W środę w Rzeszowie protest przeciwko okrutnemu transportowi zwierząt

5
Zdjęcie: Tomasz Modras / Rzeszów News
Reklama

– To musi się skończyć! – mówią aktywiści Fundacji Viva!, która w środę na rzeszowskim Rynku organizuje protest przeciwko długodystansowemu transportowi zwierząt do rzeźni.  

Pikieta ma zwrócić uwagę na los milionów zwierząt gospodarskich, które muszą znosić ogromne cierpienie z powodu  transportu w złych warunkach. Zwierzęta przemierzają wiele kilometrów w przepełnionych pojazdach, bez wystarczającej ilości żywności, wody i odpoczynku. Są narażone na ból, stres i trudne warunki pogodowe.  Finałem podróży jest śmierć w rzeźniach, w których też często dochodzi do nadużyć.

Akcja jest częścią protestu, który 13 września będzie odbywał się w wielu krajach,  w ramach „Międzynarodowego Dnia Stop Transportowi Żywych Zwierząt”.

Rzeszowska pikieta rozpocznie się  o godzinie 15:00 na Rynku. Jej organizatorem jest działająca w Rzeszowie Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva! Na miejscu zbierane będą podpisy pod petycją do ministra rolnictwa, aby w rozporządzeniu ograniczył do 8 godzin czas transportu młodych zwierząt, które odżywiają się jeszcze mlekiem matki.

– Dotyczy to zwłaszcza jagniąt, które są transportowane z Polski do Włoch. Chcemy, aby w sytuacji gdy niemożliwy jest transport krótszy niż 8 godzin, zamienić go na transport zamrożonego mięsa  – wyjaśnia Barbara Łukasz z Fundacji Viva!

Aktywiści będą rozdawać ulotki, będą również odtwarzane filmy o tematyce poświęconej problemowi.    

(mo)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

5 KOMENTARZE

  1. Niech lepiej protestują przeciwko okrutnemu wyzyskiwaniu ludzi w pracy, bo mam wrażenie, że coraz bardziej martwimy się o biedne krówki niż o biednych ludzi.

  2. W dzisiejszym cywilizowanym świecie pokazy cyrkowe z użyciem zwierząt to nic innego jak uczenie dzieci przemocy wobec słabszych.
    Zapytajcie dorosłego – co chce osiągnąć pokazując dziecku jak zwierze zastraszone batem posłusznie wykonuje czynności. To nic innego jak pokazy z starożytnym koloseum. Pokazywanie zwierząt w cyrku to nie jest nauka zoologii dla dziecka. Jest wiele ogrodów zoologicznych ( nawet takich organizowanych, że zwierzę ma swobodę ruchów), ale jest też potężny świat informacji: wspaniałe filmy, wspaniałe programy telewizyjne temu poświęcone, elegancko opracowane programy komputerowe, są książki, albumy…etc. Tam są prawdziwe zwierzęta.
    Wycieczka z dzieckiem do cyrku w celu pokazania zwierzęcia to jest tak samo jakby zorganizować wycieczkę do więzienia ( lub obozu koncentracyjnego) w celu pokazania jak wyglądają ludzie.

  3. popieram akcję. ludzie mają niską świadomość tego, co jedzą, w jakich warunkach żył i jak cierpiał ich kotlet. szczęśliwe zwierzę, smaczny kotlet. zakumajcie i biegnijcie podpisać petycję.

Comments are closed.