Ratusz na wojnie z komarami i kleszczami. Trwa dezynsekcja terenów zielonych

8
Zdjęcie: Pixabay
Reklama

W środę wieczorem w Rzeszowie rozpoczął się zabieg zwalczania komarów i kleszczy na terenie miasta. 

Jak poinformował Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa, akcja potrwa w dniach 6-7 czerwca od godziny 21:00. Odkomarzanie i odkleszczanie obejmuje teren o powierzchni ponad 117 ha. – To parki miejskie, wybrane place zabaw, obszary nad Zalewem – twierdzi Chłodnicki. 

Dezynsekcją zajmuje się profesjonalna firma, która przy odkomarzaniu i odkleszczaniu używa specjalnych urządzeń przeznaczonych do zamgławiania. Kleszcze i komary zwalczane są preparatami chemicznymi. 

Zabiegi dezynsekcji wykonywane są za pomocą sprzętu zamontowanego na samochodzie (Mitsubishi L 200), który jest wyposażony w migające pomarańczowe światło. Firmie towarzyszy Straż Miejska. Dzisiaj (7 czerwca) dezynsekcja odbędzie się na zieleńcu i placu zabaw przy ul. Starzyńskiego.

Jak twierdzi ratusz, trwająca akcja odkomarzania i odkleszczania terenów zielonych na terenie miasta będzie jedną z dwóch, którą ratusz zaplanował w tym roku. Aby dezynsekcja była skuteczna trzeba ją powtórzyć co najmniej po upływie trzech tygodni od pierwszych oprysków.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

8 KOMENTARZE

  1. Kiedyś czytałem , że ratusz idzie na wojnę z PGE , dzisiaj , że z komarami. Czyżby nasz przywódca dr h.c. Ferenc mianował się jakimś generałem ?

  2. Nie trzeba oprysków.

    Czy wiesz że matka Tuska po 2 wojnie światowej nie znała ani jednego słowa po polsku! Ten dziadek z Wemahtu to nie przypadek. Tuskowie to niemcy którzy służą niemieckim interesom.

  3. Gdzie zwolennicy teorii spiskowych typu, że to nie zwalcza komarów a jedynie zmienia ich DNA, tak że po ukąszeniu człowieka przez takiego komara zmienia nasz mózg, żeby niemieckie sieci handlowe mogły nami sterować??

Comments are closed.