Rzeszów tonie w śniegu. „Miasto zasypane i ani jednej odśnieżarki w centrum!” [VIDEO]

23
Zdjęcie: Czytelnik Rzeszów News
Reklama

Kierowcy skarżą się, że zima znów w niedzielę zaskoczyła rzeszowskich drogowców. Pada intensywny śnieg. – Pracujemy na okrągło – odpowiadają służby odpowiedzialne za odśnieżanie ulic.

„Miasto zasypane i ani jednej odśnieżarki w centrum!” – napisała do nas w niedzielę pani Magdalena, Czytelniczka Rzeszów News. „Powstańców Warszawy, niby dwa pasy a czasem nie wiadomo, na którym się jest. Cyrk, zima znów zaskoczyła drogowców” – dodaje pan Kamil. 

Inny nas Czytelnik przesłał nam filmik, jak w niedzielę ok. godz. 15:30 wyglądała droga na ul. Rocha w kierunku Chmielnika. 

W niedzielę właściwie od rana przez cały dzień pada śnieg, któremu towarzyszą zamiecie. Policja twierdzi, że na drogach jest bardzo ślisko. – Odnotowaliśmy w mieście kilka kolizji. Kierowcy muszą zachować szczególną ostrożność – usłyszeliśmy wieczorem od funkcjonariuszy z drogówki. 

Około godz. 18:20 mieszkanka Rzeszowa, która kierowała toyotą, jadąc od ul. Witolda na skrzyżowaniu nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu 25-letniemu kierowcy fiata, który jechał ul. Paderewskiego. 

– Doszło do zderzenia obu pojazdów. Nikomu nic się nie stało. Kierujący byli trzeźwi. Nie ma utrudnień w ruchu – mówi Dominika Kopeć z podkarpackiej policji. 

W Rzeszowie za odśnieżanie ulic odpowiedzialne jest Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej.  

– Od godz. 11:40 pracujemy cały czas. Na ulicach jeżdżą 23 pługoposypywarki i 10 ciągników. Na chodnikach pracuje 17 jednostek do odśnieżania. Przed południem posypaliśmy ulice, na chwilę zrobiły się czarne. Posypaliśmy drugi raz i sytuacja się powtórzyła. Od 13:50 ulice są pługowane i posypywane – słyszymy w MPGK. 

Z kolei od 16:30 bez przerwy pługowane są chodniki i alejki parkowe. Drogowcy nie mają łatwego zadania, bo intensywny śnieg cały czas pada.

– Tyle co doprowadzimy drogi do przejezdności, to za chwilę znów są białe. Ponadto chlorek i sól, którymi posypujemy ulice, aby były skuteczne potrzebują też ruchu kołowego, a w niedzielę ruch jest mały. Temperatura -7 stopni C. powoduje, że sól i chlorek nie działają sukcesywnie. Będziemy pracować przez całą noc do rana. Robimy, co możemy – dowiadujemy się w MPGK.

Na poniższym filmiku widać z kolei, jak po południu wyglądała sytuacja na al. Armii Krajowej. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

23 KOMENTARZE

 1. Mieszkam na wsi i takie warunki sa przez cala zime a nawet gorzej gdzies w gorzystych terenach, i jakos nikt nie placze. Ludzie podszkolcie sie w jezdzeniu i bedzie po sprawie. Pewnie do rodziny nie jezdzicie w zimie bo strach.

 2. a w Boguchwale co?!!!zero odśnieżania,boczne drogi nie przejezdne ale za to na ul,Grabowej zamiast powiesić lampe bo ciemno jak pod gminą to powiesili ale BOCIANIE GNIAZDO.Gmina elektryzuje ale nic nie róbstwem

  • No gniazdo bardzo wazne przeciez boćki przyleciały a jak są bociany i ciemno no to super nie ? a że nie odśnieżają to trzeba w domu siedzieć- wzrośnie przyrost naturalny
   No widocznie w Gminie ruszyło planowanie zgodnie z wytycznymi : Co ?

