Rzeszowscy nacjonaliści znów zaatakowali prezydenta Tadeusza Ferenca

34
Zdjęcie: Facebook.com / Narodowy Rzeszów
Reklama

Nacjonaliści nie odpuszczają Tadeuszowi Ferencowi za to, że zadeklarował chęć przyjmowania uchodźców do Rzeszowa. Tym razem na terenie miasta rozwiesili transparenty atakujące prezydenta.

„Niewidzialna Ręka Rynku Zawiesiła w mieście transparenty, które są odpowiedzią społeczeństwa na ostatnie poczynania i wypowiedzi prezydenta Rzeszowa” – „pochwalili” się na swoim Facebooku nacjonaliści z Narodowego Rzeszowa.

Skrajnie prawicowcy rozwiesili w Rzeszowie dwa transparenty z napisami: „Rzeszowianie nie są tumanami, sam zamieszkaj z imigrantami”, „Panie prezydencie, nie rób z nas jaj, „uchodźców” nie chce Rzeszów i cały kraj”.

Pierwszy transparent nawiązuje do wywiadu, jakiego Tadeusz Ferenc udzielił 9 lipca dla Rzeszów News, w którym tłumaczył, dlaczego jest zwolennikiem przyjmowania uchodźców.

– Dlaczego Ameryka jest najbogatsza? Bo są u nich Portorykańczycy, Chińczycy, Polacy, Szwedzi, Anglicy, Francuzi… Bo są wszyscy. Ci ludzie skądś przyjechali. Jak ktoś tego nie rozumie, to nie myślę go przekonywać, bo jest tuman – mówił wtedy prezydent Ferenc.

Zdjęcie: Facebook.com / Narodowy Rzeszów
Zdjęcie: Facebook.com / Narodowy Rzeszów

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Transparenty, które teraz wywiesili nacjonaliści, to już drugi atak tego środowiska w Tadeusza Ferenca. 5 lipca działacze Młodzieży Wszechpolskiej wystawili wszystkim 11 prezydentom polskich miast, którzy podpisali deklarację migracyjną, „akt zgonu politycznego”.

„Prezydent Rzeszowa przez swoją arogancję i działanie wbrew woli mieszkańców skazuje się na polityczną śmierć” – stwierdzili Wszechpolacy, którzy 8 lipca w Rzeszowie zorganizowali antyuchodźczą manifestację

Temat przyjmowania uchodźców nadal wywołuje emocje. Swój kapitał polityczny próbują na nim zbijać partie polityczne.

Niedawno przed ratuszem Tadeusz Ferenc wdał się w wymianę zdań z działaczami partii Wolność i Kongresu Nowej Prawicy, którzy prezydenta próbowali nakłonić do wycofania się z podpisanej deklaracji. Kilka dni wcześniej złożyli oni wniosek o przeprowadzenie referendum w tej sprawie.

Deklaracja podpisana przez Tadeusza Ferenca nie spodobała się również rzeszowskim radnym PiS. Oni także chcieli, by Ferenc wycofał się z deklaracji. „Nie” dla uchodźców w Rzeszowie mówią także podkarpaccy posłowie Ruchu Kukiz’15.

Tadeusz Ferenc oświadczył, że zdania w sprawie przyjmowania uchodźców nie zmieni.

Zdjęcie: Facebook.com / Narodowy Rzeszów
Zdjęcie: Facebook.com / Narodowy Rzeszów

 

 

 

 

 

 

 

 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

34 KOMENTARZE

 1. Naczelnika już emerytowani członkowie PZPR już nie obronią, bo daleko już nie zajdą bo albo pampers już przepełniony albo ledwo co chodzą.Można powiedzieć, że idzie młodzięż i nie tylko młodzież wszechpolska ale młodzi z uczelni i szkół.

 2. Jak dla mnie Prezydent Ferenc powinien dać dobry przykład i przyjąć jedną rodzinę. Zarabia 12 tys miesięcznie, ma duży dom który świeci pustkami. Zrobiłby coś dobrego. Budowanie nowych dróg czy mostów jest już nudne. Prezydent podpisując się pod tym dokumentem dostał szansę pokazać się z innej strony i przejść do historii.

