Radni PiS o ukaraniu kierowcy MPK przez prezydenta: „Cyniczne i niesprawiedliwe”

17
Zdjęcie: Patryk Ogorzałek / Rzeszów News
Reklama

– To budowanie atmosfery strachu i wszechwładzy – tak radni PiS oceniają działania Tadeusza Ferenca, prezydenta Rzeszowa, który ukarał kierowcę MPK za to, że nie zatrzymał się na przystanku autobusowym.    

Podczas wtorkowej sesji Rady Miasta Rzeszowa, Marcin Fijołek, szef klubu PiS, wydał oświadczenie odnośnie kary, jaką Tadeusz Ferenc zastosował wobec kierowcy MPK, który 14 stycznia nie zatrzymał się na przystanku przy ul. Iwonickiej i nie zabrał pasażerów. 

Tadeusz Ferenc nakazał zwolnić kierowcę, naganami ukarano kierownictwo MPK, a funkcję zastępcy dyrektora Zarządu Transportu Miejskiego stracił Łukasz Dziągwa.

Na następny dzień prezydent zmienił decyzję wobec kierowcy. Przywrócono go do pracy, dostał naganę i został zobowiązany do zamieszczenia przeprosin w gazecie. Tadeusz Ferenc polecił również odwołać Henryka Małeckiego z funkcji przewodniczącego Rady Nadzorczej MPK.

– W naszej opinii zostali oni napiętnowani przez prezydenta w mediach. To działanie cyniczne i niesprawiedliwe. Drobny błąd kierowcy w żaden sposób nie dawał powodu nie tylko do zwalniania go z pracy, ale przede wszystkim do publicznego poniżania. Bezduszne zachowanie prezydenta jako pracodawcy i zwierzchnika wywołało sprzeciw i oburzenie także wśród mieszkańców Rzeszowa – mówił we wtorek Marcin Fijołek.

– Budowanie atmosfery strachu i wszechwładzy powoduje, że pracownicy funkcjonują w skrajnym stresie i atmosferze ciągłej niepewności, co nie służy zdrowiu oraz obniża wydajność pracy – dodawał.

Fijołek zapewnił również wszystkich pracowników ratusza, że radni PiS solidaryzują się z nimi i wyrażają szacunek wobec ich pracy. Tadeusz Ferenc nie żałuje swoich decyzji. 

– Czy popieracie to, że kierowca czterokrotnie opuszczał przystanek, a co za tym idzie, ludzie nie są zabierani i stoją na zimnie. Chcecie takiego Rzeszowa? – pytał prezydent Rzeszowa.

– Staramy się o wielkie pieniądze, aby MPK dobrze funkcjonowało. Jeśli chcecie tak rządzić, to proszę bardzo. Prezydent miasta, dyrektorzy i rada nadzorcza są po to, aby dyscyplinować pracowników, bo oni mają służyć mieszkańcom – dodawał Ferenc.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

17 KOMENTARZE

 1. Ale nie tak, Mr.Fijołek, a może by tak pan i pana klub pomógł panu którego,szef Solidarności w MPWik-u bije i poniża ludzi.A to …trudne ….

 2. WITAM,TO ŻE KIEROWCY MUSZĄ SIĘ ZATRZYMYWAĆ PUSTYM AUTOBUSEM NA PUSTYCH PRZYSTANKACH GDZIEŚ NA JAKIEJŚ BOCZNEJ ULICY BO TAKA JEST NAGONKA NA NIEZATRZYMANIA (POMIMO OGROMNYCH OPÓŹNIEŃ KTÓRE WYNIKAJĄ Z NIEWYKONALNYCH ROZKŁADÓW JAZDY NP.LINIA 11,3 ITD) TO TUTAJ NIKOMU NIE SZKODA MARZNĄCYCH PASAŻERÓW,ZMARNOWANEGO PALIWA I EKOLOGI.PANIE PREZYDENCIE ZASTANÓW SIĘ PAN !!!!!

