Rzeszów pogrążony w ciemnościach. W mieście znów awaria prądu

9
Zdjęcie: Pan Konrad / Czytelnik Rzeszów News
Reklama

Na kilku rzeszowskich osiedlach wieczorem w Boże Ciało nie było prądu. Mieszkańcy twierdzą, że odcięto im również wodę. 

W czwartek po godz. 22:30 pan Konrad, Czytelnik Rzeszów News, poinformował nas, że prądu nie ma w bloku nr 33 przy ul. Dąbrowskiego. Otrzymaliśmy od niego też zdjęcie z szóstego piętra. „Przede mną jest jakieś 10 bloków. I żaden nie ma prądu. Nie ma również wody – ani ciepłej, ani zimnej” – napisał pan Konrad.

Pogotowie energetyczne potwierdza awarię. Prądu nie ma na ulicach: Hetmańska, Lenartowicza, Leśna, Żeglarska, Piastów, Dąbrowskiego i okolicach. Z informacji służb energetycznych wynika, że awaria ma trwać do godz. 23:30. Po 23:00 Łukasz Boczar z PGE Dystrybucja Rzeszów poinformował nas, że awaria prądu wystąpiła od 21:55.

– W okolicach ulicy Langiewicza, gdzie trwają prace związane z przeizolowaniem linii z 6 kV na 15 kV i poprawą warunków zasilania odbiorców, doszło do awarii na złączach, co spowodowało odcięcie od energii elektrycznej. Awaria już została usunięta – zapewnił nas Łukasz Boczar.

Mieszkańcy osiedli, gdzie nie było prądu i wody, potwierdzili nam, że wszystko wróciło do normy. 

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

9 KOMENTARZE

 1. Na ul.Dąbrówki (boczna Dąbrowskiego) była woda ale prądu nie było od około 21:30 do 23:00. To już chyba z 10 awaria prądu w ostatnim miesiącu. Większość poprzednich była do południa. Czy oni nie umieją raz a dobrze naprawić awarii?! Od takich nagłych utrat prądu mogą się poprzepalać np. płyty główne w komputerach. Kto potem za to zapłaci? Nie po to płacimy za prąd żeby co chwile nam go odłączano. Weźcie się wreszcie za to i zróbcie to raz a dobrze bo żałosne są te wasze naprawy.

 2. Dziwne rzeczy się ostatnio dzieją w Rzeszowie. Na kilku osiedlach, zwłaszcza na Zalesiu, Mieszka I i Słocinie w domach jednorodzinnych słychać głośne dudnienia, jakby wibracje od podłoża. Przypomina to pracę jakiegoś ogromnego agregatu czy maszyny. Zjawisko to jest słyszalne zarówno w dzień jak i w nocy, w dni powszednie jak i w święta, z różnym natężeniem. Często nie można spać, tak jest to uciążliwe. I jest tak od prawie 4 lat. Nie wiadomo skąd pochodzą te hałasy – może z WSK ? Warto by zainteresować tym tematem odpowiednie służby.

  • Ilona są już leki na schizofrenie mocne działaniu na psychikę ale bez żadnych skutków ubocznych dla zdrowia. Miesiąc przyjmowania i dudnienia ustąpią.

 3. To celowe działanie, celowo wyłączają prąd!

  Za 9 miesięcy będzie baby boom i prezydent ogłosi że miastu przybyło kolejny tysiąc mieszkańców 🙂
  No bo co innego można robić gdy ciemno? Pozdrawiam moją myszkę która musiała dzisiaj iść do pracy po figlach w ciemności.

  ps. myszo dziś też będę czekał na powrót tylko przewiązany kokardą sama wiesz gdzie

 4. No to teraz potrzebna inicjatywa kandydatów na główny fotel w ratuszu ;
  Budujemy Elektrownie Atomową co ?
  – no bo jak teraz ” dupnęło ” i mamy ciemności egipskie to co to bedzie jak te wszystkie nowe bloki podepną do tych starych lini
  i jak se Naczelnik Kowalska powsadza te wtyczki do kontaktu z tych nowych elektrycznych autobusów to dopiero bedzie : czarno i głucho trza se bedzie te lampki rowerowe do czoła zamontować aby trafić do domu i se nogi nie skręcić no bo nie wszędzie jest tak równo jak na granitach na 3-go Maja ; O !

 5. Brakło prądu bo musieli tych od jednych serc i duchów zasilać. Robią katoldżihadyści koncert na pół miasta – to musiało gdzieś walnąć…

Comments are closed.