Rowerzysta potrącił pieszą i odjechał. Policjanci poszukują świadków

12
Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie
Reklama

Rzeszowscy policjanci proszą o pomoc w ustaleniu sprawcy potrącenia pieszej, do którego doszło 9 kwietnia br. przy ulicy Kochanowskiego.

Wypadek wydarzył się ok. godz. 10:00. Jak informuje Komenda Miejska Policji w Rzeszowie, nieustalony rowerzysta potrącił kobietę, która szła chodnikiem w kierunku ul. Piotra Skargi. Rowerzysta nie zatrzymał się i odjechał z miejsca zdarzenia. 

Osoby, które były świadkami wypadku lub mają informacje na temat kwietniowego zdarzenia, proszone są o kontakt z referatem ds. wykroczeń i przestępstw w ruchu drogowym KMP w Rzeszowie, ul. Jagiellońska 11, pokój nr 6, tel. 17 858 34 51, 17 858 34 50, albo z dyżurnym KMP: 17 858 33 10 lub 997. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

12 KOMENTARZE

 1. Miasto miało zabrać się w tym roku za dobudowanie przepraw rowerowych przy moście Lwowskim na Piłsudskiego, „tęczowym” na Naruszewicza i Karpackim na zaporze – ale na razie cisza…

 2. Nie mam nic do rowerzystów, bo sama jeżdżę, oraz z dziećmi, i staramy się jeździć zgodnie z przepisami, i tego moje młode uczę. Ale krew mnie zalewa, jak nie ma ścieżki rowerowej, a taki stary koń zapyla po chodniku zamiast po jezdni. Po chodniku można jeździć tylko w KILKU uzasadnionych przypadkach, jak np mając pod opieką dziecko itd. Jak się boisz jeździć po asfalcie, siedź se w domu, proste.
  Albo te pedalujace, kolorowe typy na swoich kolarkach. Jest sciezka, to jadą se w kilku po jezdni, hamujac ruch. Po cholerę ścieżki rowerowe.

 3. Mogła spisać numery haha
  Powodzenia w szukaniu a szansę na odnalezienie sprawcy szacuje na jakieś 10% chyba że się sam zgłosi xD

 4. no przecież tylko kierowcy samochodów mają być odpowiedzialni i przestrzegać przepisy – rowerzyści i piesi mogą robić co chcą inni mają na nich uważać

  • Większość rzeszowskich ścieżek rowerowych przebiega po ulicach/chodnikach gdzie przechodniów jest niewielu. Takie miasto, gdzie poza centrum nikt nie chodzi.
   Za to centrum i rowery to koszmar.
   Na ulicy Jałowego wyznaczono na jezdni dwa pasy dla rowerów. Nie uświadczysz ich tam, za to na chodnikach jest ich naprawdę wiele.
   Wiadukt Tarnobrzeski, tam chyba ścieżki rowerowej nie ma, chodnik wąski, ale co to jest dla roweru.
   Jeszcze krzyczy (rowerzysta) żeby mu miejsce zrobić. Itd, itd, itd ……

   • No to co mają po ulicy jechać? Tam gdzie nie ma pobocza, ale byś wtedy narzekał że ruch blokują i nie da się ich wyprzedzić… Najlepiej zakazać tam rowerów i niech samochodami jeżdżą, ale wtedy znowu źle bo przecież kilka km można na rowerze przejechać zamiast siadać w samochód i korki powiększać. I takie błędne koło…

   • wiadukt tarnobrzeski:
    jest bus-pas, po którym nie można poruszać się rowerem, więc rowerzyści musieliby jeździć lewym pasem
    najwyraźniej SAMOBÓJCÓW BRAK

    Jałowego:
    Drogi dla rowerów nie spełniają norm i są często blokowane przez nieprawidłowo zaparkowane auta.

    coś jeszcze chcesz wiedzieć?

 5. Wariatów szalejących na rowerach po rzeszowskich chodnikach nie brakuje.
  Brakuje za to policji oraz straży miejskiej, by skutecznie karać takie wyczyny.

  • CAŁA PRAWDA , TEZ JESTEM ROWERZYSTA , ALE NAPRAWDE JAK SIE NIEKTORZY ZACHOWOJA JAKO PIESI A TYM BARDZIEJ ROWERZYSCI TO MASAKRA. POLICJA I STRAZ MIEJSKA KONTROLOWAC I KARAĆ.

Comments are closed.