 3. Cyt: „Około godz. 18:20 mieszkanka Rzeszowa, która kierowała toyotą, jadąc od ul. Witolda na skrzyżowaniu nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu 25-letniemu kierowcy fiata, który jechał ul. Paderewskiego.”

  Pytanie: czy jakby nie padał śnieg, to czy mieszkanka Rzeszowa udzieliłaby pierwszeństwa przejazdu 25-latkowi jadącemu ul. Paderewskiego?

  • Trudno wyczuć ,widocznie ten intensywny opad śniegu ,te wirujące płatki spowodowały tkzw.zaslepienie umysłu i ograniczyły prace gałek otrznych pomimo wytrzeszczu i ta Pani niestety nie byla widocznie w stanie dojrzec tamtego pojazdu i „dup” – czyli wina opadu z niebam ; O !

 4. Może umowa na odśnieżanie była do lutego? W marcu zapowiadali 16 stopni to nie było potrzeby trzymać ludzi w gotowości.

  A jako ciekawostkę powiem że mieszkam 2 ulice od prezydenta. Zawsze co 3 godziny nawet w nocy pług jechał i budził ludzi. A dziś ani razu! Tak nawiało że rowy się zrobiły na równo z drogą i chodnikiem. Jutro będzie armagedon.

  • No to po co ten pług jeździł jak nie padało :
   A odśnieżał wirtualny śnieg no i ten Pan szofer widocznie uczył sie ulicy na pamięć
   a że nie jeździł teraz – no proste : była niedziela
   nie pracująca chyba jasne każdy ma mieć widocznie swoją łopate i worek z solą przy sobie jak wychodzi z domu w taki dzień.

 5. *SORRY ZA OFFTOP*

  Żałosne jest to wywyższanie PRz przez rzeszów news. Studenci URz osiągnęli wielki sukces zdobywając 2 miejsce w międzynarodowym konkursie robotycznym, informacja została przekazana do redakcji, a informacji o tym zero. Założę się że gdybym jeszcze dodał że w tym samym konkursie politechnika zajęła 3 miejsce to na pewno byłaby o tym informacja na stronie.

  • Będzie szedł KOD w obronie sędziów złodziei albo lesby i inne manify chcące mordować nienarodzone dzieci to będzie i fotorelacja. Czemu się dziwisz, lewacki portal.

   • z marszu KOD to pewnie ze 4 relacje będą 😉 no i już 3 artykuł o tej aplikacji z politechniki, ale o urz dalej nie łaska 🙂

  • No właśnie cuś jest z tym klimatem nie tak bo w piątek 16-tego przyleciały z Włoch moje kosy cała wataha ze 25 sztuk i od razu do karmnika jak dzikie psy takie głodne a tu zima nie ustąpiła –
   we wtorek 13-tego dwie pary szpaków też doleciały.
   Coś się tym ptakom pokręciło albo Ktoś faktycznie kręci z tą pogodą ” lody „

 6. Na drodze w zimie leży śnieg. Jak to w ogóle jest możliwe? Nie do wiary.
  Ludziom się poprzewracało w głowach i nie tylko…

 7. No jaka masakra 5 cm śniegu i już płacz:( Poczekajcie do rana będzie 50 cm to dopiero będzie fajnie;)
  Śnieg pada intensywnie to i ciężko go usunąć 🙁

 8. Śnieg zaskakuje głównie kierowców, którzy są zdumieni, że podczas intensywnych opadów może się on odkładać na asfalcie i być śliskim. W ziemie! No nie do pomyślenia.
  Ludzie sprawiają wrażenie jakby jazda autem po suchutkim asfalcie była bezwzględnie najistotniejszym elementem życia. Ważniejszym nawet niż oddychanie.
  Rozwój cywilizacji opiera się na wyciąganiu wniosków i przystosowaniu. Jednak nadopiekuńczość ze strony państwa i eurosajuza powodują, że większości nie chce się adaptować. Lepiej drzeć twarz. Dzięki anonimowemu internetowi jest to łatwe jak nigdy.

 9. Nie po to sklepy zamknęli żeby się pałętać po mieście, ci co jeżdżą mają szansę się nauczyć jeździć po śniegu-hej!

Comments are closed.