Są zarzuty dla kiboli za bójkę na Rynku. Policjanci proszą o nagrania z awantury

9
Zdjęcie: Czytelnik Rzeszów News
Reklama

Trzech kiboli Stali Rzeszów, którzy w poniedziałek zostali zatrzymani przez policjantów, usłyszało zarzuty za udział w sobotniej bójce na Rynku. Prokuratura zapowiada, że dla pseudokibiców nie będzie miała żadnej litości.

O zarzutach dla pseudokibiców poinformował Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. Dzisiaj po południu w Prokuraturze Rejonowej dla miasta Rzeszów zapadną decyzje, jakie środki zapobiegawcze zostaną zastosowane wobec trzech mężczyzn w wieku 20, 23 i 26 lat. Za udział w bójce grozi do trzech lat więzieni (są wnioski

– Bierzemy pod uwagę skierowanie do sądu wniosków o tymczasowe aresztowanie podejrzanych – słyszymy od rzeszowskich prokuratorów. – Nasza reakcja na to, co się wydarzyło w sobotę na Rynku, będzie stanowcza i bardzo mocna. Ta sprawa nie rozejdzie się po kościach. Mamy nadzieję, że chuligani poniosą surowe konsekwencje – dodają śledczy.

AKTUALIZACJA: Prokuratura wysłała do sądu wnioski o tymczasowe aresztowanie pseudokibiców. Więcej informacji TUTAJ.

We wtorek policjanci zatrzymali kolejne dwie osoby podejrzewane o udział w sobotniej bójce z udziałem kiboli Stali i Resovii. Z udziałem tych osób nadal trwają policyjne czynności. W sumie w ręce funkcjonariuszy wpadło dotychczas pięciu pseudokibiców. 

Policjanci ustalili już tożsamość kilkunastu uczestników sobotniej awantury na Rynku. Cały czas namierzają kolejnych chuliganów. Policja prosi o pomoc. Osoby, które nagrywały ustawkę kiboli, filmy mogą przesyłać na adres: kmprzeszow@wp.pl. Policja zapewnia anonimowość. 

Funkcjonariusze proszą również świadków sobotniej awantury o kontakt z Wydziałem do Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców KMP w Rzeszowie, ul. Jagiellońska 13, pokój nr 201, tel. 17 858 3230, lub 997. Chodzi o pomoc w ustaleniu personaliów jak największej grupy kiboli. 

W bójce, która trwała około dwóch minut, brało udział około 80 osób. W ruch poszły kawiarniane stoliki, krzesła, kufle, popielniczki i kosze na śmieci. W ustawce chuliganów ranny został 35-letni mężczyzna, który był przypadkową ofiarą pseudokibiców.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

9 KOMENTARZE

 1. A co takiego strasznego zrobili że zasłużyli wg Ciebie na takie kary? pobili się między sobą i tyle… wypłacić zadośćuczynienia za straty materialne właścicielom ogródków plus kara finansowa na cele społeczne…

  • A straty moralne?? Wizerunek miasta zepsuty na całą Polskę! Jak ja teraz zaproszę dziewczynę na randkę do ogródków, skora tam się oborę odstawia. Wyobrażasz sobie taką ustawkę w rynku Krakowa, albo Wrocławia? Zmasakrowali i skompromitowali wizerunek miasta! Za samo to dałbym im po roku bezwzględnego więzienia! Mogli się ustawić w lesie i się tam wy zabijać to byłaby naturalna selekcja debilizmu a tak straty poniosły osoby postronne

 2. Śmieszne –
  złapano trzech -reszta rozpłynęła sie w miastowej mgle i w smogu miejskim.
  A wystarczyło zrobić szybką akcje obstawić wszystkie uliczki wylotowe z rynku a całe Towarzystwo było by jak na talerzyku ale niestety ;
  Brak mobilnych patroli na koniach / brak na terenie miasta mobilnych patroli ” bojowych” gotowych do natychmiastowego działania : at-chock
  Niestety teraz to już mleko sie wylało -a ten areszt to kpiny -kamieniołom , czarna kawa , czarny chleb taka kara jest adekwatna .

 3. wyłapać , pozamykać i dac im cos do zrobienia w czynie społecznym , łopata i niech zapier…. a nie żeby państwo jeszcze utrzymywało debili w więzieniach

 4. Jak to taka medialna sprawa, to pewnie kilku zjedzie na sanki. Kryminały teraz opanowane są przez kibolkę więc będzie tak samo jak na osiedlu – no może ciut inaczej, bo nie można iść np. na mecz. Reszta tak samo wygląda. A na końcu usłyszą jakieś śmieszne wyroki typu 3 miesiące bezwzględnego więzienia więc od razu w dniu wyroku wyjdą, bo będą mieli do końca kary np. 2 tygodnie. Szkoda, że ta stanowcza postawa niebieskich, no granatowych, ewentualnie czarnych nie zaistniała przed awanti, tylko już po fakcie.

 5. Na 20 artykułów na stronie głównej 7 jest na temat „akcji” z kibolami. No ludzie rozumiem że ważny temat ale ile można w kółko pisać o tym samym?

 6. Ktoś karmił cyrkowe małpy i zapomniał zamknąć klatkę, teraz trzeba to wyłapać i pozamykać z powrotem do boksów.

 7. Ciekaw Gdyby tak na miesięcznicę smoleńską ktoś wpadł i zaczął rzucać w ludzi, kuflami, szklanymi popielniczkami, krzesłami. Czy bez aresztu by się obeszło.

 8. I co z tego?! Zamkną ich to się resztą zrzuci i wpłacą kaucję… To nie pierwszy i nie ostatni raz i tak się koło zamyka…!

Comments are closed.