 3. Też nie jestem za PiS… Zawsze głosowałem na Tadeusza, ale teraz już tego nie zrobię i mimo iż wielu ludzi nie jest za PiS to właśnie przez takie idiotyczne działania i upór maniakalny tamci wygrają. Nawet nie muszą się starać…a jeśli chodzi o MPK? Tam zawsze problemem były rozkłady jazdy od tego całe to zło się zaczyna.

 4. Wyborco – jesteś miernym pachołem tego starca i jak nie wiesz jak było to się nie wypowiadaj. Patologia toczy tą firmę od dawna, ale do niej zalicza się nie zwykły robol, ale ten wykształciuch, który tą robotę organizuje, a że organizacja leży to i robota jest źle wykonana. Najpierw należy stworzyć warunki do rzetelnej pracy, a później dopiero wymagać, a nie lizać rowy…
  Z jednej strony chcą kupić 10 słownie DZIESIĘĆ autobusów elektrycznych ( kolejna zabawka dziada) aby jak mówi poprawić jakość powietrza w RZESZOWIE, a z drugiej NAKAZUJE zatrzymywać te LOKOMOTYWY na każdym nawet wsiowym pustym przystanku…Gdzie sens durniu, a gdzie logika?
  Ps: Gdybyś był pasażerem – nigdy byś takiego gniota nie stworzył… Mój głos przeciw ferencowi.

  • Każdy kierowca wie ,że im mniej zatrzymań to płynniejsza jazda i mniejsze spalanie. Chcemy kupowć ekologiczne autobusy ale eksploatujemy nieekologicznie i nieekonomicznie. Zatrzymywanie na każdym przystanku wymusza na MPK ZTM obsadzone przez Ferenca. Pokażcie mi człowieka z ZTM znającego się na transporcie i wykształconego w tym kierunku (są technika i studia z kierunkiem – transport)

 5. Jako rodowity mieszkaniec Rzeszowa, pasażer MPK oraz wyborca i podatnik z niedowieżaniem przyjmuję stanowisko radnych rzeszowskiego PiSu. To pismo pokazało w pełnej krasie stosunek tych radnych, bo nadal naiwnie wierzę, że nie całej partii do zwyczajnych ludzi. Pokazali właśnie gdzie nas mają i zamiast bronić i reprezentować mieszkańców miasta czyli swoich wyborców oni wolą promować i utrwalać patologię, która trawi rzeszowski MPK od wielu lat. Puknijcie się czasem w te puste głowy bo odnoszę wrażenie, że nie ma granicy kompromitacji i głupoty, której nie jesteście w stanie przekroczyć. To, że działacie na własną szkodę to wasz problem ale szkodzenie nam wszystkim jest niewybaczalne. Ile razy w ciągu ostatnich 20 lat PiS napiętnował patologię w zachowaniu kierowców MPK? ZERO. Ile razy stanął po stronie poszkodowanych pasażerów? ZERO. Więc pozostaje pytanie po jaką cho… wy tam jesteście tracąc czas i nasze pieniądze na bezproduktywne paplanie skoro jedyne co potraficie zrobić to stawać w obronie kierowcy, który zwyczajnie olał swoją robotę i myślał, że bezie jak zawszez cyli nikt mu nic nie powie. Jak widać radni PiSu mają w głębokim poważaniu tych pasażerów, którzy tam stali marznąc i czekając na autobus, który nie przyjechał. Nie obchodzi ich czy ktoś z tego powodu miał problemy w pracy, czy ktoś się spóźnił przez to na pociąg, czy jakie kolwiek konsekwencje to mogło spowodować lub spowodowało. Piswoców najbardziej obchodzi, że jedyna osoba, która potrafi skutecznie działać w tym mieście zrobiła to co należało zrobić już dawno czyli wyciągnęła konsekwencje. Za parę miesięcy policzymy się przy urnach i zobaczymy, kto wtedy będzie ubolewał.

