Skład węgla w końcu zniknął z centrum Rzeszowa. Ratusz zadowolony

4
Zdjęci: Pixabay
Reklama

Skład węgla przy ul. Grottgera w Rzeszowie miał zniknąć do końca 2016 roku. Ostatecznie zlikwidowano go dopiero teraz.

Skład węgla prowadzony od ponad 50 lat przez Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe PSK Rzeszów, wchodzące w skład Grupy Węglokoks, z dniem 1 października zniknął całkowicie z Rzeszowa. – Obecnie nie mamy żadnego składu węgla w Rzeszowie – poinformował nas Paweł Cyz, rzecznik katowickiej Grupy Węglokoks.

Usunięcie składu węgla z Rzeszowa odbyło się z prawie rocznym opóźnieniem, ponieważ pierwotnie zakładano, że firma wyniesie się z placu do końca 2016 roku. Tak się jednak nie stało, bo jak wówczas tłumaczyli przedstawiciele Węglokoksu, wpływ na opóźnienia miały warunki atmosferyczne oraz tempo załatwienia wielu formalności.

A co teraz stanie się z 80-arową działką, pomiędzy dworcem PKS, a torami kolejowymi przy ul. Grottgera? – Część działki, na której istniał skład węgla, przeznaczyliśmy  na sprzedaż, a pozostała część została wynajęta pod parking dla samochodów osobowych – wyjaśnia rzecznik Grupy Węglokoks.

Jak na razie chętnego na kupno części działki nie udało się znaleźć. – Z planów sprzedaży nie rezygnujemy, ale nie wiemy na ten moment, kiedy to nastąpi – dodaje Paweł Cyz. Pierwszy przetarg nie przyniósł rozstrzygnięcia.

Skład węgla z okolica dworców PKS i PKP miał być przeniesiony na ul. Ks. Sondeja. Nic z tego jednak nie wyszło.

Problem ze składem węgla od lat spędzał sen z powiek urzędnikom. Pięć lat temu Rada Miasta Rzeszowa zdecydowała, że cały teren zostanie objęty nowym planem zagospodarowania przestrzennego, który wykluczy prowadzenie składu opału w tym miejscu.

– To nie do pomyślenia, by w dzisiejszych czasach w centrum miasta prowadzono taką działalność. Pasażerowie, gdy wysiadają z autobusów i pociągów, pierwsze co widzą, to skład węgla. To odstraszający widok – mówili jeszcze niedawno miejscy urzędnicy.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

4 KOMENTARZE

  1. Ratusz dziś wyglądał na tak samo smutny jak zawsze. Żadnego specjalnego zadowolenia po ratuszu nie widziałem. Godzina 17, 1 grudnia 2017 roku.

  2. Szkoda tylko że nikt nic nie chce zrobić z RESDROBEM. Centrum miasta i śmierdzi okropnie. Skoro już tak działacie na wizerunek miasta to wywalcie to z miasta.!!

  3. No nareszcie teraz do roboty : kupować cały teren i do roboty czy PKS ma pieniądze czy nie – trzeba budowac to całe centrum tylko nie w orientacji z :XIX czy XX wieku a oodowiednie z rozmachem na XXV wiek aby było wizytówką miasta a nie straszyło swoim wyglądem – to samo z całym otoczeniem i magazynami z czasów Austro-Węgier wszystko burzyć / gruz wywozić i to szybko nie dumać i dywagować

  4. To jeśli tak bardzo urzędnikom zależy na zrobieniu dobrego wrażenia na przyjezdnych to niech miasto kupi działkę i wybuduje z prawdziwego zdarzenia jak przystało na miasto innowacji centrum komunikacyjne. Jest jedyna okazja aby pozyskać działkę na taki cel. No chyba że urzędnicy tylko dużo mówią .

Comments are closed.