Przetarg na przebudowę dworca podmiejskiego w Rzeszowie unieważniony

6
Zdjęcie: Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie
Reklama

Pierwszy przetarg na przebudowę dworca podmiejskiego w Rzeszowie został unieważniony a drugi bardzo szybko ogłoszony. Ratusz liczy, że na początku sierpnia w końcu poznamy wykonawcę inwestycji.

– Ze względów formalnych musieliśmy unieważnić wcześniejsze postępowanie, ale nowy przetarg został już ogłoszony. Oferty przyjmujemy do 17 lipca. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie planem to początkiem sierpnia będzie można już wyłonić wykonawcę – tłumaczy Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Do pierwszego przetargu zgłosiła się tylko jedna firma – ML System, która zaoferowała niecałe 20 mln zł. – To około 1,5 mln zł mniej niż przewidywaliśmy na inwestycję – mówiła wówczas Rzeszów News Anna Kowalska, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie.

Dworzec Komunikacji Lokalnej, czyli tzw. dworzec podmiejski, znajduje się pod wiaduktem Śląskim niedaleko Galerii Rzeszów w centrum miasta. Z dworca korzystają głównie prywatni przewoźnicy, m.in. Polski Bus, czy PKS.

Od strony Galerii Rzeszów ma powstać nowy dwukondygnacyjny budynek do 200 m kw. a w nim poczekalnia, nowoczesna przechowalnia bagażów, punkt informacyjny, punkt sprzedaży biletów, dyżurka do obsługi ruchu, na poziomie -1 nowe toalety.

Zdjęcie: Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie
Zdjęcie: Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie

Na dworcu zostaną również zamontowane elektroniczne tablice o odjazdach i przyjazdach autobusów, powstanie parking rowerowy, a także parking, gdzie będzie można zaparkować samochód na kilkanaście minut.

Po modernizacji dworca, pasażerowie nie będą musieli wchodzić na płytę placu. Poszerzone zostaną chodniki wokół dworca, a przeszklone i zadaszone wiaty będą tworzyć swoisty wieniec.

Cały teren dworca będzie naszpikowany fotowoltaiką. Panele słoneczne, które będą pozyskiwać prąd, zostaną zamontowane w dachach wiat przystankowych. Zgromadzony prąd będzie wykorzystywany do wieczornego i nocnego oświetlenia dworca.

Nowy dworzec ma być wybudowany do końca 2018 roku. 

ZTM poszukuje także terenu, na który zostanie czasowo przeniesiony dworzec podmiejski w trakcie prowadzonych robót.

Zdjęcie: Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie
Zdjęcie: Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

6 KOMENTARZE

 1. Teraz wpłyną dwie oferty: jedna 21 499 000 zł, druga 21 235 000 i przetarg będzie rozstrzygnięty o 235 tys więcej. Ale to przecież nie ich pieniądze, podatników i z unii…

 2. Unieważnili, bo były obawy że jest coś może ustawione.Panele fotogalwaniczne tej chyba firmy chyba ma naczelnik w ogrodzie teścia.

 3. Ciekaw jestem jaki był powód unieważnienia, firma Ml odkryła swoje karty podała cenę a teraz musi startować jeszcze raz. Pewnie teraz wygra Skanska albo Strabag

  • Śmieszny jesteś, z przetargu tajemnicy nie zrobisz, jego otwarcie jest jawne dla każdego, skoro były błędy i trzeba było unieważnić. Proste.

   • Czas pokaże czy się mylę, błędy to tylko błędy, zawsze można je poprawić wszystko zależy od dobrej woli osoby która je ocenia. Ja tylko jestem ciekaw jak jaki harakter miały te błędy. Czas pokaże czy miałem rację, jeżeli w nowym przetargu wystartuje więcej firm będziesz miał odpowiedź.
    Jurek to że kupujesz chleb od np od wszołka nie znaczy że on nie może wystartować w przetargu na dostawę chleba do Twojej firmy.

Comments are closed.