 6. Proszę, o wzajemne szanowanie siebie 😉 Wiele zawodów działa społecznie, działa dla innych ludzi, oczywiście pobiera za to pensje uzasadnioną za swoją pracę. Proszę wspierajmy każdego by każda praca była wykonywana jak najlepiej w interesie całego społeczeństwa, podziękujmy za dobrze wykonana pracę, oczywiście powinniśmy dążyć do tego by każda praca była wykonywana przynajmniej dobrze, właściwie, tylko wybierajmy odpowiednie metody, motywowania, szkolenia pracownika, by pracowało, żyło nam się miedzy sobą dobrze 😉

  • Proszę sobie sprawdzić definicję pracy społecznej zanim zaczniesz o niej pisać. Praca za którą się otrzymuje pieniądze nie ma nic wspólnego z pracą społeczną. Każdy kto nie wypełnia swoich obowiązków wie, że może ponieść z tego tytułu konsekwencje, a ten kierowca myślał, że będzie jak zawsze czyli bez konsekwencji i się przejechał. Bardzo dobrze że go zwolniono, a źle, że Ferenc zmienił zdanie.

 7. ZTM odkąd objął tematykę rowerową w swoim statucie od 4 lat bardziej zaszkodził rowerzystom niż rozwiązał jakiekolwiek problemy transportowe. Brak standardów rowerowych, MZD buduje drogi rowerowe jak chce i gdzie chce niekoniecznie zgodnie z przepisami i niekoniecznie potrzebne, brak oficera rowerowego, wypożyczalnia rowerów nie działa, brak wizji na przyszłość, autobusy jeżdżą puste, brak transportu zrównoważonego. Radni mający własne biznesy taksówkowe obawiają się działającego roweru publicznego jako zagrożenia dla własnego interesu. Będą organizowane protesty.

  • Skończcie już tym pitoleniem o rowerach. W kółko tylko słychać roszczenia bandy jakichś cymbałów z jednego żałosnego stowarzyszenia. Bardzo byście chcieli dostać urzędniczy stołek i wepchnąć tam swojego człowieka ale na szczęście nic z tego. Powinno się karać wysokimi mandatami rowerzystów nagminnie łamiących prawo, a jeśli chcą się poruszać po drogach to niech wykupią ubezpieczenie, oznaczą rowery rejestracjami i płaca podatek drogowy jak pozostali użytkownicy dróg. Tymczasem miasto wywaliło ponad miliard w ciągu ostaniach dwóch dekad w ścieżki rowerowe, które zwyczajnie stoją puste.

   • @ czasem pieszy… (zawsze żałosny cymbał)

    sam najpierw zacznij stosować się do przepisów (blokowanie chodników, rozjeżdżanie zieleńców, przekraczanie prędkości…) zanim zaczniesz domagać się tego od innych.
    Miasto jest dla ludzi, nie dla samochodów (myślący? komuchu)

 8. Niektorzy kierowcy MPK zachowuja sie skandalicznie, dlatego czasami nalezy im sie jakas nagana. Moze samo zwolnienie z pracy to za duzo, ale jesli od czasu do czasu ktos przywola ich do porzadku i uswiadomi czym sa elementarne zasady kultury osobistej to krzywda im sie nie stanie!

 9. Jeśli nie zatrzymywał się na przystanku bo nikt go o nim nie poinformował to gdzie tu jego wina? A najwidoczniej o nim nie widział skoro konsekwentnie powielał ten błąd… Nie było tak że raz się zatrzymał a innym razem miał taki kaprys i pojebało ten przystanek w pizdu
  A pan prezydent jest zadufanym w sobie urzędnikiem który powinien już od kilku lat leżeć sobie na emeryturze i zbijać bąki

 10. Mieszkańcy miast też będą teraz bezwzględni w stosunku do tych, którym powierzyli zarządzenie ich podatkami.I za każde uchybienie i nieprawidłowości i decyzje które będą godzić w ich dobro składane będą stosowne wnioski do prokuratury.

  • I to jest właśnie to : brać się za urzędników Suweren musi ich rozliczać/ kontrolowac / nie dopuszczać do realizacji ich pomysłów za kase Suwerena. – a jak tylko coś nie tak kopa w dupe i poszli ze stołka w niebyt histori.
   A potem rozliczenie i spacerek w skarpetkach po nieskończonej 3- go Maja jak jeden obiecał – w 1989

Comments are closed.