„Rowerowy czerwiec z policją”. Dzisiaj na terenie miasteczka rowerowego

4
Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie
Reklama

Poprawa bezpieczeństwa rowerzystów – to główny cel akcji „Rowerowy czerwiec z policją”, której trzecia edycja zainauguruje dzisiaj (3 czerwca) na terenie miasteczka rowerowego w Rzeszowie.  

Akcję w każdą niedzielę czerwca będą prowadzić policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. Odbywać się ona będzie na terenie miasteczka rowerowego przy ulicy ks. Józefa Sondeja, które znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Policjanci będą służyć pomocą przede wszystkim rowerzystom, oferując m.in. pomoc w nauce bezpiecznego korzystania z jednośladów. Funkcjonariuszy wspierać będą również pracownicy Polskiego Związku Motorowego w Rzeszowie oraz Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Rzeszowie.

Wszyscy chętni dzisiaj i w każdą kolejną czerwcową niedzielę w godz. 15:00-19:00 pod okiem policjantów będą mogli sprawdzić w praktyce znajomość przepisów i umiejętności poruszania się rowerem w symulowanych warunkach, jakie stwarza miasteczko ruchu drogowego.

Wszyscy chętni będą mogli skorzystać z porady policjantów, którzy wyjaśnią zasady ruchu drogowego, zinterpretują wątpliwości dotyczące znaków, obowiązujących przepisów lub sytuacji drogowych. Policjanci podpowiedzą, jak prawidłowo powinien być wyposażony rower. Będą również zachęcali do używania elementów podnoszących bezpieczeństwo, czyli kaski i kamizelki odblaskowe.

W punkcie konsultacyjnym podczas zabawy z policjantami, rozwiązując zadania, dzieci poznają podstawowe zasady ruchu i podstawowe przepisy drogowe, a najmłodsi będą mogli wykazać się uzdolnieniami plastycznymi.

Akcji „Rowery czerwiec z policją” patronuje Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

4 KOMENTARZE

 1. To zwykły pic na wodę.

  I co z tego że policja uczy przepisów gdy na krzyżówce i ja i ciężarówka skręcająca mają równocześnie zielone. Ja światło zielone a samochód zieloną strzałkę.

  Koło tesco w Rzeszowie na zmianę świateł trzeba dłuuuuuugo czekać. Nie mogę jechać na czerwonym to stoję… zmienia się na zielone to dalej stoję bo i tak auta jadą. No i co mi pani policjant mądrego powie jeśli nie mogę opuścić krzyżówki ani na czerwonym ani na zielonym? A jak już jedzie furman na tablicach RST RBR to jest jak rosyjska ruletka.

 2. To za mało, trzeba przepisy zmienić i obowiązkowa kartę rowerową dla 10-latków lub kartę pieszego dla tych co nie lubią rowerów. Teraz jest ogromna luka 95% rowerzystów nie zna przepsów.

  • Skąd masz te statystyki?
   „Obowiązkowa karta pieszego”? Czyli co? Bez karty nie ma prawa poruszać się po chodniku czy przejściu dla pieszych?
   Rozwiń proszę swój wywód, bo brzmi to absurdalnie.

  • Ja myślę że 95% rowerzystów posiada prawo jazdy, a więc raczej zna przepisy. To jest właśnie błędne myślenie niektórych, kategoryzowanie rowerzysty jako odrębnego bytu.

Comments are closed.