Przetarg na wykonawcę remontu ul. Kościuszki jeszcze w tym roku?

7
Fot. Urszula Chrobak / Rzeszów News. Na zdjęciu ulica Kościuszki
Reklama

Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa, chce, aby jeszcze w tym roku wybrano firmę, która zajmie się rewitalizacją ul. Kościuszki. Remont ma zostać przeprowadzony zgodnie z projektem, który został przygotowany dla ul. 3 Maja.

– Remont ul. 3 Maja już skończony. Teraz trzeba wyremontować ul. Kościuszki, tym bardziej, że dokumentacja jest gotowa. Nie ma na co czekać, tylko trzeba  szukać wykonawcy i brać się za robotę. Potem będziemy myśleć jeszcze o ul. Grunwaldzkiej  – stwierdził Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa.

By jednak tak się stało, w budżecie miasta trzeba zabezpieczyć odpowiednią kwotę, aby móc ogłosić przetarg. Ma to się stać podczas wrześniowej sesji Rady Miasta. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem rzeszowski magistrat rozpocznie poszukiwania firmy, która zajmie się remontem ul. Kościuszki jeszcze w tym roku.

Niemniej jednak, w czerwcowej rozmowie z Rzeszów News Andrzej Świder, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg, na sprawę patrzył mniej optymistycznie. – Przetarg na wykonawcę robót przy ul. Kościuszki ogłosimy najprawdopodobniej dopiero w przyszłym roku – zapowiadał wówczas szef MZD.

Dokumentacja  na przebudowę ul. Kościuszki była przygotowywana wraz z ul. 3 Maja i ul. Grunwaldzką przez firmę z Katowic AG Doradztwo i Projektowanie Andrzej Gumuła na podstawie koncepcji stworzonej przez pracownię Pikul Architekci z Jasła.

Wizualizacja: AG Doradztwo i Projektowanie
Wizualizacja: AG Doradztwo i Projektowanie

Wstępnie zaplanowano, aby rewitalizację wszystkich trzech deptaków zakończyć do 2019 roku. Prace jednak mogą się przedłużyć, tak, jak na ul. 3 Maja, ponieważ w rejonie dzisiejszej ulicy Grunwaldzkiej, Kopernika, Kościuszki i placu Farnego znajduje się obszar najstarszego rzeszowskiego cmentarza, który służył mieszkańcom przez ponad 440 lat do czasu założenia cmentarza przy ul. Targowej – w 1792 roku.

Co za tym idzie, na ekipę budowlaną znów mogą czekać archeologiczne niespodzianki, które będą mogły znacząco wpłynąć na termin realizacji inwestycji. Przypomnijmy, że rewitalizacja ul. 3 Maja miała zakończyć się przed Świętem Paniagi, ale ostatecznie pracownicy firmy Strabag, która remont wykonywała, na deptaku gościli aż do lipca.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

7 KOMENTARZE

 1. Trzeba jakoś zablokować ten pomysł, zniszczą kolejną ulicę, w dodatku za nasze pieniądze. Trzeba zatrzymać tych szaleńców.

 2. To może byście wyremontowali ulicę Wita Stwosza? Kościuszki jest dobra, co tam nie pasuje i komu???? Czy teraz 3 Maja jest lepsza??????

 3. Ratuszowe głowy opanowała jakaś epidemnia może z tych zatrutych jaj – normalnie nie działają im połączenia neutronowe
  Czy po tej ulicy da się chodzić normalnie no da to po co jakieś remontowe fanaberie – no chyba że kasa ma byc przewalona z jednego konta na drugie no to wtedy to jest jasne
  A co szanowne urzędasy z innymi ulicami na peryferiach miasta co macie bielmo na oczach np.
  Skończenie ul. Wł.Warneńczyka ( inwestycja zaczęta grudzień 2004)-
  Zrobienie w końcu ulicy Zygmunta Starego ( od Królewskiej do Olbrachta)
  A takich ulic w mieście imitacji totalnej jest multum : czy inny problem :
  choćby doprowadzenie wszystkich przypominam wszystkich studzienek w jezdniach do idealnego poziomu z jezdnią niestety to za tępe dla tych urzędników aby to przetrawić
  Dlatego zajmują się durnotami a nie tym co istotne

 4. Następny przekręt za 7 000 000 zł? Myślą o remoncie następnej ulicy, a jeszcze 3 Maja nie skończona, co lepsze ktoś tę fuszerkę już odebrał i zapłacił tym szwagrom, niezły układ.

 5. zmieńcie kolor płyt, niech będą jakieś kolorowe a nie tylko szare bo to sprawia że ulica będzie przygnębiająca, ponad to 3 maja to porażka, wiele płyt jest uszczerbionych, to że bardzo dużo jest nierównych to już inna nie mniej przykra sprawa. Więcej koloru i różnorodności we wielkości płyt to konieczność szczególnie na kościuszki. W miasteczkach 10 tys mają lepsze deptaki

Comments are closed.