. Sikorskiego trwają prace związane z odbiorami  gestorów sieci wodociągowej, kanalizacji deszczowej, sieci gazowej, oświetlenia ulicznego po prawej stronie (kierunek Rzeszów-Tyczyn), które umożliwią włączenie oświetlenia w nocy.

Skanska w dalszym ciągu prowadzi prace brukarskie po prawej stronie (kierunek Rzeszów – Tyczyn). Trwają prace związane z podbudową pod poszerzenie po lewej strony jezdni.

Skanska na modernizowanym odcinku poszerza drogę z dwóch do czterech pasów ruchu. Ratusz ma nadzieję, że wszystkie prace zakończą się do końca br. Aleja Sikorskiego w planach drogowców ma się stać częścią południowej obwodnicy Rzeszowa.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

7 KOMENTARZE

 1. A jak widać na załączonym zdjęciu zabytek klasy zerowej na liście UNESCO jak stał tak dalej stoi. Czyżby poszerzona droga go ominie ?

 2. Szkoda cokolwiek komentować…. Robicie sobie jaja… Wszystkie drogi dojazdowe w remoncie w tym samym czasie…. Miła … Budziwoj…. Biała Sikorskiego…. Czy Was pogielo? Czy ktoś tam w ogóle myśli? Wszędzie ruch wahadlowy!!!!!

  • Warto pocierpieć żeby potem w moim mieście w Rzeszowie były ulice jak w Dubaju. Oja rada jeżeli nie potrafić zacisnąć pośladków na 1 miesiąc rozpędz się, pochyl główkę i pierdo…. w wychodek. Psujesz ludziom humor i zatruwasz jadem pozytywny feeling

 3. Dzisiaj wpadłem tam w dziurę, nawet zastanawiałem się czy nie byłoby dobrym posunięciem wezwanie policji i spisanie protokołu, następnie oddanie samochodu na warsztat celem wymiany zawieszenia obu kół lewej strony a fakture przedłożyć do zarządcy drogi, a ten z kolei niechby obciążył firmę Skanska. Może wówczas ten kierownik kierujący tą budową zrozumiałby że nawet na kilka dni przed położeniem nowej nawierzchni nie można zostawiać dziur, tym bardziej że zalepienie jej dosłownie kilkoma kilogramami masy asfaltowej to żaden koszt dla takiej firmy.

  • A to się zgadza. Dziś rano omal koło mi nie odpadło na fragmencie, gdzie są położone betonowe płyty, gdy jechałam w stronę Rzeszowa. I tak k… 2 razy dnia. Przezornie i tak zwolniłam, ale jakby tak wpaść w te dziury z pełną prędkością przelotową… nie wiem.
   Istny cyrk. W godzinach popołudniowych przejechanie odcinka od skrzyżowania koło leclerca do tyczyna do świateł zajmuje ponad pół godziny, rowery cię wyprzedzają, piesi wyprzedzają, a ty stoisz. Dramat.

 4. Jeżeli Panowie od kierowania ruchem zaczną w końcu myśleć to jakoś jazda tamta drogą będzie wyglądać. Bo póki co ruch kierowany jest w/g ‚uważania” starszych Panów w okularach p/ słonecznych nawet jak jest deszcz …

Comments are closed.