Przygotowania do sezonu ogródkowego na rzeszowskim Rynku

1
Zdjęcie: Ewa Szyfner / Rzeszów News
Reklama

33 ogródki letnie pojawią się w tym roku na Rynku w Rzeszowie. W piątek odbędzie się licytacja.

– Za metr kwadratowy ogródka na jeden dzień cena wywoławcza wyniesie 95 groszy – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. To pięć groszy mniej niż w 2016 r.

– Ogródki będą mogli mieć ci restauratorzy, którzy zagwarantują, że 20-metrową odległość ogródka do wejścia lokalu. Podobnie, jak w poprzednich latach, parasole ogródków muszą być w jednym kolorze – ecru. Ponadto, ogródki mają być wyłożone zieloną wykładziną i obsadzone roślinami – słyszymy w ratuszu.

W najbliższy piątek odbędzie się licytacja wśród restauratorów. Wtedy dowiemy się, które lokale będą mogły postawić ogródki letnie. W sumie ma być ich 33, czyli tyle samo, jak rok temu. Powierzchnia ogródka wyniesie 54 m kw.

– Wiele zależy od pogody. Jeśli będzie sprzyjająca, to ogródki mogą być już rozstawiane przed Świętami Wielkanocnymi [w tym roku Wielkanocna Niedziela i Poniedziałek przypadają na 16 i 17 kwietnia]. Ogródki będą czynne do 15 października – mówi Maciej Chłodnicki.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

1 KOMENTARZ

  1. Rynek i tzw. ogródki to miejsce publiczne. W związku z tym mam pytanie? Czy będzie obowiązywał w tym roku zakaz palenia? Nie sposób jest przebywać pod parasolami w takim ogródku wśród papierosowej zadymy i niejednokrotnie z małymi dziećmi. Może ktoś o tym pomyśli w urzędzie miasta za nim wyda zgodę na zagospodarowanie tej przestrzeni.

Comments are closed.