Prof. Aleksander Bobko odwołany z funkcji wiceministra nauki i szkolnictwa wyższego

7
Zdjęcie: Tomasz Modras / Rzeszów News
Reklama

Prof. Aleksander Bobko na liście „ofiar” Mateusza Morawieckiego. Premier odwołał go ze stanowiska wiceministra nauki i szkolnictwa wyższego. 

Mateusz Morawiecki w poniedziałek poinformował o zdymisjonowaniu 17 wiceministrów. „Odchudzanie” rządu PiS to efekt ujawnionych niedawno przez media gigantycznych nagród, które jeszcze w tamtym roku ministrom i wiceministrom przyznała ówczesna premier Beata Szydło.

Morawiecki zapowiedział zmniejszenie liczby wiceministrów. I tak właśnie się stało. Wśród „ofiar” znalazł się m.in. prof. Aleksander Bobko, rzeszowski senator PiS, który wiceministrem nauki i szkolnictwa wyższego był od listopada 2015 roku.

– Chcemy jeszcze bardziej usprawnić prace rządu, dlatego chcemy zmniejszyć warstwę polityczną, a zwiększyć warstwę urzędniczą, tak jak jest w największych demokracjach na zachodzie – tłumaczył w poniedziałek dymisje wiceministrów premier Morawiecki. 

Prof. Aleksander Bobko był jednym z nielicznych polityków z Podkarpacia, którzy po zwycięstwie PiS w wyborach parlamentarnych w 2015 roku dostali ważne stanowisko w Warszawie. Prof. Bobko, przed objęciem stanowiska senatora i wiceministra, był rektorem Uniwersytetu Rzeszowskiego.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

7 KOMENTARZE

 1. Politechnika, Uniwersytet Rzeszowski nie mówiąc o WSPIA wymaga gruntownej weryfikacji ludzi wykładowców tak zatrudnionych.A że były rektor narzekał i protestował to może wysłali go na placówkę do ministerstwa do Warszawy.Jest wielce prawdopodobne że wokół tych uczelni rzeszowskich powstały grupy biznesowe i wzajemnej adoracji zajmujące się pozyskiwaniem środków europejskich i grantami czyli biznesem a nie nauczaniem.Wszystko grało do czasu kiedy nagle CBA nakazała parasol ochronny ze strony prokuratury złożyć.Powstała taka fundacja FROA która otrzymywała prawie za darmo znaczny majątek w postaci nieruchomości, który przejmowali następnie znajomi deweloperzy m.in tak było na Zalesiu.Odzyskany teren parkowy chcieli deweloperzy przeznaczyć pod budowę wysokościowców.Gdyby nie protesty mieszkańców to już by było pozamiatane po budowie, tak jak nad Zalewem.

  • Czyli uwazasz ze brak waznych osob z Podkarpacia w rzadzie dobrze nam sluzy?
   Ta pewnie, dajmy sie bujac niech inni decyduja, a my sie cieszmy z ‚matecznika’….

  • Hehe, sugerujesz, ze nie poziom nauczania (kadra i studenci) ale „swój człowiek” ma decydujący wpływ na rankingi? Ja jednak myślę, ze nie. URz i PRz wymagają zdecydowanych ruchów przewietrzających gabinety tzw. naukowców, gdzie nepotyzm osiąga poziomy dokładnie odwrotne niż miejsca w rankingach. A i studenci w swej masie nie są orłami, chociaż – na szczęście – przynajmniej tu są wyjątki. Ciekawe, że gdy obronią w Rzeszowie licencjata czy inżyniera, to znaczna część woli II stopień robić już gdzie indziej. Dlaczego? Dobry socjolog miałby temat na niezłą habilitację……. ale potem koledzy-naukowcy by go wykończyli.

   • Sugeruję raczej, że już nie ma żadnych szans na oderwanie się od dna w rankingach, to mogła być szansa, nawet jeśli mało naukowa. Kadra od samego początku ciężko pracuje na to ostatnie miejsce, bo niby jak wytłumaczyć, że parę lat młodsze, często przymiotnikowe, uniwersytety są parę oczek wyżej, co takiego robią czego nie można w Rzeszowie? Tam huragan jest potrzebny nie wietrzenie, ciepła posadka i darmowe mieszkanie najważniejsze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