Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News
Reklama

50 tys. zł – tyle ma kosztować wykonanie psiego wybiegu na rzeszowskich bulwarach. Ratusz pieniądze na ten cel chce zapisać w budżecie na najbliższej sesji Rady Miasta.

„Wszystkie miasta wojewódzkie mają po kilka wybiegów, a Rzeszów nawet nie ma pół. Wstyd!” – tak kilka tygodni temu mieszkańcy komentowali brak miejsca, gdzie ich pupile będą mogły się swobodnie wybiegać.

Miasto początkowo tej inicjatywie było niechętne, ale jak się okazało, zmieniło zdanie. – Chcemy na najbliższej sesji Rady Miasta wpisać 50 tys. zł na wykonanie psiego parku. Jeśli się to uda, park być może będzie gotowy jeszcze w tym roku – zapowiada Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego Urzędu Miasta.

Park ma powstać na bulwarach, na terenach zielonych, które znajdują się za sklepem Lidl przy ul. Hetmańskiej. – Teren zostanie ogrodzony i oznaczony odpowiednimi tabliczkami. Znajdą się w nim kosze na psie odchody oraz przeszkody dla psów – wyjaśnia Siwak-Krzywonos.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

17 KOMENTARZE

 1. Takie parki są w wielu europejskich miastach, są potrzebne bo zwierzęta też chcą się wybiegać. Stowarzyszenie rowery.rzeszow.pl wnioskowało kilka lat temu o budowę takiego obiektu przy stadionie miejskim. Psy biegały po drogach dla rowerów tworząc niebezpieczne sytuacje. Teraz będą miały wybieg. Wiele osób uprawa dyscyplinę dog frisbee i ćwiczy ze swoimi psami. Dodatkowo Fajnie byłby aby ktoś stworzył mini zoo ale żeby nie był to urząd miasta tylko ktoś z pasji – najlepiej lisia góra przy sadzie miejskim.

  • „Takie parki są w wielu europejskich miastach, są potrzebne bo zwierzęta też chcą się wybiegać.”
   Pięknie wytłumaczyłeś mi potrzebę istnienia podobnych parków. A czy zechcesz przekonać mnie do istnienia zwierząt w miastach?

 2. Tylko zaraz… Jedynie część nowych mieszkańców Rzeszowa została dostrzeżona. A co z pozostałymi, którzy ciężką ręką sprzedali dobytek swoich przodków, żeby mieć rzeszowski adres i RZ na tablicach samochodu? Im nie należą się wybiegi dla kurek, świnek i krówek, do których mają sentyment?

  • Mowisz tak jak by to w Rzeszowie bylo cos specialnego. Wszedzie, w kazdym miescie ludzie przyjezdzja ze wsi. A co w tym widzisz zlego? Normalna kolej rzeczy. Bylo, jest i bedzie.

  • G…o ich to będzie obchodzić, jakie psy tacy właściciele.
   Zresztą, co się będą damy i paniska wozić na bulwary, oni muszą mieć pod nosem.

Comments are closed.