Powstanie łącznik ul. Towarnickiego z al. Piłsudskiego w Rzeszowie

1
Zdjęcie: Tomasz Modras / Rzeszów News
Reklama

200 metrów nowej drogi łączącej ul. Towarnickiego z al. Piłsudskiego w Rzeszowie ma powstać już w przyszłym roku. Ratusz szuka firmy, która zrealizuje inwestycję.

Nowy droga będzie jednokierunkowa – kierowcy będą mogli jechać nią z ul. Towarnickiego w kierunku al. Piłsudskiego. Z prawej strony łącznika powstanie ciąg pieszo-rowerowy o szerokości 3 metrów, z lewej – chodnik i ścieżka rowerowa.

Inwestycja zakłada również przebudowę gazociągu, kanalizacji deszczowej – na nowych włazach będzie znajdował się herb Rzeszowa, oraz powstanie nowe oświetlenie uliczne.
Łącznik będzie miał około 200 metrów długości. 

Firmy, które są zainteresowane budową drogi, na składanie ofert mają czas do 7 kwietnia. Prace mają ruszyć już w maju i zakończyć się w przyszłym roku.

Drogowcy uważają, że łącznik poprawi komunikację z centrum miasta. Po wybudowaniu drogi kierowcy wyjeżdżający z ul. Towarnickiego nie będą musieli wjeżdżać na ul. Ks. Jałowego, aby dostać się na al. Piłsudskiego. 

Zdjęcie: Tomasz Modras / Rzeszów News
Zdjęcie: Tomasz Modras / Rzeszów News

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

1 KOMENTARZ

  1. Reaktywacja strego układu,najpierw drogę robi miasto następnie inwestor były sierż. milicji KM MO Krosno występuje o zmiany w miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego nr 184/11/2009 w rejonie Hotelu Rzeszów.Równocześnie miasto BGM sprzedaje 24 lutego br brakujące działki przy ul. Towarnickiego pod nowa inwestycję chyba dla nowego wierzyciel kredytu hipotecznego co zostało ujawnione w dziale IV KW – RZ1Z/00023017/5

Comments are closed.