ESK 2018. „Powiedz nam coś o sobie”. Weź udział w fotoakcji w Rzeszowie

4
Zdjęcie: Materiały Atelier Aparat Caffe
Reklama

Gdybyś miał(a) powiedzieć coś o sobie swoim sąsiadom, także tym zagranicznym, to co byś powiedział(a)? Ruszyła społeczno-dokumentalna inicjatywa „Ulica”. Mieszkańcy Rzeszowa i okolic są zachęcani do udzielenia odpowiedzi na to pytanie i do włączenia się w fotoakcję „Powiedz nam coś o sobie”.

W ramach fotoakcji dokumentaliści Fundacji Aparat Caffe i Fundacji Rzeszowskiej zbierają i dokumentują przemyślenia mieszkańców. Przy wsparciu członków Rzeszowskiego Stowarzyszenia Fotograficznego organizują sesję fotograficzną portretującą mieszkańców Rzeszowa z ulubionymi rekwizytami.

Sesja w scenerii ul. Grunwaldzkiej odbędzie się w sobotę 12 maja w godz. 15:00-18:00. Udział w sesji jest bezpłatny. Jej efektem będzie zbiorowy portret mieszkańców Rzeszowa. Uwieńczeniem fotoakcji będzie wystawa plenerowa „Sami o sobie” prezentowana na rzeszowskich bulwarach podczas festiwalu Wschód Kultury – Europejski Stadion Kultury 2018, który odbędzie się w dniach 21-24 czerwca. 

– Celem fotoakcji i wystawy jest podjęcie refleksji na temat poczucia tożsamości regionalnej oraz zwrócenie społecznej uwagi na wzajemne relacje polsko-ukraińskie w Rzeszowie – tłumaczy Ilona Dusza Kowalska, kierownik projektów w Atelier Aparat Caffe. 

Organizatorzy fotoakcji zachęcają do udziału w tworzeniu społeczno-dokumentalnej wystawy fotograficznej. Na chętnych czekają do 12 maja w Atelier Aparat Caffe przy ul. Grunwaldzkiej 24 w Rzeszowie. Więcej informacji o projekcie znajdziecie na stronie www.aparatcaffe.pl

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

4 KOMENTARZE

 1. Właśnie dlatego, aby inni mieszkańcy czy ludzie nie mieli takiego zaściankowego myślenia jak Ty „A co właściwie mają Ukraińcy do Rzeszowa, że zapytam? Czemu to ma być akurat o nich?”

  • Hasło „Powiedz nam coś o sobie” raczej nie przywodzi na myśl akurat Ukraińców, więc dlaczego zarzucasz mi zaściankowość? Jesteśmy w Polsce, nie na Ukrainie, jesteśmy Polakami, nie Ukraińcami.
   Rzeszów nie jest ukraińskim miastem i nigdy nie leżał, nie leży o nie będzie leżał na Ukrainie. Dlatego pytanie jak wyżej nijak się nie ma do Ukrainy. Czy to samo w sobie jest zaściankowe?
   Po co więc ten kamuflaż?
   Dlaczego nie zapytano wprost „Powiedz nam co myślisz o Ukraińcach w Rzeszowie” – to chyba byłoby czytelniejsze i uczciwsze?

Comments are closed.