 3. Kupa kretynów która nawet nie przeczytała wypowiedzi Ferenca, nie mówiąc już o jej zrozumieniu burzy się i broni bandy idiotów!
  Nie piszcie w imieniu mieszkańców Rzeszowa bo nie macie pojęcia jakie mają zdanie w tej kwestii.
  A najlepiej w ogóle nie piszcie!
  Po co wam samozaoranie…

  • Niech druga strona i Ferenc tez nie mówi że mieszkańcy chca przyjmować tych pasożytów… Najlepiej będzie przeprowadzić referendum w tej sprawie bo w końcu mamy DEMOKRACJĘ!! …Ale Ferenc woli kłamać a być może nawet wierzyć w to że mieszkańcy chca ich przyjmować niż zapytać Rzeszowian o zdanie i rozwiać wszelkie wątpliwości

 4. Kto się pod kogoś próbuje chyba podszyć ale jest wolny kraj moża facet robić mówić nawet wypowiadać swoje skrajne poglądy.Ale na tym co zrobił wbrew woli mieszkańców miasta ,bez zgody rady to się chyba prezydent przejedzie,straci zaufanie nawet tych co go popierali, zostaną tylko klakierzy którzy się boja, że prezydent zrezygnuje albo sam albo go zmusza to będzie on i jego rodzina na bezrobociu.Bo on pracuje tyko w propagandzie a w gazetach też jest nie ciekawie bo nakłady lecą z tygodnia na tydzień.

 5. Jestem zwykłym obywatelem. Chcę w moim miescie czuć się bezpiecznie. Nie rozumiem prezydenta, którego do tej pory popierałem.

 6. Czy to nie są te chłopaki co spotykają się na stadionach i na siłowniach? Czy to nie są koledzy tych z Krakowa co niezły biznes na uchodźcach sobie zrobili? Jak zapytasz takiego kiedy ostatnio książkę przeczytał to cisza. WSTYD

  • „Jak zapytasz takiego kiedy ostatnio książkę przeczytał to cisza. WSTYD”
   Ostatnio? Raczej czy w ogóle!
   A gdyby mogli to by ich sami dla kasy sprowadzili! Mentalność Kalego i kibola!

   • Inteligentni z was ludzie haha
    Oceniacie tych chłopaków a żadnego widocznie nie znacie osobiście. Większość z nich ma pewnie wyższe wykształcenie od was a na pewno od „dziennikarzy” tego portalu którzy w każdym artykule przekazują gotową tezę (abstrahując od licznych błędów ortograficznych/stylistycznych – od dziennikarzy chyba powinno się wymagać poprawności w tym co piszą). Najgorsze jest to że jest tylu idiotów którzy bez zastanowienia łykają tą papkę …

     • Wystarczy prześledzić głupcze co dzieje się na Zachodzie po dekadach sprowadzania obcokrajowców by widzieć że Ferenc i jemu podobni bełkoczą. Tak jak i ty. Nie trzeba żadnej „propagandy i kibolsko- bandyckich zagrywek pod sztandarem patriotyzmu” (wspaniały przykład tej lewackiej propagandowej nowomowy).

 7. Ferenc gdybyś miał choć trochę honoru , podał byś się do dymisji. Ale nawet chyba nie wiesz co to słowo znaczy.

 8. Przykład USA mocno nietrafiony. Tam jechali głównie emigranci ekonomiczni, którym nawet do głowy nie przychodził socjal. Popatrzmy jednak, co się stało z rdzennymi mieszkańcami tej ziemi. Czyżby Ferenc szykował rzeszowianom śmierć lub rezerwat w imię dobrobytu innych? Tuman jeden!

 9. „Skrajnie prawicowcy”
  A może skrajnie prawicowi lub skrajni prawicowcy? 😉
  Czytajcie co piszecie bo w każdym artykule błędy i wy chcecie być głosem lewicy? Haha
  Słabo…
  W artykule pewnie więcej błędów ale dalej już nie czytam bo szkoda czasu na „bezstronne” dziennikarskie twory 😉

 10. ” Jak ktoś tego nie rozumie, to nie myślę go przekonywać, bo jest tuman ” – ciekawe słowa pana prezydenta
  Jeżeli nie włożyła mu ich do ust redakcja, to powinien natychmiast podać się do dymisji.

  • Mam to samo. Nigdy nie należałem do żadnej nacjonalistycznej/narodowe organizacji a to że w tym aspekcie (uchodźców) mam takie samo stanowisko chyba nie czyni mnie od razu „skrajnym prawicowcem”

   • dla lewaków „nacjonalista” ma pejoratywne znaczenie. Zgodnie ze swoją ideologią stygmatyzują tak ludzi, którzy mają odmienne poglądy

Comments are closed.