Sprawca zgwałcenia studentki po rzeszowskich juwenaliach skazany

13
Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie
Reklama

8 lat więzienia i 30 tys. zł nawiązki – taki wyrok w piątek zapadł w Sądzie Rejonowym w Rzeszowie wobec 19-letniego Kamila K., który zgwałcił 22-letnią studentkę po ubiegłorocznych 24. Rzeszowskich Juwenaliach.

– Wyrok jest zgodny z naszym wnioskiem – mówi Ewa Romankiewicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie, która posadziła Kamila K. na ławie oskarżonych. 

Piątkowy wyrok jest nieprawomocny. Proces 19-latka rozpoczął się 8 grudnia 2017 roku i prowadzony był z wyłączeniem jawności. Kamilowi K. groziło do 12 lat więzienia. Prokuratura wniosła o karę 8 lat pozbawienia wolności i Sąd Rejonowy w Rzeszowie do tego wniosku się przychylił. Ponadto zdecydował, że 19-latek ma zapłacić 30 tys. zł nawiązki na rzecz zgwałconej studentki.

Przypomnijmy: do zdarzenia doszło 14 maja 2017 roku ok. godz. 4:00 rano w centrum Rzeszowa – w rejonie skrzyżowania al. Piłsudskiego z ul. Asnyka. 22-letnia kobieta wracała wtedy z Rzeszowskich Juwenaliów. Szła w kierunku przystanku autobusowego. Zaatakował ją zakapturzony mężczyzna. Studentkę zaciągnął na skwer przy pobliskich blokach a następnie zgwałcił.

Sprawca był bardzo brutalny. Studentkę zaatakował w tył głowy a potem wielokrotnie pięścią bił ją w twarz. Kobieta doznała urazu głowy oraz licznych obrażeń twarzy. Poszukiwania gwałciciela trwały dwa tygodnie. Został on zatrzymany 28 maja. Okazał się nim 19-letni Kamil K. z Łańcuta, który podczas przesłuchania w prokuraturze przyznał się, że zgwałcił młodą kobietę.

Jak ustaliła prokuratura, zanim studentka została zgwałcona, Kamil K. wcześniej ją śledził i szedł za nią. 19-latek od chwili zatrzymania cały czas przebywa w tymczasowym areszcie.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

13 KOMENTARZE

 1. I to są sądy w Polsce, kpina, za taki czyn qrwa tylko 8 lat, groziło mu 12 ale co tam, sądy są poblazliwe dla takich zwyroli i bogatych bo oczywiście Podkul dalej na wolności mimo prawomocnego wyroku od roku, brawo rzeszowskie sądy

  • 30 tysięcy zadośćuczynienia za brutalny gwałt z pobiciem – moim zdaniem sąd bardzo tanio wycenił 22-letnią studentkę.
   Ciekaw jestem jaką zasądzono by kwotę gdyby chodziło o córkę jakiegoś polityka, sędziego, prokuratora czy innego wyżej postawionego funkcjonariusza.

 2. 8lat czyli po 4latach za dobre sprawowanie może wyskoczyć, naoglada się pornoli przez 4lata pod cela dopiero zacznie gwalcic po wyjściu.

 3. Głos rozsądku: racja! Skoro w wieku 19 lat jest w stanie dopuścić się takich czynów to jest już młody zwyrodnialec i 8 lat nic nie zmieni a wręcz pogorszy jego psychikę. Kara jest za mała i za niska! A gdyby tak oko za oko?

  • Nie możemy zniżać się do poziomu tych zwyrodnialców. Trzeba też zwrócić uwagę na to, że często zdarzają się fałszywe oskarżenia o gwałt i stosować kare tylko w sprawach potwierdzonych dowodami. Co do samego rodzaju kary to dobrym rozwianiem były by dożywotnie zakłady pracy. Nie dość, że więzień utrzymywał by sam siebie, to jeszcze generował by wartość dodaną.

 4. Jednostka, która dopuściła się takiego czynu będzie skutecznie opierać się resocjalizacji. Kara jest zdecydowania za mała.

Comments are closed.